Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

urząd skarbowy wycena nieruchomości

nieruchomość cena rynkowa ziemia urząd skarbowy

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 19:30

Dzień dobry. Mam pewien problem i liczę na pomoc, będę bardzo wdzięczny. Kupiłem działkę, dziś otrzymałem akt notarialny. Pani notariusz doradziła, abym złożył wniosek o ustalenie wartość nieruchomości zaraz po jej zakupie. Wtedy dostanę odpowiedź na piśmie, co pozwoli uniknąć mi płacenia ewentualnych odsetek. Czy posiada ktoś może wzór takiego wniosku? Szukam i nie mogę tego znaleźć. Czy w ogole jest taki gotowy wniosek ? Jeżeli nie ma w internecie, to pojadę po niego do Urzędu Skarbowego, chodzi mi raczej o to czy taki wniosek gotowy w ogóle istnieje, czy raczej mam go napisać sam? Jeżeli mam go napisać sam, ktoś pomoże mi i podpowie jak mniej więcej taki wniosek ma wyglądać? Bardzo proszę o pomoc, jestem ciemny w tych sprawach :) Pozdrawiam.

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 19:38

Nie ma takiego wniosku.
Piszesz coś w stylu:
W związku z akupem przez mnie działki nr.... KW.... zgodnie z aktem notarialnym nr... z dnia... proszę o ustalenie wartości nieruchomości.
swoje dane z adresem i peselem

Nie wiem skad pomysł p. notariusz, być może cenę masz mocno poniżej rynkowej... jeśli tak a powodem jest jakaś wada działki np. dużo przecinajacych się mediów, teren zalewowy, smietnik na działce itp... warto to udokumentować i załączyć do wniosku

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieruchomość, cena rynkowa, ziemia, urząd skarbowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych