Skocz do zawartości

Młody przedsiębiorca. Jak zacząć, żeby nie utonąć. Potrzebuję kilka porad.

Allegro Aliexpress podatki ZUS Jak założyć firmę? Firma za granicą Założenie firmy w Anglii pośrednik internetowy handel w Internecie biznes

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 12 maj 2016 - 18:30

Dzień dobry smile.png

Mam na imię Izabela i potrzebuję kilku porad odnośnie założenia firmy. Niedawno skończyłam 18 lat, więc nie chciałabym podejmować złych wyborów które rzutowały by na moje dalsze życie, ale nie chciałabym także stać w miejscu.

Przejdę do rzeczy i opiszę swój biznesplan: 

Od dawna kupuję w Internecie, czasem coś sprzedaję - wiem jak to wszystko działa i czuję się w tym swobodnie. Chciałabym otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą i pracować jako pośrednik w handlu internetowym. Sprawa wygląda tak, że zamawiam wybrane, często sprawdzone produkty na AliExpress, bądź w innym serwisie i sprzedaję je z marżą w Polsce, np. na Allegro (w przyszłości nie wykluczam wynajęcia lokalu i sklepu stacjonarnego).

Interesuje mnie jak to wygląda z perspektywy prawnej? Czy mogę kupić coś ze wschodu i ustalić na to swoją cenę oczywiście z wystawieniem paragonu?

Kolejna rzecz to jakie mam możliwe opcje założenia firmy: 

Założenie samodzielnie jednoosobowej działalności gospodarczej nie zbyt mi się opłaca (przynajmniej w Polsce), ponieważ opłaty skarbowe oraz wszelakie podatki sprawiłyby, że to co zarobie musiałabym oddać Państwu albo jeszcze do tego dokładać (tym bardziej na początku), a dodam, że posiadam niewielki kapitał własny.

Moi rodzice mają firmę - gospodarstwo rolne i rozliczają się w KRUS-ie. Czy mogłabym taką działalność podpiąć pod rodziców jaką dodatkową działalność gospodarczą?

I ostatnia przeze mnie planowana opcja, która wydaje mi się najbardziej atrakcyjna to założenie firmy za granicą (najprościej w Anglii), a sprzedawanie w Polsce. U nas ZUS to około 400 zł przez pierwsze dwa lata a potem ponad 1000 zł. W Anglii wynosi on 55 zł. Do tego oczywiście podatki dochodowe itp.

Prosiłabym osoby mniej więcej znające temat o pomoc.

* Czy taka forma biznesu jest zgodna z prawem? Wiele ludzi tak robi, ale warto się upewnić.

* Jaką firmę założyć, aby najbardziej się to opłacało?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. biggrin.png

Pozdrawiam serdecznie. smile.png

Izabela smile.png

#2 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 28 maj 2016 - 22:27

Cóż, na pewno masz bardzo trudny orzech do zgryzienia. Sam otwierałem zupełnie inny rodzaj działalności, nie mniej jednak w moim przypadku bardzo pomocne okazały się porady dostępne na stronie http://6krokow.pl/

gdzie można znaleźć wszelkie informacje dotyczące rozpoczynania działalności. Co do połączenia sprzedaży z rolniczą działalnością rodziców, obawiam się, że może być to nieco trudne go wykonania, ale kto pyta nie błądzi. Na wspomnianej przeze mnie stronie znajdują się adresy do wszelkich instytucji, do których musimy się udać zakładając firmę i dowiadywałabym się u źródła. 

#3 sosenka87

sosenka87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 22:41

Myślę, że bezpiecznie będzie przejść się do jakiegoś biura rachunkowego, które pomaga w założeniu działalności i zasięgnac porady, to nie bedzie drogie a będziesz miała pewną informację :)

#4 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 250 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 09:35

Sporo można zarobić kupując na Aliexpressie i sprzedawać u nas. To naprawdę dobry biznes, wiem coś o tym. A kupowanie na Aliexpressie jest naprawdę łatwe, zobaczcie sobie ten poradnik: lifetips.pl/jak-kupowac/aliexpress - wszystko krok po kroku jest wytłumaczone. 

#5 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 10:35

do wszystkich młodych przedsiębiorców: nie zapominajcie o namingu! Nadawanie nudnych, nieciekawych nazw to jakas plaga...

#6 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 11:53

Skoro Izabelo prosisz o podpowiedzi, to zbieram się do pracy :) Ja prowadzę  z żoną wydawnictwo książkowe i mimo różnych burz już niemal dziesięć lat utrzymujemy się na rynku. Przede wszyskim, jeśli niezbyt czytelnie orientujesz się w przepisach, to proponuję abyś skorzystała z usług kogoś zaufanego, kto pomoże działalność zarejestrować. Mi pomogła ta firma - https://www.tmf-grou...pany-formation/ , a dziś z kolei prowadzą dla mnie księgowość. Naprawdę, wierz mi, że warto wspomóc się specjalistami, bo nikt nie jest alfą i omegą.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Allegro, Aliexpress, podatki, ZUS, Jak założyć firmę?, Firma za granicą, Założenie firmy w Anglii, pośrednik internetowy, handel w Internecie, biznes

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych