Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Badania okresowe w dni wolne

badania okresowe kodeks pracy

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 20:27

Witam,

otóż dostałem skierowanie na badania wysokościowe. Pracuję w McDonald's i powiedzieli wprost: "Gdy będziesz miał dzień wolny to wtedy jedź je zrobić". Chciałem zapytać... Mam obowiązek wykonać badania w dni wolne czy w godzinach pracy (niezapłaconych/przepustka)?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8914 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 20:52

art 229 kp

§3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

#3 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 15:17

art 229 kp

§3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

"W miarę możliwości w godzinach pracy" - mogą mi nakazać zrobić badania w osobisty dzień wolny poprzez np regulamin wewnętrzny firmy?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: badania, okresowe, kodeks, pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy