Skocz do zawartości

L4 po macierzyńskim

wróć do serwisu Księgowość 54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 14:11

Witam, W grudniu 2015 roku skończyłam roczny urlop macierzyński,kolejno przebywałam na urlopie wypoczynkowym,pod koniec marca 2016 dostałam l4.Moje pytanie czy L4 może trwać maksymalnie 182 dni czy krócej ze względu na to iż przebywałam niedawno na rocznym urlopie macierzyńskim. Dziękuję i pozdrawiam!!!!!

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 kwiecień 2016 - 21:47

urlop macierzyński nie jest okresem choroby i nie wlicza się go do 182 dni okresu zasiłkowego

#3 Ola123

Ola123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 22:00

Sprytnie!

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 22:20

Xyx

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 22:24

Witam czy będąc na macierzyńskim zaszłam w ciążę mogę iść na l4 czy po macierzyńskim żeby mieć świadczenia wszystkie jak podczas pierwszej i co z urlopem wypoczynkowym czy przepadnie

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 12:42

"Witam czy będąc na macierzyńskim zaszłam w ciążę mogę iść na l4 czy po macierzyńskim żeby mieć świadczenia wszystkie jak podczas pierwszej i co z urlopem wypoczynkowym czy przepadnie"

Na urlopie macierzyńskim nie świadczysz pracy, więc nie możesz mieć zwolnienia lekarskiego. Po wykorzystaniu urlopu, jeśli zachorujesz, lekarz zadecyduje, czy wystawić zwolnienie lekarskie. Urlop pracowniczy przepada tylko wtedy, jeśli nie zdążysz go wykorzystać w ciągu 3 lat.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 14:02

Witam mam pytanie mam zaległy urlop wypoczynkowy za 2014 rok w 2015 roku zaszłam w ciążę i byłam na l4(ciąża zagrożona) w 2016 kończy mi się macierzyński planuję z mężem drugie dziecko co stanie się z moim urlopem za rok 2014 2015 i 2016 jeśli po macierzyńskim przeszła bym na l4 ciążowe czy urlop mi przepadnie czy pracodawca musi wypłacić ekwiwalent jeśli tak to do kiedy i czy trzeba pisać jakiś wniosek z góry dziękuję za odpowiedź

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17482 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 kwiecień 2016 - 14:14

Czas na wykorzystanie urlopu wypoczynkowego przedawni się po upływie 3 lat od kolejno przysługujących urlopów. Pracodawca nie wypłaci ekwiwalentu, chyba, że rozwiąże z tobą umowę, a urlopy jeszcze się nie przedawnią

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 16:02

Witam mam prośbę czy ktoś orientuje się jestem na urlopie macierzyńskim do 27 lipca jestem obecnie w 4 miesiącu ciąży ciąża zagrożona. Pytanie moje brzmi następująco czy mogę przedstawić zwolnienie lekarskie które będzie kontynuacją czyli od 28 lipca dostarczając zwolnienie tego dnia czy muszę być w pracy i przepracować jeden dzień i ostatnie pytanie czy w związku z tym ze ZUS płacił 80 % To czy teraz będzie kontynuacją 80 % czy na l4 100 %.

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 lipiec 2016 - 16:34

Nie musisz przepracować ani jednego dnia, od razu po urlopie możesz dać zwolnienie ZLA.

Teraz do chorobowego będziesz miała policzone 100 % podstawy.

#11 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 16:40

Witam mam prośbę czy ktoś orientuje się jestem na urlopie macierzyńskim do 27 lipca jestem obecnie w 4 miesiącu ciąży ciąża zagrożona. Pytanie moje brzmi następująco czy mogę przedstawić zwolnienie lekarskie które będzie kontynuacją czyli od 28 lipca dostarczając zwolnienie tego dnia czy muszę być w pracy i przepracować jeden dzień i ostatnie pytanie czy w związku z tym ze ZUS płacił 80 % To czy teraz będzie kontynuacją 80 % czy na l4 100 %.

Witam,

urlop macierzyński nie jest wliczany do okresu zasiłkowego 182 dni, w zawiązku z tym musisz dostarczyć do zakładu pracu L-4  od 28 lipca, bez obowiązku przepracowania dnia. Zasiłek chorobowy w ciąży wypłacany jest w wysokości 100% podstawy.

pozdrawiam

Beata

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 17:12

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź pozdrowienia dla Beatki i koleżanki

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 20:23

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź pozdrowienia dla Beatki i koleżanki

#14 Guest_irena

Guest_irena
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2016 - 15:25

Witam mam pytanko czy ktoś wie jak to jest dokładnie z tymi zwolnieniami l 4 ciążowymi e-ZLA a mianowicie lekarz wystawił zwolnienie lekarskie i wysłał do mojego pracodawcy elektronicznie l 4 pracodawca twierdzi że nic nie dostał co teraz pieniędzy jak nie było tak nie ma proszę o odpowiedź

#15 Guest_irena

Guest_irena
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2016 - 15:28

Podczas wizyty lekarz oznajmił że pracodawca ma taką skrzynkę i wysłał kę napewno a pracodawca robi w tym momencie pod górkę bo dopiero po 3 tygodniach zadzwonił ze nic nie dostał i że przekroczyła już termin dostarczenia l4 i ze moje świadczenia pieniężne będą pomniejszone o 25 %

#16 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 11:58

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie warunków wynagradzania. Piszecie Państwo, że wynagrodzenie za l4 w ciąży i dalej  za urlop macierzyński ( jeśli tylko przez pierwsze pół roku jest wykorzystywany) jest wypłacany w wysokości 100% podstawy. Na moją pensję składa się pensja zasadnicza + dodatek kierowniczy + dodatek specjalny na czas nieokreślony. Obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim. Przez całą ciąże na l4 i macierzyńskim otrzymywałam pełne wynagrodzenie, tzn. razem z dodatkami. Czy to był błąd i mogą mi teraz kazać zwracać?

#17 Kasia1984

Kasia1984

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 12:35

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie warunków wynagradzania. Piszecie Państwo, że wynagrodzenie za l4 w ciąży i dalej  za urlop macierzyński ( jeśli tylko przez pierwsze pół roku jest wykorzystywany) jest wypłacany w wysokości 100% podstawy. Na moją pensję składa się pensja zasadnicza + dodatek kierowniczy + dodatek specjalny na czas nieokreślony. Obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim. Przez całą ciąże na l4 i macierzyńskim otrzymywałam pełne wynagrodzenie, tzn. razem z dodatkami. Czy to był błąd i mogą mi teraz kazać zwracać?

a dlaczego miałabyś zwracać. dodatki pewnie wchodziły do podstawy chorobowego dlatego otrzymywałaś taki zasiłek a nie inny

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17482 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 listopad 2016 - 12:37

Nie rozumiem o co pytasz.....
Co masz zwracać i o jakim błędzie piszesz?
Na zwolnieniu lekarskim w czasie ciąży otrzymuje się 100% podstawy wynagrodzenia, a ty napisałaś "otrzymywałam pełne wynagrodzenie, tzn. razem z dodatkami. " to znaczy?

#19 Kasia1984

Kasia1984

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 12:37

Podczas wizyty lekarz oznajmił że pracodawca ma taką skrzynkę i wysłał kę napewno a pracodawca robi w tym momencie pod górkę bo dopiero po 3 tygodniach zadzwonił ze nic nie dostał i że przekroczyła już termin dostarczenia l4 i ze moje świadczenia pieniężne będą pomniejszone o 25 %

nie może ci obniżyć o 25% gdyż elektroniczne od razu w chwili wystawienia jest zwolnieniem dostarczonym do Zus (jeśli zasiłek wypłaca Zus ) lub do pracodawcy (jesli on wypłaca zasiłek) nie ma znaczenia kiedy pracodawca odczytał te zwolnienie.

#20 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 13:43

Zosia/Agnieszka

Być może ja źle rozumiem sformułowanie podstawa wynagrodzenia. Myślałam, że w moim przypadku podstawa to pensja zasadnicza, bez tych dwóch dodatków i powinni mi wypłacać na chorobowym tylko ten pierwszy człon a wypłacali całość ( w sensie zasadnicza+dodatek kierowniczy+dodatek specjalny) i się wystraszyłam że będę musiała coś zwracać bo się pomylili

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych