Skocz do zawartości

Zdjęcie

do kogo o pomoc w sprawach utrudniania opieki nad dziećmi?

nieletni pomoc prawna alimenty utrzymanie opieka nad nieletnimi przemoc ekonomiczna przemoc psychiczna utrudnianie opieki

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mari86

Mari86

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 maj 2016 - 21:16

Witam, czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie mogłabym szukać pomocy w takiej sprawie:

Jesteśmy z mężem na etapie rozwodu, podpisana przedmałżeńska intercyza. Mąż jest bardzo majętny. Ale też mściwy. Od 3 lat stosuje przemoc ekonomiczną i psychiczną w stosunku do mnie, gdy zdarzyła się również fizyczna, nie wytrzymałam i założyłam na niego Niebieską Kartę. To go ostatecznie "wkurzyło", a więc przestał łożyć na moje utrzymanie, a od miesiąca odmawia pokrycia moich wydatków również na dzieci. Po chwili zabrał mi samochód, który służył do "obsługi" dzieci, a mieszkamy za miastem, więc teraz dzieci rozwożone są do szkół i zajęć dodatkowych przez nianię. Na posesji "kurzą" się jego 3 auta, żadnego nie mogę używać, jako że on się boi, że go mu "ukradnę". Czy jest jakaś szansa, dopóki nie odbyły się żadne rozprawy sądowe o podział opieki nad dziećmi oraz alimenty, "wpłynąć" na niego, uzyskać pomoc, również materialną? 

Dziękuję za informację:) M

#2 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 16:09

Idź po poradę do adwokata. Szczegóły decydują w takich sprawach.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieletni, pomoc prawna, alimenty, utrzymanie, opieka nad nieletnimi, przemoc ekonomiczna, przemoc psychiczna, utrudnianie opieki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych