Skocz do zawartości

Inne stanowisko na umowie niż prowadzona rekrutacja.

rekrutacja stanowisko zmiana umowa klamstwo

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jacekpp

Guest_Jacekpp
  • Goście

Napisano 06 maj 2016 - 19:03

Witam,

uczestniczyłem w rekrutacji wewnętrznej (chyba również była w formie zewnętrznej) na stanowisko kierownicze po moim przełożonym, który odszedł z firmy. W rekrutacji wzięły udział 4 osoby. Do II etapu przeszedłem ja i kolega, który pełnił stanowisko szefowskie w innym zakresie. Po II etapie ogłoszono, że wygrałem, dostałem umowę i ku mojemu zdziwieniu na umowie było wpisane stanowisko lidera choć rekrutację wygrałem na stanowisko kierownicze.

Czy w związku z tym doszło do złamania zasad rekrutacji i czy można dochodzić swoich praw?

Dodam również, że stanowisko z założenia było na tym samym poziomie co inne stanowiska szefowskie w firmie z różnicą w płacy nawet do 2 tys pln.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 maj 2016 - 20:47

A skąd mamy wiedzieć jakie tam obowiązują zasady rekrutacji?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2016 - 20:55

Rekrutacja jak każda inna. Chodzi o fakt, że była na konkretne stanowisko. Po ogłoszeniu wyników zakomunikowano, że nastąpiła zmiana stanowiska. Moje pytanie brzmi czy taka zmiana jest dozwolona? gdybym wiedział jakie stanowisko otrzymam na umowie to bym nie startował w rekrutacji, tak samo jak inni rekrutujący.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 maj 2016 - 21:34

Dozwolona? Co masz na myśli? Przepisy prawa? Tylko naboru do jednostki sektora finansów publicznych są określone ustawowo,czyli zasady rekrutacji. W innych firmach jak sobie pracodawca chce tak sobie ustala,to jego "zabawa"

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rekrutacja, stanowisko, zmiana, umowa, klamstwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych