Skocz do zawartości

świadectwo pracy

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 08:04

witam. jestem a raczej byłam zatrudniona na umowę o prace do dnia 31 marzec,do tej pory nie została mi przedłużona umowa ani dane świadectwo pracy chociaż nadal pracuje w tej firmie, a księgowe twierdzą,że opłacają mi zus. podpisując kontynuacje umowy o prace z jaką datą będzie ona napisana i czy chcąc dostać świadectwo pracy z jaką datą je dostanę i czy zgłaszając się do urzędu pracy dostane zasiłek? (mam przepracowane 2 lata w tej firmie). pozdrawiam

#2 Guest_Koss

Guest_Koss
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 11:14

Poproś o odcinek z pensji i sprawdź czy rzeczywiście masz opłacane składki.

Poza tym wszystko odbywa się bezprawnie. Formalnie zakończyłaś pracę w tym zakładzie z dniem 31 marca 2016 r. i z tą datą powinnaś otrzymać świadectwo pracy i mieć wypłacony (o ile taka sytuacja wystąpiła) ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Powinnaś być też wyrejestrowana z ZUS (od 01 kwietnia 2016 r.).

Firma powinna przygotować dla Ciebie umowę o pracę z datą 31.03 lub 01.04 tak, żeby początek jej obowiązywania przypadł na 01.04 (czyli nie było dnia przerwy w zatrudnieniu). I wtedy masz pewność kontynuacji zatrudnienia.

Zasiłek dla bezrobotnych należy się wówczas, gdy w ciągu ostatnich 18 miesięcy pracowałaś przez 12 miesięcy (rok) na umowie o pracę

#3 PaniFani

PaniFani

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 15:21

Poproś o odcinek z pensji i sprawdź czy rzeczywiście masz opłacane składki.

Poza tym wszystko odbywa się bezprawnie. Formalnie zakończyłaś pracę w tym zakładzie z dniem 31 marca 2016 r. i z tą datą powinnaś otrzymać świadectwo pracy i mieć wypłacony (o ile taka sytuacja wystąpiła) ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Powinnaś być też wyrejestrowana z ZUS (od 01 kwietnia 2016 r.).

Firma powinna przygotować dla Ciebie umowę o pracę z datą 31.03 lub 01.04 tak, żeby początek jej obowiązywania przypadł na 01.04 (czyli nie było dnia przerwy w zatrudnieniu). I wtedy masz pewność kontynuacji zatrudnienia.

Zasiłek dla bezrobotnych należy się wówczas, gdy w ciągu ostatnich 18 miesięcy pracowałaś przez 12 miesięcy (rok) na umowie o pracę

i zarabiałaś  co najmniej minimalne wynagrodzenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych