Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca na wychowawczym

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 hal999

hal999

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 09:05

Witam,
jestem obecnie na urlopie wychowawczym i nie chcę już wracać do pracy do obecnego pracodawcy. Obiecano mi pracę gdzieś indziej, tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy. Czy mogę podjąć pracę na urlopie wychowawczym u nowego pracodawcy i jednocześnie wypowiedzieć umowę u poprzedniego? Jak to rozwiązać, żeby mieć ciągłość zatrudnienia?
Za wszelkie wskazówki z góry serdecznie dziękuję.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 11:57

Możesz, ale jeśli wypowiesz umowę u obecnego pracodawcy, jednocześnie musisz zrezygnować u niego z urlopu wychowawczego. Możesz zatrudnić się u nowego pracodawcy i tam prosić o urlop wychowawczy.

#3 hal999

hal999

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 09:39

dziękuję za szybką odpowiedź. Problem jest tylko taki, że obecny  pracodawca nie chce mi dać wypowiedzenia za porozumieniem stron, bo chce żebym wróciła do pracy. A ja chciałabym podjąć pracę gdzieś indziej, tylko nie będą na mnie czekać 3 miesiące, aż mi się skończy umowa o pracę u obecnego pracodawcy.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 13:05

dziękuję za szybką odpowiedź. Problem jest tylko taki, że obecny  pracodawca nie chce mi dać wypowiedzenia za porozumieniem stron, bo chce żebym wróciła do pracy. A ja chciałabym podjąć pracę gdzieś indziej, tylko nie będą na mnie czekać 3 miesiące, aż mi się skończy umowa o pracę u obecnego pracodawcy.

To rzeczywiście masz problem i niestety, nie da się go przeskoczyć, jeśli pracodawca nie wyraża zgody na porozumienie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych