Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak prawidłowo amortyzować wynajmowane mieszkanie

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198389 postów

Napisano 17 maj 2016 - 12:02

Wynajmując mieszkanie lub dom podatnik, który nie korzysta z opodatkowania ryczałtem, może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć odpisy amortyzacyjne. W ten sposób płaci niższy podatek.

Powrót do artykułu: Jak prawidłowo amortyzować wynajmowane mieszkanie

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 12:02

Witam jak wygląda sytuacja kiedy wynajmuję mieszkanie powiedzmy prze 5 lat i przyjąłem amortyzację 10% żeby zmniejszyć kwotę uzyskanego przychodu i po tych 5 latach chcę sprzedać to mieszkanie czy jakiś dodatkowy podatek trzeba zapłacić??

#3 Guest_nazca

Guest_nazca
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 23:06

Mam pytanie. Kupiłem mieszkanie w 2006r w którym mieszkałem 10 lat. W tej chwili chciałbym je wynająć. W jaki sposób mam przyjąć wartość mieszkania jako podstawę amortyzacji? Czy wedlug ceny zakupy sprzed 10 lat? Czy może jakiś operat?

#4 mario90j

mario90j

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2017 - 11:19

Dzięki przyda się :)

#5 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 17:30

Witam, wynajmowałam mieszkanie płacąc podatek zryczałtowany, przeszłam na opodatkowanie wg zasad ogólnych. Czy dobrze ustalam wartość początkową dla ujawnionej wartości niematerialnej i prawnej (WNiP)-spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego ?: cena nabycia powiększona o opłaty zapisane w akcie notarialnym, o f-rę pośrednika w zakupie mieszkania i odsetki od kredytu w CHF po kursie NBP sprzed dnia płatności odsetek za okres do momentu ujawnienia i ewidencjonowania WNiP. Kredyt na zakup tego mieszkania zaciągnięty był w 2008r., Jako osoba prywatna o ile wiem, nie mam możliwości dodania również ujemnych różnic kursowych powstałych z wyceny kredytu na dzień ujawnienia WNiP a wysokością udzielonego kredytu przeddzień zakupu mieszkania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych