Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można otrzymać emeryturę za pracę w Grecji

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671138 postów

Napisano 12 maj 2016 - 13:40

Grecja, szczególnie panujący w niej klimat może przyciągnąć emigrantów na stałe. I nie ma w tym nic dziwnego, w Grecji emerytura jest bowiem wyższa niż w Polsce.

Powrót do artykułu: Kiedy można otrzymać emeryturę za pracę w Grecji

#2 Guest_mat

Guest_mat
  • Goście

Napisano 12 maj 2016 - 13:40

mam, 56 lat. pracuje w atenach 18 lat/ tzw ubezpieczenie ,ciezkie.--- pielegniarz w klinice psychiatrycznej.rowniez pracowalem w polsce ----jako oficer wp, ok--6 lat+ szkola oficerska-- 4 lata-------czy,jest naliczana do praw emerytalnych/ prosze o informacje .z powazaniem, maciej kaniewski

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 09:27

mam, 56 lat. pracuje w atenach 18 lat/ tzw ubezpieczenie ,ciezkie.--- pielegniarz w klinice psychiatrycznej.rowniez pracowalem w polsce ----jako oficer wp, ok--6 lat+ szkola oficerska-- 4 lata-------czy,jest naliczana do praw emerytalnych/ prosze o informacje .z powazaniem, maciej kaniewski

Pytasz, czy jest naliczana do praw emerytalnych, ale co jest naliczane? Chodzi Ci o pracę w Polsce czy w Grecji? Co rozumiesz przez "prawa emerytalne"? Czy chodzi Ci o staż pracy, czy o zaliczenie szkoły? Pisz jaśniej, zamiast stawiać jakieś niepotrzebne kreseczki, które utrudniają czytanie tekstu.

#4 Guest_ktokolwiek/Ateny od 16 lat

Guest_ktokolwiek/Ateny od 16 lat
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 21:38

Przecież to są wiadomości dawno nieaktualne ! ! ! Po pierwsze, wiek emerytalny = 67 lat, kobiety i mężczyźni. "Minimallny wiek" dotyczy osób wielodzietnych, w dodatku wychowujących troje nieletnich dzieci \ itp. itd

#5 Guest_ktokolwiek

Guest_ktokolwiek
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 21:44

Kolega po szkole oficerskiej: Emerytura za okres w danym kraju naliczana jest ścisle według przepisów danego kraju. Czyli co mówią przepisy o szkołach oficerskich w Polsce ? To obowiązuje także do greckiego stażu. Z tym, że w Grecji przyda Ci się wyłącznie do sumy przepracowanych lat wymaganych. Bardziej ci ta polska zaszkodzi, niż pomoże. Na przykład ja, za 13 lat pracy w PL dostanę w Grecji kilkadziesiąt euro, za to zabiora mi połowę (mniej więcej) emerytury narodowej (o której pani doradca jakoś w ogóle nie słyszała ! ! !), wynoszącej za 20 lat pracy około 384 euro (plus emerytura wynikająca ze zgrodmadzonego kapitału, ale to w Grecji splajtuje, nim dozyjemy).

#6 Guest_Katarzyna 2017 -03-19

Guest_Katarzyna 2017 -03-19
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 08:48

Skonczylam w listopadzie 2016 60 lat ,w tym roku w pazdzierniku moge skladac dokumenty na emeryture . Wpolsce mam 16 lat pracy, a w grecji 12 ,wtym 6 lat ubezpieczenie ciezkie .Pytanie ? czy teraz dostane emeryture z Grecji .Jak ona bedzie ,doliczana do Polskiej ,czy osobno .Dostane teraz czy musze czekac do 67 lat wedlug ustawy greckiej za lata tam przepracowane.

#7 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 17:18

Pracowalam w Grecji legalnie 7 lat czy te lata liczą się do greckiej emerytury? Proszę o pomoc

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 12:44

Pracowalam w Grecji legalnie 7 lat czy te lata liczą się do greckiej emerytury? Proszę o pomoc

Musisz mieć przepracowane 35 lat w Grecji, żeby otrzymać u nich emeryturę. Przeczytaj artykuł, jest to wyjaśnione.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy