Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) od 1 lipca 2016 r.

wróć do serwisu Księgowość 34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_asddasdsd

Guest_asddasdsd
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2016 - 13:12

Najlepiej księgować przy użyciu - www.systim.pl - tam jest księgowość fakturowanie i JPK w jednym programie. Cena rozsądna.

#22 Guest_Tola

Guest_Tola
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 10:13

Ja już na szczęście mam to z głowy. Pobrałam aktualizację symfonii i zainstalował mi się automatycznie komponent do jpk. Do stycznia mam jeszcze chwilę, żeby poćwiczyć te nieszczęsne raporty.

#23 Guest_hanna

Guest_hanna
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 11:43

Tola jeszcze pewnie nie będą tak męczyć jeśli chodzi o comiesięczne składanie JPK, ale program adekwatny się przyda ;) Pozdrawiam ;)

#24 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:13

Widziałem fajne rozwiązanie przygotowane do generowania pliku JPK w Excelu, demo pobrałem z iform.pl Generalnie bardzo proste rozwiązanie, ale nie ma się do czego przyczepić, po prostu kopiujesz dane do odpowiednich kolumn i generujesz JPK. Cena całkiem przystępna i wg informacji od Pani z infolinii, mają mieć niebawem promocje 3 miesiące za darmo:)

#25 Guest_henryk

Guest_henryk
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 08:48

Widziałem fajne rozwiązanie przygotowane do generowania pliku JPK w Excelu, demo pobrałem z iform.pl Generalnie bardzo proste rozwiązanie, ale nie ma się do czego przyczepić, po prostu kopiujesz dane do odpowiednich kolumn i generujesz JPK. Cena całkiem przystępna i wg informacji od Pani z infolinii, mają mieć niebawem promocje 3 miesiące za darmo:)

Rzeczywiście pobrałem demo, fajna opcja.

#26 Guest_Jadwiga18

Guest_Jadwiga18
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:12

Witam,

Prowadzę małą firmę i wprawdzie JPK obowiązywać mnie będzie dopiero od 2018 r. ale nie chciałam zostawiać tego na ostatnią chwilę. Szukam taniego rozwiązania, które pozwoli mi na szybkie załatwienie tematu. Kontaktowałam się w tej sprawie z kilkoma firmami min. z www.iform.pl Pani na infolinii zaproponowała mi łatwe i tanie rozwiązanie bez komiczności kupowania specjalnego programu Jest też możliwość bezpłatnego przetestowania. Dla mnie to rozwiązanie jest idealne. Polecam wszystkim.

#27 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:37

Pobrałem 3 miesięczną wersję free z iform.pl, fajnie to wygląda, proste i skuteczne smile.png wystarczy Excel. 

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 13:21

Witam. O raportowaniu JPK VAT napisano tak wiele, że wyszłaby składanka na IV Tom Ogniem i Mieczem. No i OK. A problem jest. Nikt i nigdzie nie napisał jednoznacznie, jak określić status mikroprzedsiębiorcę. Głównie rzecz sprowadza się do jednego zdania : wskaźnik zatrudnienia ma być brany do oceny równocześnie z wskaźnikami finansowymi, czy jak? Naukowych sformułowań jest wbród, a jednoznacznego ani jednego. Super....MT Słupsk

#29 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 12 luty 2017 - 13:04

Czy ktoś może wie jak to będzie z JPK magazyn? Mam na jednej firmie kilka sklepów, towary takie same ale mogą mieć różne nazwy, każdy sklep to ok 10tys pozycji. Jak to ogarnąć, jeżeli zdarzają się zwyczajne błędy ludzkie, zamiana towarów, coś źle wpisano i nie da się powiązać danego towaru z fakturą, pomylony kontrahent, numer faktury, towar wzięty na potrzeby własne (np taśma klejąca do pakowania, długopisy, papier) itp. Program który służy do sprzedaży nie jest programem księgowym, w każdym sklepie jest odrębny. Jestem na KPIR, czy JPK magazyn będzie mnie dotyczyć w tej sytuacji czy może jednak nie, bo czytam różne opinie, że na KPIR nie trzeba prowadzić magazynu?

#30 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 12:50

Witam, może Państwo mi pomogą rozwiać wątpliwości. Pracuję w małej firmę która liczy 5 osób, jesteśmy spółką Z.O O. Do grudnia 2016 roku byliśmy pewni że jpk od stycznia 2017 nas nie dotyczy ponieważ w świetle przedstawionych przepisów jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem. Niespodzianka nastąpiła w grudniu kiedy pewna Pani z firmy informatycznej zadzwoniła do nas i powiedziała że spółki z.o o, nie ważne z jaką ilością pracowników musi jpk od nowego roku wysyłać. Wydawało mi się że skoro mamy małe obroty nie przekraczające kwoty podanej przez Ministerstwo i liczby osób (przypominam zatrudniamy 5 osóB) to nie mamy obowiązku wysyłania JPk. Z góry dziękuję za odpowiedz.

#31 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11006 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 luty 2017 - 22:12

Ta pani pewnie chciała was naciągnąć na jakiś program, bo powiedziała ci nieprawdę. Ważna tu jest ilość pracowników, a u was jest tylko 5 osób.

#32 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 11:31

Ta pani pewnie chciała was naciągnąć na jakiś program, bo powiedziała ci nieprawdę. Ważna tu jest ilość pracowników, a u was jest tylko 5 osób.

Dzwoniłam do tej firmy i dostałam informacje że firmy jednoosobowe są mikro, a wszystkie spółki mają obowiązek generować i wysyłać plik do 27 lutego podobno
">
:

#33 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11006 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 luty 2017 - 22:48

co do spółek z o.o. to nieprawda 

#34 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:43

co do spółek z o.o. to nieprawda 

A jeśli spółka z o.o. ma prezesa i wspólnika to chyba już nie jest działalność jednoosobowa? czyli mały przedsiębiorca. Ja już sama zgłupiałam ale zamierzam wysłać to JPK w razie co zwrócą mi uwagę , bo raczej kary nie dadzą.

#35 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11006 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 luty 2017 - 20:33

Zamiast głupieć proponuję poczytać przepisy na temat JPK, choćby to jakie są warunki uznania za mikro czy małego przedsiębiorcę. Z tego co wiem od lipca 2018 wszyscy podatnicy będą mieli obowiązek wysyłania JPK. O ile nie zmienią się przepisy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych