Skocz do zawartości

Zdjęcie

prewspółczynnik w szkole

wróć do serwisu Księgowość 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_student

Guest_student
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 20:21

matko nic nie rozumiem sad.png

Wyczytałam, że sprzedaż w stołówce szkolnej nie podlega czynnościom Vat (a Wy piszecie, że podlega Vat) - my prowadzimy stołówkę tylko dla dzieci, nikt oprócz dzieci nie kupuje obiadów. Co w takiej sytuacji?

U nas wykazywana jest jako sprzedaż ZW z art. 43 uopotiu. Na każdym szkoleniu na którym byłam również mówiono o tym, ze jest to sprzedaż zwolniona. Ja natomiast zastanawiam się co z tym pre-współczynnikiem jak go konkretnie obliczyć dla urzędu i dla poszczególnych jednostek oświatowych i ops. Nie mamy wydzielonego konta dochodów jednostek,a także nie mamy żadnego zakładu budżetowego . Niemniej jednak będę wdzięczna jeśli ktoś zechce odpowiedzieć mi na pytanie czy na podstawie sprawozdania rb 27s i rb 28s gminy obliczam mianownik do pre współczynnika dla urzędu? Natomiast dla pozostałych jednostek organizacyjnych na podstawie ich sprawozdań ?

#22 rufus

rufus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 10:05

czytalem 4-krotnie i nie jasno to okresliliscie

#23 Guest_student

Guest_student
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 07:48

czytalem 4-krotnie i nie jasno to okresliliscie

?

#24 KasiaX

KasiaX

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:17

Witam, czy może ktoś się podzielić, jak wylicza prewspółczynnik dla samorządowych jednostek budżetowych (np. szkoły).

My w ubiegłym roku symbol A (licznik), tj., roczny obrót z działalności gospodarczej zrealizowany przez samorządową jednostkę budżetową, wyliczałyśmy na podstawie ewidencji VAT (rejestrów VAT), a nie poszczególnych par. sprawozdań. 

Wyłącznie mianownik był obliczany na podstawie rb-27s, rb-28s i rb-34s. 

A po Waszych komentarzach się pogubiłam, czy prawidłowo liczymy licznik wzoru. Czy ktoś może pomóc?

#25 KasiaX

KasiaX

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:35

Zastanawiam się jeszcze, które paragrafy wyłączanie z mianownika prewspółczynnika (z tyt.odsetek od środków na rachunkach bankowych, odsetek od udzielonych pożyczek i od posiadanych papierów wartościowych,  dywidend z tytułu posiadanych praw majątkowych,  spadków, zapisów i darowizn w postaci pieniężnej na rzecz jednostek sektora finansów publicznych,  środków przeznaczonych na wypłatę, na podstawie odrębnych przepisów, zasiłków, zapomóg i innych świadczeń o podobnym charakterze na rzecz osób fizycznych)?

Czy tylko odsetki § 0920 i spadki zapisy i darowizny § 0960, czy coś jeszcze?

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 13:35

jest to dokument wewnętrzny ze stawką zw , wiec nie podlega ale trzeba go wykazać w deklaracji i rejestrze jako o vat

#27 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1618 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 13:50

jest to dokument wewnętrzny ze stawką zw , wiec nie podlega ale trzeba go wykazać w deklaracji i rejestrze jako o vat

a ta odpowiedź to do czego?

#28 Guest_ww

Guest_ww
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 10:48

mam pytanie czy stosowane współczynniki i prewspółczynnik należy zgłosić do US?

#29 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 16:27

Ja zgłaszam.

#30 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2991 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 17 marzec 2017 - 11:44

od tego roku zgłasza centrala a nie każda jednostka osobno

#31 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 11:08

Hej. Jestem laikiem , ale mam pytanie. Czy lepiej mieć mniejszy czy większy prewspolczynnik ?

#32 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1618 postów

Napisano 13 luty 2018 - 11:20

Kasia, a ja zadam Tobie inne pytanie...rozliczasz vat?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy