Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co lepsze – leasing czy kredyt na auto firmowe?

wróć do serwisu Moja Firma 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102287 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 13:44

Wielu przedsiębiorców poszukuje alternatywnych źródeł finansowania zakupu pojazdów służbowych. Najczęściej brane pod uwagę to kredyt lub leasing. Czym różnią się między sobą? Który jest lepszy?

Powrót do artykułu: Co lepsze – leasing czy kredyt na auto firmowe?

#2 Guest_ŁUKASZP

Guest_ŁUKASZP
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 13:44

Mam takiego forda, świetne auto jako że w pracy jestem dużo w trasie to w/g mnie niezawodne. Leasing brałem przez tego Pana 1doradca.pl zaoferował mi najlepsze stawki.

#3 Guest_Michał Krupiński

Guest_Michał Krupiński
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 08:31

Mam takiego forda, świetne auto jako że w pracy jestem dużo w trasie to w/g mnie niezawodne. Leasing brałem przez tego Pana 1doradca.pl zaoferował mi najlepsze stawki.

Nowy S-max jest w sprzedaży zaledwie kilka miesięcy. Zakładając, że faktycznie go masz, a nie piszesz tak tylko na potrzeby szeptanki, to jest to zdecydowanie jeszcze zbyt krótki okres, żeby móc ocenić niezawodność danego modelu czy egzemplarza. smile.png

Co do artykułu. Warto zwrócić uwagę na sumaryczne koszty Leasingu Opcje, czyli leasingu z balonowym wykupem (inni producenci reklamują to jako "auto na abonament"). Po ich zsumowaniu okaże się, że nominalny koszt całkowity takiego leasingu razem z wykupem wyniesie prawie 110%. Podczas gdy klasyczny leasing ze standardowym wykupem po okresie 24 miesięcy na poziomie 19% jest do uzyskania bez problemu na poziomie około 104-105%. Daje to ponad 5000 złotych oszczędności. A dodać trzeba, że biorąc zwykły leasing bez problemu można w Fordzie wynegocjować pokaźny rabat. Więc różnica robi się jeszcze większa. To sporo jak na zaledwie 2 lata...

Tak naprawdę opcje "Auta na abonament" mogą być dobre dla ludzi ceniących sobie wygodę, ale jednocześnie gotowych za to zapłacić więcej.

Reklamowanie takiego produktu jako czegoś co daje niską ratę, czyli w domyśle kierowanie go do klienta mniej zamożnego uważam osobiście za błąd. Dla takiego klienta opcja leasingu z balonowym wykupem może okazać się po czasie wielkim rozczarowaniem.

Pozdrawiam
Michał Krupiński
Wyszukiwarka Leasingu i Portal FmLeasing.pl

#4 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 460 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 12:27

Moim zdaniem zdecydowanie leasign bardziej się opłaca i tego zdania nie zmienię, klient od razu wie na czym stoi nie ma jakiegoś dziwnego zagrożenia i innych dziwnych maczkiem napisanych treści. Co więcej dobrzy dealerzy mają bardzo ciekawe oferty często lepsze od tradycyjnych. Przykład chociażby z Volvo - http://euroservice.v...cje/easy-lease/dla mnie najbezpieczniejsza opcja to leasign właśnie.

#5 Guest_Dimon

Guest_Dimon
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 09:49

Warto zainteresować się również inną opcją, jaką jest wynajem długoterminowy. Ja nie chciałem brać kredytu i postawiłem na wynajem w Leasetake. Mam podpisaną umowę na 3 lata i płacę stałe comiesięczne raty.

#6 Guest_Tata1980

Guest_Tata1980
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016 - 13:11

Michał Krupiński, uważam że również wprowadzasz w błąd pisząc że ostatnia rata balonowa może być dla klienta szokiem. Nie musi tego auta po dwuletnim załóżmy okresie użytkowania wykupić. Może je oddać i dalej płacić takie same, albo porównywalne raty za nowe auto... Mam w domu Mondeo 2008 i S-max 2013. Chcę zamienić mondeo na coś lepszego i nie mam nic do fordów - oba w benzynie i żadnych przykrych niespodzianek przez trzy lata odkąd je mam. Dlatego uważam że sprzedając moje Mondeo za 24tyś i przeznaczając ta kwotę na pierwszą wpłatę będę miał jeszcze niższe raty przez kolejne 24 miesiące, a potem zwyczajnie oddam to auto i wezmę nowe... Tym razem chcę spróbować diesla. Itaka opcja jest dla mnie jak manna z nieba... Gorzej dla firm które tylko żyją z udzielania kredytów, bo producenci samochodów przejmują ich "obowiązki" i sami wychodzą do klienta ze swoimi propozycjami... A że duży może więcej... To mamy takie oto hybrydy, Pozdrawiam

#7 Guest_betybeti

Guest_betybeti
  • Goście

Napisano 26 listopad 2016 - 21:41

To też zależy od tego, co konkretny dealer oferuje po prostu. My na przykład jak kupowaliśmy 2 samochody w Toyota Konsek w Sosnowcu to po prostu zdecydowaliśmy się na leasing i to się okazało po prostu najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

#8 Guest_Uważny

Guest_Uważny
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2017 - 14:47

Nie rozumiem tego ukrywania na sam koniec informacji, że trzeba wpłacić 25% auta. Najpierw autor zachwala, że rata leasingu będzie tylko 723 zł, a dopiero w tabeli widać informację o 25% przedpłacie. Jak w reklamie... Bo czy takie sformuowanie nie jest wprowadzaniem w błąd? "będzie mógł mieć nowego Forda S-MAX już za 726 zł netto miesięcznie i to w umowie na 2 lata" Nie cierpię takiej manipulacji

#9 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:34

Nie rozumiem tego ukrywania na sam koniec informacji, że trzeba wpłacić 25% auta. Najpierw autor zachwala, że rata leasingu będzie tylko 723 zł, a dopiero w tabeli widać informację o 25% przedpłacie. Jak w reklamie... Bo czy takie sformuowanie nie jest wprowadzaniem w błąd? "będzie mógł mieć nowego Forda S-MAX już za 726 zł netto miesięcznie i to w umowie na 2 lata" Nie cierpię takiej manipulacji

Właśnie!

#10 Ond49

Ond49

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią

Napisano 04 styczeń 2018 - 14:30

Zależy też jaki leasing - operacyjny (bardziej powszechny) czy finansowy (rzadziej spotykany). Ja również jestem większym fanem leasingu niż kredytu. Jest to w miarę podobne, ale warto wiedzieć na czym polegają różnice. :P

Auta firmowe http://auta-firmowe.pl/

#11 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:08

Uważam, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. Jeśli żaden bank nie będzie chciał nam go udzielić, powinniśmy zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki prywatnej. Jednym z portali, który pośredniczy pomiędzy inwestorami prywatnymi, a pożyczkobiorcami jest CONCASH, o którym można przeczytać przechodząc pod ten adres http://www.gwiazdor....249,concash-pl/

#12 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:34

Oba rodzaje finansowania mają swoje plusy i minusy, jak szukasz fajnego auta, młodego rocznikowo to zerknij tutaj www.salonautpoleasingowych.pl
tam też doradzą Ci najlepszą formę finansowania samochodu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy