Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klient nie płaci – jak odzyskać uiszczone podatki VAT i PIT

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197351 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 15:10

Aby uruchomić procedurę odzyskiwania uiszczonego VAT wykazanego na fakturach niezapłaconych przez klientów - przedsiębiorca musi czekać 180 dni. Do zakończenia całej procedury zwrotu VAT potrzeba co najmniej 7 miesięcy. Jeszcze gorzej jest w przypadku PIT. Na zaliczenie do kosztów podatkowych kwot zaliczonych wcześniej do przychodów, przedsiębiorca może czekać nawet kilka lat (aż zakończy się sprawa w sądzie i egzekucja okaże się bezskuteczna).

Powrót do artykułu: Klient nie płaci – jak odzyskać uiszczone podatki VAT i PIT

#2 Guest_Paweł007

Guest_Paweł007
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 15:10

O tym nie wiedziałem do tej pory. Naprawdę ciekawy artykuł i blog.. Dużo można dowiedzieć się o przepisach i prowadzeniu firmy. My niedawno ze wspólnikiem zmuszeni byliśmy zamknąć działalność ze względu na klientów którzy notorycznie nie płacili faktur =/ Ale jeśli ktoś jest z okolic Łodzi to mamy sprawdzone biuro rachunkowe M-A.

#3 Guest_sdfsdfsdf

Guest_sdfsdfsdf
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2016 - 17:05

a za towar sprzedany to kto mi zapłaci jeszcze czekac 180 dni ? to jakas kpina powinni go zamknac do wiezienia za niezapłacenie faktur i miganie sie od zaplaty !!!!!!!

#4 Guest_Maaaaryś

Guest_Maaaaryś
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 12:12

Tak to jest, przepisy są pokręcone. Ja bym się w tym nie odnalazł raczej. Otwierając działalność sam sobie powiedziałem, że jeżeli ktoś nie będzie mi dokonywał płatności, to będę rozwiązywał umowy i tyle, a o jakichkolwiek kłopotach od razu informuję kancelarię, która mnie obsługuje i oni mi mówią co dalej trzeba robić i na co się nastawiać. Dzięki temu nie psuję sobie nerwów, a zawsze ostrożnie zarządzam finansami, żeby w przypadku jakiejś czasowej obsuwy mieć zapas. dubielsawinda.pl/ - pomagają w otwarciu działalności, negocjacjach warunków z klientami. Warto mieć taką pomoc, jeżeli człowiek chce prowadzić własny biznes.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych