Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Zwrot wypłaty odszkodowania OC przedawnienie.

OC Ergo Hestia przedawnienie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 MajkaaS

MajkaaS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 09:51

Witam, W 2013 roku mój partner, na parkingu pod domem stuknął inne zaparkowane auto, z racji tego, że była to późna godzina nocna udał się do domu, nie pozostawiając żadnych namiarów do siebie. Właściciel uszkodzonego auta rano zgłosił sprawę na policję ale jeszcze tego samego dnia mój partner przyznał się do stłuczki i sprawa została wycofana. Zostało spisane oświadczenie i wypłacane odszkodowanie z naszego ubezpieczenia. Sprawa ucichła a teraz 21.03.2016 roku wysłali do nas pismo, że musimy zwrócić koszty które zostały wypłacone poszkodowanemu, ponieważ w sytuacji której sprawca ucieka z miejsca wypadku nie należą się pieniążki z OC. Incydent ten miał miejsce 13.03.2016 czy sprawa ta nie jest już przedawniona? Oraz co ze składkami które przez tę sytuację wzrosły.

#2 Guest_dedek

Guest_dedek
  • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 11:19

jak na moje to warto byłoby spróbować skontaktować się z jakąś formą zajmującą się dochodzeniem odszkodowań. u ubezpieczyciela raczej nic nie załatwisz, o przedawnienie bym się nie martwił, bo musi upłynąć spory okres czasu żeby uznać sprawę za przedawnioną. jeżeli chodzi o dochodzenie odszkodowań, to np Votum się zajmuje takimi sprawami, sam kiedyś byłem u nich ze swoją sprawą i udało się to dzięki nim załatwić, wiec warto próbować wg mnie

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: OC, Ergo Hestia przedawnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych