Skocz do zawartości


Zdjęcie

Import usług VAT 17%

import usług VAT 17%

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 MagdaX

MagdaX

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 maj 2016 - 11:44

Witam, dostałam fakturę z firmy Microsoft, na fakturze, jest umieszczony NIP UE kontrahenta, natomiast nie ma NIP UE mojej firmy. Od kwoty za usługę został naliczony podatek VAT 17%. Na fakturze są tylko kwoty w PLN. Czy muszę utworzyć do tej faktury Fakturę wewnętrzną i samodzielnie obliczyć podatek VAT? od kwoty brutto? 

Przykład: netto: 35,24 VAT 17%: 5,99 brutto: 41,23.


 



#2 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 05 maj 2016 - 13:35

jeżeli to import usług wg art.17.1.4 ustawy vat i kontrahent nie skoryguje Ci tej faktury o swój vat to podstawa opodatkowania do imp.usł.to kwota brutto





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: import usług, VAT, 17%

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych