Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mam prawo do emerytury pomostowej

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671164 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 13:51

Jakie są ogólne warunki, jakie należy spełniać, aby uzyskać prawo do emerytury pomostowej. Wiem, że mój zawód mieści się w nowym wykazie, ale nie wiem jakie są inne warunki. 

Powrót do artykułu: Czy mam prawo do emerytury pomostowej

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 13:51

Pytanie? Czy okres przebywania na rencie zalicza się do okresów nieskładkowych przy obliczaniu emerytury pomostiwej?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 18:08

Pytanie? Czy okres przebywania na rencie zalicza się do okresów nieskładkowych przy obliczaniu emerytury pomostiwej?

Okres pobierania renty podlega uwzględnieniu przy ustalaniu prawa do emerytury, ale nie podlega uwzględnieniu przy obliczaniu wysokości emerytury. Nie jest ani okresem składkowym, ani nieskładkowym.

#4 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 15:10

mam przepracowane w warunkach szkodliwych przepracowane 22,7lat wszystkie przed 1998r w tym roku osiągnę wiek 60l cz nie pracując w nowych wykazach warunków szkodliwych mogę przejść na emeryturę pomostową ?

#5 Guest_Kom

Guest_Kom
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 16:41

To pytanie do forum? Idź z tym do ZUS

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 10:24

mam przepracowane w warunkach szkodliwych przepracowane 22,7lat wszystkie przed 1998r w tym roku osiągnę wiek 60l cz nie pracując w nowych wykazach warunków szkodliwych mogę przejść na emeryturę pomostową ?

Możesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych