Skocz do zawartości

prawo najmu a podział majątku po rozwodzie

prawo najmu podział majątku po rozwodzie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 17:37

witam

proszę o poradę 

otóż weszłam w prawo najmu po śmierci mojej mamy (zmarła 12.07.2008) wtedy jeszcze byłam panną i na skierowaniu do pozostania w mieszkaniu byłam ja i mój brat dnia 16.08.2008 roku wyszłam za mąż i po ślubie dostałam dopiero umowę do podpisania że jestem głównym najemcą (jego podpisu nigdzie nie ma)

przed rozwodem zamieniłam się mieszkaniami i naskierowaniu do zamiany a później do zameldowania widniałam ja i nasza córka (brat zrzekł się jakichkolwiek roszczeń) a wtedy jeszcze mąż nie był potrzebny ponieważ nie był tam zameldowany 

w 2014 roku rozwiodłam się z mężem, do sądu trafiła sprawa o podział majątku wspólnego i mąż chce abym spłaciła go za to mieszkanie które jest własnością miasta a ja tylko najemcą

byłam w Urzędzie Miasta w zeszłym roku i powiedziano mi tam że były mąż ie może żądać czegokolwiek ponieważ liczy się data śmierci (mojej mamy) i z dniem jej zgonu ja automatycznie weszłam w prawo najmu i nie liczy się data podpisania umowy

Wysoki Sąd na ostatniej rozprawie kazał nam wykazać że nic nie należy się byłemu mężowi bo inaczej dojdzie do podziału choć na skierowaniu jest podany przepis który mówi komu przysługuje mieszkanie

proszę o poradę w tej sprawie kto ma rację

pozdrawiam Magdalena

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo, najmu, podział, majątku, po, rozwodzie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych