Skocz do zawartości

ODMOWA wydania zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zuzanna

Guest_Zuzanna
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:23

Potrzebuję zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach z 3 ostatnich miesięcy, a moja sytuacja wygląda tak:

Jestem zatrudniona na podst. umowy o pracę na czas nieokreślony i przebywam obecnie na zasiłku macierzynskim. Od 3 m-cy zasilek wypłaca mi ZUS (gdyż w zakładzie pracy zredukowano stan osobowy do mniej niż 15 osóB). Wcześniej wypłacał pracodawca.
Pracodawca odmówił mo wydania takiego zaświadczenia, twierdząc że nie wypłacał mi wynagrodzenia przez 3 ostatnie miesiące i powinnam się zglosić po to do ZUS (ale przecież to nie ZUS mnie zatrudnia)

Proszę o informację co powinnam zrobić czy zgłosić się do ZUS po zaśw. o zarobkach, a do pracodawcy po zaśw. o zatrudnieniu?? Nadmienie ze potrzebuję taki dokument do kredytu.

#2 PaniFani

PaniFani

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:38

Wydaje mi się, że pracodawca ma rację, może wydać zaświadczenie o przebywaniu na urlopie macierzyńskim od ... do ... z dopiskiem (zasiłek macierzyński płatny przez ZUS).

#3 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 kwiecień 2016 - 22:58

Pracodawca może wystawić tylko zaświadczenie o zatrudnieniu od do oraz dopiskiem o przebywaniu na urlopie macierzyńskim.Zaświadczenie o uzyskanym dochodzie z ostatnich 3 miesięcy wyda ZUS.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych