Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki na rozwój firmy

wróć do serwisu Moja Firma 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkadiuszz

arkadiuszz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2016 - 13:47

Dużo osób poszukuje środków na rozwój działalności, a nie wie skąd je pozyskać. Możliwości jest kilka: dofinansowanie unijne, urząd pracy chyba też może nieco wesprzeć, można też starać się o pożyczkę społecznościową i to jest coraz częstsze rozwiązanie. Dość dobre oferty można znaleźć na CapitalClub, a raczej nie oferty tylko inwestorów. Swoją opropozycję można tam przedstawić no i w efekcie pozyskać wsparcie oraz uzyskać pożyczkę. Myślę, ze sposób jest ciekawy, bezpieczny i mało stresujący, a dodatkowe środki na rozwój firmy mogą zdziałać naprawdę bardzo wiele.

#2 parsi

parsi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 10:02

Najlepszym sposobem jest ograniczenie kosztów, zwiększenie wpływów i oszczędzanie. Od tego powinno się rozpocząć pozyskiwanie środków na inwestycje. A inne sposoby na zdobycie pieniędzy to tak jak piszesz - jest ich bardzo dużo: http://www.niepoddaw...otwarcie-firmy/

Najlepsze konta bankowe dla firm - http://www.niepoddaw...e-konta-firmowe

#3 arkadiuszz

arkadiuszz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2016 - 12:47

A to wiadomo, że w pierwszej kolejności ograniczenie kosztów, zwiększenie wpływów i oszczędzanie. Wszystko musi mieć swoje ręce i nogi. Bardziej chodziło mi o to, co zrobić wtedy, kiedy powzięliśmy już kroki w kierunku powyższego, ale nadal czujemy potrzebę czy konieczność wsparcia finansowego. Bo moim zdaniem na zwiększenie zysków też ma na to wpływ i jeśli weźmiemy, dajmy na to, pożyczkę na firmę to możemy jednak przyczynić się do rozkręcenia działalności, co przyniesie z sobą także zyski. W wielu przypadkach to może okazać się wręcz zbawienne dla firmy.

#4 konradd

konradd

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 kwiecień 2016 - 09:01

Ja w tej sytuacji akurat mam pogląd z drugiej strony, choć mogę zgodzić się z Twoim punktem widzenia. W moim przypadku w grę wchodzi raczej inwestowanie, nie mam własnej działalności więc nie bardzo mnie interesuje to ile mogę zyskać biorąc pożyczkę w Capitalu. Za to chętnie co jakiś czas inwestuję swoje oszczędności, wyznaczyłem sobie nawet w tym celu pewną kwotę, która idzie tylko na ten cel i poza którą nie chcę wychodzić żeby w razie W spać w miarę spokojnie :P Także jeśli chodzi o mnie to polecam Capital, bo zasady są bardzo przejrzyste, pożyczkobiorcy też konkretni i jak na razie nie mam na co narzekać. A zysk jednak sporo większy niż na lokatach i innych tego typu :)

#5 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 308 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 17:27

Jednak te środki należy dobrze zainwestować w firmę, kluczową sprawą jest z pewnością wykonanie modelu biznesowego, który znacznie ułatwi zarządzanie nad firmą http://www.model-biz...jonalizacji.pl/

#6 żaba86

żaba86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:33

Warto postarać się o te dofinansowanie! ;)

#7 Łukasz85

Łukasz85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:08

A czy takie dofinansowanie można otrzymać na lokal typu bar z kebabem?

#8 KrystynaBar

KrystynaBar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 12:05

Ja skorzystałam ze środków unijnych. 

@Łukasz85 - przeczytaj regulamin naboru na dotację.

#9 Guest_Qty

Guest_Qty
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:12

Zadzwoń, a podpowiedzą Ci co zrobić : www.inservices.pl smile.png

#10 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 08:54

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na biznes to dziś to naprawdę prosta sprawa. Kilkadziesiąt tysięcy na start oferują nie tylko urzędy, ale i firmy szkoleniowe.

#11 Karol Szeląg

Karol Szeląg

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 październik 2016 - 11:57

Zawsze warto oglądać stronę Ministerstwa Rozwoju i szukać, czy aby coś nam nie spasuje. Ja tak szukałem możliwości dofinansowania oprogramowania OCR. Co prawda wlecze się to niemiłosiernie ale skoro można coś ugrać to dlaczego nie próbować.

Informacja to nowa waluta, a jej marnowanie albo niepotrzebne powielanie jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. 

#12 Kemp

Kemp

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 21 październik 2016 - 08:43

Możecie też zainteresować sie tematem dotacji na systemy informatyczne w postaci elektronicznego obiegu dokumentów. Mowa między innymi o opisywanym rozwiązaniu na stronie http://www.connecto....zialanie-firmy/ sporo firm korzysta z tego zarówno w sektorze MŚP, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Zapoznaj się z tym, bo w przyszłości może się przydać.

#13 paauulla2

paauulla2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 13:07

Takie dofinansowania są super, jeśli ma sie dobry pomysł, a brak własnych funduszy.

#14 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 08:48

Zainteresowanym polecam także stronę http://www.serwis-uslugowy.pl/ Planując korzystanie ze środków unijnych, w pierwszej kolejności należy określić cel działania, czyli zadanie, które w ten sposób zostanie sfinansowane. Należy ponadto pamiętać, że środki unijne w przeważającej większości powinny być przeznaczone wyłącznie na środki trwałe – wynika to z regulaminu konkursowego. Inaczej rzecz ujmując, firma krawiecka może przeznaczyć dotacje dla MŚP na zakup maszyn szwalniczych, nie mniej jednak nie może wykorzystać pozyskanych środków na wypłatę wynagrodzenia szwaczek. 

#15 Guest_MACIEK

Guest_MACIEK
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 13:00

Witam

Chciałbym rozszerzyć działalność o aspekt szkoleniowy. mam pomysł ale potrzebuję środków na zakup sprzętu do prowadzenia szkoleń stacjonarnych i internetowych. Czy jakieś dofinansowania bez zwrotne na zakup sprzętu i oprogramowania oraz wsparcie na start takiego pomysłu są dostępne z unijnych środków.

Z poważaniem

Maciej

#16 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 301 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 19:39

Kilka opcji:

dotacja z UP -  Co polecam szczerze ponieważ nie jest wcale trudno uzyskać takie pieniądze

dostacja z Unii Europejskiej

ewentualnie kredyt na firmę.

Polecam jednak porównać sobie takie oferty w sieci:

http://www.kredyty-g...sz-ranking.html

Bo tylko tak można wybrać dobrze. 

sisi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych