Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezgodność towaru z umową, rękojmia, gwarancja – reklamacja konsumenta, obowiązki sprzedawcy


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197456 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:26

Pojęcie reklamacji i związane z nią zagadnienia, są niezwykle ważne z punktu widzenia konsumenta. Reklamacja bowiem jest jedynie instytucją, której podstawę stanowią rękojmia, gwarancja lub niezgodność towaru z umową. Niezwykle istotne jest jednak, aby klienci używali właściwej terminologii oraz wiedzieli, jakie obowiązki wobec nich posiadają sprzedawcy. Dlaczego? Bo to do konsumenta należy wybór podstawy składnia reklamacji.

Powrót do artykułu: Niezgodność towaru z umową, rękojmia, gwarancja – reklamacja konsumenta, obowiązki sprzedawcy

#2 Guest_rewer

Guest_rewer
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:26

Jak to jest że w artykule tym powołuje się na ustawę O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego podczas gdy ustawa ta jest już aktem uchylonym?

#3 Guest_Daria adwokat

Guest_Daria adwokat
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:00

Cytuję: "Należy jednak pamiętać, że w przypadku, gdy stwierdzona wada jest nieistotna, możliwości odstąpienia od umowy zostaje wykluczona (np. gdy kolor obudowy kupionego tabletu jest srebrny, a zamawiany był czarny)" BZDURA na resorach! kolor urzadzenia nalezy do jego istotnych cech, jest na to dośc obszerne orzecznictwo sądowe, więc iedouczony autorzyno najpierw sprawdż, a potem wypisuj! Wprowadzasz ludzi w błąd! Akurat w przypadku tabletów często kolor zmienia cenę. jak mnie wkurzaja takie pseudoprawnicze wypociny!

#4 Guest_Cebulek

Guest_Cebulek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 14:55

Co za bzdury! „Od 25 grudnia 2014 rękojmia nie obejmuje sprzedaży konsumenckiej”. Jest dokładnie odwrotnie! Właśnie z tą datą rękojmia objęła tez sprzedaż konsumencką (a zlikwidowano instytucję niezgodności towaru z umową). Nie ma to jak udzielać porad prawnych gdy się na tym nie zna.

#5 Guest_bbb

Guest_bbb
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 21:08

Brak rękojmi, dwa miesiące na zgłoszenie wady? Kto to pisał?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych