Skocz do zawartości

Pompa ciepła

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KarolS

Guest_KarolS
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 22:17

Czy ktoś z Was użytkuje pompę ciepła w swoim domu?? Zastanawiają mnie koszty takiego urządzenia i koszty eksploatacji

#2 OnlineExpert

OnlineExpert

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 18:11

Czy ktoś z Was użytkuje pompę ciepła w swoim domu?? Zastanawiają mnie koszty takiego urządzenia i koszty eksploatacji

Witam, 

Ze swojej strony polecam wybór pompy ciepła jako najbardziej ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania ogrzewania budynku. Możemy wyróżnić dwa rodzaje pomp, które różnią się rodzajem dolnego źródła ciepła - gruntową, wykorzystującą ciepło geotermalne oraz powietrzną, pobierającą ciepło z otoczenia budynku. Obydwa typy sprawdzają się w klimacie Polski, gdyż w przypadku niższej temperatury otoczenia instalacja dogrzewana jest za pomocą grzałki elektrycznej. Marka Buderus posiada w swojej ofercie oba wyżej wymienione produkty z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.p...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 

#3 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 30 lipiec 2018 - 11:17

U siebie w domu mam pompę ciepłą od firmy Fonko. Jest to gruntowa pompa ciepła bezpośredniego odparowania i śmiało mogę ją każdemu polecić. Koszty eksploatacji nie są jakoś bardzo wysokie, a skuteczność przy tym niesamowita. Nawet spore mrozy nie stanowią problemu i nie trzeba się niczym przejmować.

#4 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 13:48

W sumie nic dziwnego, że pompy ciepła są tak popularne. Sam zastanawiam się nad zamontowaniem takiej. ;)

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#5 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:20

Moim zdaniem to świetne rozwiązanie. Warto o tym pomyśleć.

#6 DorotaMaarks

DorotaMaarks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOleśnica

Napisano 30 kwiecień 2019 - 22:39

Czytałam o pompach ciepła i nie widzę różnicy w kosztach eksploatacji porównując z tradycyjnym kotłem. Kupuję czeski ekogroszek u sprawdzonego dostawcy https://www.superopa...ech-ekogroszek/ w promocyjnych cenach i wychodzi to bardzo ekonomicznie. Pompy ciepła nie wszędzie da się zainstalować i sama adaptacja generuje spore koszty.

Aby więcej zarabiać musisz się więcej nauczyć.

#7 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 08 maj 2019 - 12:35

Ale przecież jedno nie wyklucza drugiego... Poza tym - ekogroszek taki tani?

#8 Robert7979

Robert7979

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 08:22

Roczne koszty eksploatacji sprawdzisz na https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/

#9 Guest_Maksior

Guest_Maksior
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2020 - 10:04

Pompa ciepła ma wiele zalet, między innymi wysoką wydajność. Co do kosztów, odezwij się do firmy Wentor, policzą ci co i jak. Ich pompy Termo Plus zbierają dobre opinie, u mnie w domu też jest zamontowana i nie narzekam.

#10 AgataNowa

AgataNowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 25 luty 2021 - 16:54

Najlepiej jest moim zdaniem dopytać u kilku firm i wyrobić sobie samemu zdanie. Technika mocno poszła do przodu i ciężko za nią nadążyć. Najlepszym tego przykładem są właśnie pompy ciepła. Na Twoim miejscu zapytałbym zarówno w firmie, która świadczy kompleksowo usługi montażu pomp ciepła, od projektowania, przez montaż, po serwis. Powinni być najlepiej zorientowani. Spośród tych co znam, to moim zdaniem dobrze byłoby jakbyś napisał do TB Klimy: https://www.tbklima....iepla-jaworzno/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych