Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Badania wstępne

badania wstępne

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:49

Witam, mam pytanie dotyczące badań wstępnych do pracy. Z ostatnim dniem miesiąca zakończyłam pracę u poprzedniego pracodawcy i pierwszego dnia kolejnego miesiąca rozpoczęłam pracę u nowego. W poprzednim zakładzie pracy poinformowano mnie, że nie ma konieczności robienia ponownie badań wstępnych ponieważ poprzednie są ważne jeśli okres przejściowy nie przekroczył 30 dni. Natomiast mój problem polega na tym, że u poprzedniego pracodawcy najpierw pracowałam na umowę o pracę, następnie od września do stycznia nie pracowała i w styczniu rozpoczęłam ponownie pracę u tego samego pracodawcy ale na umowę zlecenie. Wydaje mi się, że okres 30 dni liczony powinien być od zakończenia umowy o pracę. Czyli te badania od poprzedniego pracodawcy będą ważne czy nie? Druga sprawa jest taka, jeśli badania od poprzedniego pracodawcy nie będą ważne to co mogę zrobić w tej sytuacji żeby nie narobić kłopotów nowemu pracodawcy? Badania te nie zostały przeprowadzone z mojej winy więc nie chciałabym żeby pracodawca ponosił konsekwencje. Od podpisania umowy z nowym pracodawcą minęły 2 tygodnie... Domyślam się, że lekarz nie może wystawić badań z datą wsteczną?

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 19 kwiecień 2016 - 09:52

No niestety zawalili

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: badania, wstępne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0