Skocz do zawartości

Podatek dochodowy 3% 8,5% i 17%

podatek dochodowy fiskus skarbówka ryczałt

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 12:35

Witam. Prowadzę firmę od ponad roku. Cały czas jeszcze jestem na małym ZUSie. Moje aktualne PKD: 61.10.Z, 61.20.Z. Zawsze liczyłem podatek wzorem: (dochód - ZUS składka społeczna[167,47zł]) *podatek [0,085] - Zus składka zdrowotna [240,60]. Dochód zazwyczaj wachał się w granicach 3000-3500zł. Aktualnie świadczne usługi tylko dla firm (brak kasy fiskalnej). Planuje zacząć świadczyć usługi informatyczne (Strony WWW) PKD: 62.01.Z oraz sprzedawać produkty jak routery, switche, komponenty komputerowe + możliwe że w przyszłości własnoręcznie szyte ubrania, elementy garderoby PKD: 47.42.Z, 47.91.Z, 47.54.Z, 47.71.Z, 47.51.Z. Wychodzi na to, że za aktualnie świadczone usługi będę musiał liczyć ryczałt 8,5%, za strony WWW 17%, a za handel 3%. W jaki sposób będę miał liczyć podatek jeżeli będę przykładowo uzyskiwał dochód 3000zł z podatku 8,5%, 1000zł z podatku 17% i 1500zł z podatku 3%? Dodatkowo za kilka miesięcy przechodzę na duży ZUS oraz planuje zakupić kasę fiskalną i świadczyć usługi dla osób fizycznych. Czy to cokolwiek zmieni w liczeniu podatku (pomijając zmianę odliczanych składek). Dodatkowo czy serwis komputerów (wymiana podzespołów, reinstalowanie systemu itp) będzie się mieścić w PKD: 62.01.Z i też będzie naliczane 17% czy 8,5 %? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie Adam

#2 janka256

janka256

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 12:22

Wejdź na stronę http://cenabiznesu.pl/tam znajdują się artykuły na temat prawa podatkowego i nie tylko. Wydaje mi się, że na podobny temat czytałem ostatnio artykuł w tym własnie serwisie.

#3 filip.u86

filip.u86

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:52

To bardzo ciekawy, aczkolwiek trudny temat.

Myślę, że cenne informacje znajdziesz w tych artykułach:

http://poradnik.wfir...-kasy-fiskalnej

Jeśli to nie wystarczy, wybierz się do prawnika bądź biura rachunkowego.

Pozdrawiam

Porady prawne - attorney Poznań

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatek dochodowy, fiskus, skarbówka, ryczałt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych