Skocz do zawartości

Pit-11 problem

wróć do serwisu Sektor Publiczny 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 13:07

Witam posiadam 4 pity i mam problem z wypełnieniem pola 28 w części D. A mianowicie od Listopada zacząłem pierwszą w życiu pracę na umowę o pracę i w polu 28 części D mam zaznaczone pierwsze okienko " z jednego stosunku pracy (stosunków pokrewnych) i przychód/koszty uzyskania dochodów są w pierwszych oknach rubryki- Źródła przychodów: Należności ze stosunku: pracy, służbowego itp. lecz w pozostałych 2 pitach-11 mam przychody/dochody wpisane na wysokości źródła przychodu ( działalność wykonywana osobiście o której mowa w art. 13 pkt 2. 4. 6) i brak zaznaczonego pola w punkcie 28, a w ostatnim picie-11 mam przychody wpisane na wysokości źródeł przychodu ( prawa autorskie i inne prawa o których mowa w art. 18 ustawy ) i również brak zaznaczonego okienka w punkcie 28 i niestety nie wiem jaki w programie e-pity zaznaczyć informacje w punkcie 28 części D. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 marzec 2016 - 13:31

W zeznaniu rocznym zaznaczasz ; z jednego stosunku pracy,a to dlatego,że kup ze stosunku pracy są limitowane,a z tytułu umowy zlecenia wynoszą 20 %

#3 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 14:00

Czyli w każdym z 4 pit-ów-11 zaznaczam okienko 1 tak?

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 marzec 2016 - 14:10

Nie rozumiem,wystawiasz teraz PITY 11?

#5 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 14:22

Tak w programie e-pity i ta dodaje się każdy pit-11 osobno i na koniec jest sumowany w pit-37 

#6 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 marzec 2016 - 14:58

Aha ,rozumiem, w takim razie tylko w picie 11 z tytułu umowy o pracę zaznaczasz 1 ,w pozostałych nie zaznaczasz.

#7 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 15:34

Dobrze, dziękuje bardzo. Pozdrawiam i miłego dnia życzę : )

#8 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 marzec 2016 - 15:35

Wzajemnie smile.png

#9 efile

efile

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 10:57

Witam posiadam 4 pity i mam problem z wypełnieniem pola 28 w części D. A mianowicie od Listopada zacząłem pierwszą w życiu pracę na umowę o pracę i w polu 28 części D mam zaznaczone pierwsze okienko " z jednego stosunku pracy (stosunków pokrewnych) i przychód/koszty uzyskania dochodów są w pierwszych oknach rubryki- Źródła przychodów: Należności ze stosunku: pracy, służbowego itp. lecz w pozostałych 2 pitach-11 mam przychody/dochody wpisane na wysokości źródła przychodu ( działalność wykonywana osobiście o której mowa w art. 13 pkt 2. 4. 6) i brak zaznaczonego pola w punkcie 28, a w ostatnim picie-y11 mam przychody wpisane na wysokości źródeł przychodu ( prawa autorskie i inne prawa o których mowa w art. 18 ustawy ) i również brak zaznaczonego okienka w punkcie 28 i niestety nie wiem jaki w programie e-pity zaznaczyć informacje w punkcie 28 części D. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

PIT-y są prawidłowe. Przy umowie o pracę zaznaczamy stosunek pracy, natomiast przy umowie zlecenie/o dzieło nie zaznaczamy tego pola. Wystarczy przepisać dokładnie te dane w kreatorze, program zsumuje kwoty i przeniesie je na formularz główny. W razie problemów, kontaktuj się z naszym serwisem - chętnie pomożemy;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych