Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Program kadrowo-płacowy

program kadrowo płacowy

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 00:20

Witam. Poszukuje przejrzystego programu kadrowo-płacowe. Krotko opisze jakie funkcje musi posiada

Wynagrodzenie pracownika składa się z następujących składników:
1.wynagrodzenie zasadnicze miesięczne
2.premia uznaniowa,
3.dodatek za godziny nocne
4.wynagrodzenia za nadgodziny nadliczbowe
Ponadto wypłacane są:
1.nagroda jubileuszowa
3.odprawa emerytalna/rentowa
3.zasiłki chorobowe, macierzyńskie, opiekuńcze

Praca zmianowa wykonywana jest w systemie ciągłym. Czas pracy 12godzin od 7 do 19 oraz od 19 do 7. Godziny nocne od 21:00 do 6:00
Obowiązuje 3 miesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy.
w każdym miesiącu bez względu na ilość przepracowanych godzin pracownik otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek za godziny nocne w wysokości 20% stawki godzinowej liczonej od najnizszego wynagrodzenia i ilosci godzin w danym miesiącu.
Raz na kwartał wypłacane jest wynagrodzenie za godziny nadliczbowe przekraczające trzymiesięczną normę godzin do przepracowania.
Wynagrodzenie za 1 godzinę nadliczbową to 150% stawki godzinowej wyliczonej z wynagrodzenia zasadniczego podzielonego przez 168 godzin.
Zatrudniamy również pracowników na umowy cywilno-prawne.
Program powinien wygenerować przykładowe raporty:
1.czas pracy dla wszystkich pracowników w miesiącu łacznie z czasem nieprzepracowanym z tytułów urlopów, zwolnien, innych nieobecności
2.roczny dla każdego pracownika
3.kartotekę zwolnień lekarskich
4.kartotekę wynagrodzeń z podziałem na składniki
oraz inne standardowe raporty

ponadto zależy mi by program ten był kompatybilny z programem płatnik oraz dało się tworzyć grafiki dla pracowników z których wyliczane będzie wynagrodzenie.

Bardzo proszę o pomoc. na dzień dzisiejszy wszystko liczymy w excel co staje sie bardzo uciążliwie. zależy mi na dość nie drogim i prostym w obsłudze programie kadrowo-płacowym

#2 AskaR

AskaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 14:34

Większość z tego co napisałeś to standardy wynikające z kodeksu pracy więc raczej każdy program kadrowo-płacowy będzie to umożliwiał. Ja mogę polecić program na którym sama pracuję: Sykof. Ma wszystko to o czym piszesz dodatkowo z ciekawszych funkcji ma bardzo fajny generator dokumentów kadrowych, umów, zaświadczeń itp. Dzięki niemu praktycznie nic z dokumentów pracowniczych już nie piszemy w wordzie, tylko wszystko z systemu - szybciej i ładniej.

#3 Guest_Semaxim

Guest_Semaxim
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 09:07

Ja mogę zaproponować Comarch Optima, program współpracuje z Płatnikiem (co poprzednik pominął milczeniem, więc nie wiadomo czy współpracuje czy nie), posiada e-deklaracje, obsługuje wszystkie podane funkcje a nawet trochę więcej. Posiada także specjalny graficzny moduł, na którym można prosto (przeciągnij, upuść) generować różne wykresy o bardzo różnym wyglądzie.

W celu dokładniejszej prezentacji (bezpłatnej) proszę o kontakt mailowy: biuro@semaxim.pl

#4 Krzysiek_M

Krzysiek_M

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 09:59

Witam. Tak jak napisała AskaR, prawdopodobnie większość aktualnie dostępnych programów kadrowo-płacowych, będzie spełniać opisane wymagania. Ze swej strony proponuję, aby przy porównywaniu ofert, uwzględnić również program R2płatnik. Moim zdaniem bardzo przejrzysty i wygodny w użytkowaniu. Tak jak poprzednik, polecam bezpłatną, niezobowiązującą, prezentację (handlowy@softekspert.pl).

#5 AskaR

AskaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 11:43

Ja mogę zaproponować Comarch Optima, program współpracuje z Płatnikiem (co poprzednik pominął milczeniem, więc nie wiadomo czy współpracuje czy nie), posiada e-deklaracje, obsługuje wszystkie podane funkcje a nawet trochę więcej. Posiada także specjalny graficzny moduł, na którym można prosto (przeciągnij, upuść) generować różne wykresy o bardzo różnym wyglądzie.

W celu dokładniejszej prezentacji (bezpłatnej) proszę o kontakt mailowy: biuro@semaxim.pl

Nie pisałam o płatniku bo chyba każdy szanujący się program z nim współpracuje :P Pity elektroniczne też wysyła, i robi eksport danych do SODIRu, no i oczywiście zbiorcze polecenia przelewów do banku. Ale dla mnie to jest standard o którym nawet nie ma sensu pisać.
Wykresy zresztą też są, ale jak dla mnie to przydatniejsze i bardziej potrzebne są analizy tabelkowe, a wykresy to taki bajer dla managerów :P

#6 Guest_Semaxim

Guest_Semaxim
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 21:03

Bajer bajerem ale fajnie jak jest. W Comarch Optima po wygenerowaniu raportu jednym kliknięciem zmieniamy czy ma być tabelka czy grafika i można dany raport oglądać tak i tak i wysyłać go np. do Excela więc każdy znajdzie cos dla siebie.

Prawdą jest także, że podane wymagania to absolutny standard i nie wyobrażam sobie, że mogło by tego nie być w jakimkolwiek programie ale nigdy nic nie wiadomo ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: program kadrowo płacowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych