Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek od spadków i darowizn – skala podatkowa i kwoty wolne od podatku

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198163 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:28

Podatek od spadków i darowizn oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku, według wskazanej w ustawie o podatku od spadków i darowizn skali podatkowej. Skala podatku od spadków i darowizn wyróżnia trzy grupy podatkowe, a zatem wysokość podatku zależy od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca.

Powrót do artykułu: Podatek od spadków i darowizn – skala podatkowa i kwoty wolne od podatku

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:28

DLACZEGO JA MAM PŁACIC PODATEK OD ODSETEK ZA ODSZKODOWANIA Z UBEZPIECZENIOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO KTORY TO NIE WYPŁACIŁ MI JE TYLKO DOPIERO ZA SPRAWA SADOWA I ZA OPOZNIENIE ZADOSC UCZYNIENIA JA MAM Z TEGO JESZCZE PODATEK PŁACIĆ ?/ TO JAKIE TO ZADOŚĆ UCZYNIENIE ALBO JAKI PRZYCHOD I JESZCZE 18% PODATKU NO I ADWOKATA TEZ TRZEBA Z TEGO OPŁACIĆ - CZY JEST TO WPORZADKU- A JA NA TO TERAZ W TYM ROKU NIE MAM FUNDUSZY BO O TYM MNIE NIE POWIADOMIONO A JESTEM EMERYT O 509ZŁ I MAZ TEZ EMERYT A OPŁATY POGRZEBU I GROBU TEZ KOSZTUJA I CO MOGĘ ZROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI ZEBY WYJŚĆ Z KŁOPOTÓW ???NIE MAM NA ZAPŁATE TEGO PODATKU -PROSZE O POMOC

#3 Guest_Wdowa

Guest_Wdowa
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 00:27

Mieszkam 30 lat w Niemczech. 3 lata temu zmarl moj maz. nie zglosilam w polskim urzedzeie skarbowym faktu dziedziczenia mieszkania z niemieckim fiksusem rozliczylam sie. Dzsiaj wracajac do Polski musiala bym oddac fiksusowi 3/4 wartosci. mieszkania. Lepiej zostac za granica niz dac sie obedrzec ze skory.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych