Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie a koniec umowy

umowa zwolnienie lekarskie sobota

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 18:01

Witam. Prosiłabym o pomoc. Dnia 8 kwietnia kończy mi się umowa o pracę. W tym czasie potrzebuję wziąć chorobowe, jednak 8 kwietnia to jest piątek, a chorobowe nie może załapać mojego zakładu pracy. Chciałam więc iść na chorobowe od 9 kwietnia, jednak jest to wtedy sobota. Chciałam się dowiedzieć, co w takim przypadku? Czy lekarz może wypisać mi chorobowe w piątek, które będzie na sobotę? Czy mogę spokojnie iść do lekarza w poniedziałek? Chcę, aby moje zwolnienie lekarskie należało do Zusu, i żeby była ciągłość. Czyli rozumiem, że abym dostała wynagrodzenie od zusu muszę mieć zwolnienie od soboty?

Proszę o odpowiedź, i dziękuję z góry

#2 Guest_Lola

Guest_Lola
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 18:16

a dlaczego zus ma ci płacić wynagrodzenie?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 19:17

Witam. Prosiłabym o pomoc. Dnia 8 kwietnia kończy mi się umowa o pracę. W tym czasie potrzebuję wziąć chorobowe, jednak 8 kwietnia to jest piątek, a chorobowe nie może załapać mojego zakładu pracy. Chciałam więc iść na chorobowe od 9 kwietnia, jednak jest to wtedy sobota. Chciałam się dowiedzieć, co w takim przypadku? Czy lekarz może wypisać mi chorobowe w piątek, które będzie na sobotę? Czy mogę spokojnie iść do lekarza w poniedziałek? Chcę, aby moje zwolnienie lekarskie należało do Zusu, i żeby była ciągłość. Czyli rozumiem, że abym dostała wynagrodzenie od zusu muszę mieć zwolnienie od soboty?

Proszę o odpowiedź, i dziękuję z góry

Możesz mieć zwolnienie od poniedziałku, ale w sumie tych dni chorobowych musisz mieć co najmniej 30 i bez żadnej przerwy między zwolnieniami, bo inaczej ZUS Ci nie zapłaci.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 marzec 2016 - 21:43

Ciekawe skąd wiesz, że za prawie dwa tygodnie będziesz chora ?

#5 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 17:14

Ponieważ mam w tym czasie operację, ale jak zwykle muszą być takie głupie komentarze jak Twój. A zresztą nie masz ciekawego życia, że interesujesz się czyimś? To chyba nie Twoja sprawa po co ktoś idzie i kiedy na chorobowe, nie potrafisz odpowiedzieć na zadanie pytanie, to nie odpowiadaj i nie zawracaj głowy czymś innym.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 kwiecień 2016 - 19:15

Myślisz, że lekarz wypisze ci zwolnienie tylko dlatego, że za jakiś czas masz mieć operację ? "na chorobowe" idzie się w przypadku choroby, a nie dlatego, że tak ci pasuje

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19284 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 kwiecień 2016 - 20:40

Ponieważ mam w tym czasie operację, ale jak zwykle muszą być takie głupie komentarze jak Twój. A zresztą nie masz ciekawego życia, że interesujesz się czyimś? To chyba nie Twoja sprawa po co ktoś idzie i kiedy na chorobowe, nie potrafisz odpowiedzieć na zadanie pytanie, to nie odpowiadaj i nie zawracaj głowy czymś innym.

To ty zadałaś pytanie zdradzając szczegóły ze swojego życia i zadając pytania na temat dalszych jego losów więc wykaż odrobinę pokory, nie zarzucają nikomu,że interesuje się twoim życiem bo zapewniam ciebie że są ciekawsze tematy,albo radź sobie sama.
Weź coś na uspokojenie,albo przestań brać to co bierzesz :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, zwolnienie lekarskie, sobota

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych