Skocz do zawartości

Zdjęcie

E-fakturowanie online - bezpiecznie, czyli w chmurze

wróć do serwisu Księgowość 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197655 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 11:05

Przedsiębiorcy w Polsce często nie korzystają z fakturowania online, z obawy o bezpieczeństwo i utratę ich danych. Czy używając wygodnego e-fakturowania można mieć pewność, że dane o klientach i fakturach nie trafią w niepowołane ręce? Rozwiązaniem może być fakturowanie online zapisywane w chmurze.

Powrót do artykułu: E-fakturowanie online - bezpiecznie, czyli w chmurze

#2 Guest_WojtekWrocław

Guest_WojtekWrocław
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 11:05

Ja już od roku korzystam z fakturowania online Bizin.pl Komfort jaki daje bizin jest ogromny. Masz firmę pod ręką. Nie musisz tworzyć stanowisk pracy bo wystarczy, że masz urządzenie z dostępem do internetu. Wyobraź sobie sytuację, że nie ma Cię w firmie. Pracownikowi pada komputer, a on może wystawić fakturę ze swojego smartphona jeśli pamięta login i hasło. To tylko jedna z opcji, a opcji jest wiele :)

#3 sorena

sorena

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 kwiecień 2016 - 11:32

A co w przypadku awarii chmury i utraty danych?

#4 Guest_Scrable

Guest_Scrable
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 18:06

To samo co przy utracie dysku twardego. Nic. Ja również jestem zwolennikiem bizina. Dysk hdd nie są wytrzymałe. Zaś tak duża firma jak bizin może sobie pozwolić na dobre serwery i kopie zapasowe.

#5 RadekS

RadekS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 październik 2016 - 13:33

ja jednak pewniej się czuję, gdy wiem, że dane są zapisane tylko na moim komputerze a nie u kogoś na serwerze. W razie awarii, dysku /komputera robię często kopię bazy danych i mogę spać spokojnie. Dlatego też wybrałem program, który zainstalowałem na komputerze Faktura VAT Pakiet Przedsiębiorcy  http://www.pakietprz...pl/faktura-vat

#6 RadekS

RadekS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 październik 2016 - 13:33

ja jednak pewniej się czuję, gdy wiem, że dane są zapisane tylko na moim komputerze a nie u kogoś na serwerze. W razie awarii, dysku /komputera robię często kopię bazy danych i mogę spać spokojnie. Dlatego też wybrałem program, który zainstalowałem na komputerze Faktura VAT Pakiet Przedsiębiorcy http://www.pakietprz...pl/faktura-vat

#7 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2016 - 14:29

Uważam, że takie programy są naprawdę bardzo przydatne, a na przykład http://www.edison.pl...-wymiana-danychma również opcję elektronicznej wymiany danych, co z pewnością bardzo usprawnia komunikację pomiędzy firmami. Dodatkowo wszystkie dane są archiwizowane, więc myślę, że nawet w razie awarii łatwo odzyskać dokumenty, a poza tym i tak warto posiadać papierową kopię dokumentów. 

#8 Guest_emix

Guest_emix
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 09:35

korzystam z chmury faktur i jak do tej pory żadnych problemów, mam zdalny dostęp do wszystkiego, jak trzeba to wysyłam ponaglenie do zapłaty, dla mnie rewelacja, staram się iść z duchem czasu i korzystać z udogodnień jakie oferują nam nowe technologie

#9 Guest_boliwia

Guest_boliwia
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 22:09

Czym jest chmura faktur i gdzie to pobrać? Nie znam tego programu. 

#10 anuka

anuka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 11:09

Tego się nie pobiera tylko rejestrujesz się na ich stronie chmurafaktur.pl i tyle, przeklikaj sobie stronkę to szybko załapiesz co i jak, nie ma limitu faktur i samo generowanie czy przesyłanie jest ekspresowe.

#11 Guest_wnikam

Guest_wnikam
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2018 - 20:52

A gdzie są schowane haczyki i jakie? Bo pewnie po jakimś czasie będzie i koszt?

#12 anuka

anuka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 październik 2018 - 11:51

O haczykach nic mi nie wiadomo ;), chmura jest darmowa, załóż sobie konto i zobacz jak z tego korzystać, na pewno szybko się połapiesz co i jak.

#13 Guest_Molka

Guest_Molka
  • Goście

Napisano 14 październik 2018 - 11:40

Nie ma - niezależnie od tego ile dokumentów wystawiasz czy przechowujesz, Chmura Faktur jest bezpłatna. W końcu narzędzie, które ułatwia nam przedsiębiorcom życie. 

#14 Guest_Rysiecki

Guest_Rysiecki
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 22:18

Korzystam ileś tygodni już i nadal żadnych kosztów. Bardzo łatwe, intuicyjne narzędzie, które dla odmiany ułatwia życie, zamiast je komplikować. Żadnego pilnowania aktualizacji, zawsze aktualnie do przepisów i szybkie przesyłanie dokumentów. O to chodzi.

#15 Guest_mama_mija

Guest_mama_mija
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:59

Długo się zbierałem, bo nie byłem pewien tej darmowej opcji, ale jednak faktycznie tak jest. Do tego jest dużo opcji których nie mają inne testowane przeze mnie programy jak np przetwarzanie faktur papierowych na wersję elektroniczną, potwierdzenie odbioru przez kontrahenta, pobieranie danych z GUS i wiele wiele innych. 

#16 Guest_sapatka

Guest_sapatka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2019 - 15:45

Mnie ciekawi ta opcja wysyłania w Chmurze faktur poprzez linki. Czy księgowi czy kontrahenci nie mają nic przeciwko? Wydaje mi się to dość bezpieczna opcją i chyba jest potwierdzenie otrzymania takiej faktury przez adresata. 

#17 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 07 luty 2019 - 15:03

Szukając natomiast programu do wystawiania faktur, proponowałbym skorzystać z oprogramowania udostępnianego przez https://wfirma.pl/pr...o-faktur-online - jest tanie i bardzo przydatne (z jego pomocą można bez najmniejszego problemu wystawić fakturę)

#18 Guest_drobzo

Guest_drobzo
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 14:05

Mnie ciekawi ta opcja wysyłania w Chmurze faktur poprzez linki. Czy księgowi czy kontrahenci nie mają nic przeciwko? Wydaje mi się to dość bezpieczna opcją i chyba jest potwierdzenie otrzymania takiej faktury przez adresata. 

moja księgowa jest jak najbardziej za taką formą, wygodniej i łatwiej ogarnąć czy wszyscy zapłacili, można też wysłać przypomnienie, że termin się zbliża.

#19 Guest_Alice

Guest_Alice
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 10:05

To są specjalne dedykowane linki, moim zdaniem znacznie bezpieczniejsze niż załączniki, bo nikt niepowołany ich nie przechwyci.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych