Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konto bankowe

wróć do serwisu Księgowość 32 odpowiedzi w tym temacie

#1 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 16:02

W jakim banku polecacie założenie konta bankowego? Chodzi o rachunek osobisty?

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 12:19

Od kilku lat mam konto w mBanku i w zasadzie nie narzekam. Konto jest darmowe pod warunkiem spełnienia pewnych kryteriów związanych przede wszystkim z wykorzystaniem karty płatniczej.

Kilka razy w miesiącu trzeba zrobić przy jej pomocy zakupy. Takie całkowicie darmowe konto to mają np w Smart Banku. Bank który stosunkowo od niedawna działa na polskim rynku. Ma bardzo podobny sposób działania do mBanku.

Szukaj jeszcze tutaj: http://www.tanie-konto.pl/

Jest to ranking kont osobistych. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

sisi

#3 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 19:32

Ja korzystam od roku czasu z Raiffeisen. Cenowo do ostatniej "afery" mają spoko, samo prowadzenie rachunku za 0zł. Karta do bankomatu za 3zł. Jeżeli chodzi o pozostałe oferty banku też sa w miarę. Poczytaj sobie ofertę na ich stronie.

#4 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 861 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2016 - 09:06

Również na tej stronie można znaleźć ciekawe artykuły oraz porady dotyczące kont bankowych - http://konto-w-banku...k-opinie-warto/. Myślę, że możecie zajrzeć na ten portal jeśli szukacie profesjonalnego doradztwa i rzetelnych opinii o kontach bankowych.

#5 malimali

malimali

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:23

Ja mam w PKO, nie ma szału ale większość rzeczy jest za darmo, a to dla mnie ważne. Na razie nie czuję potrzeby zmiany.

#6 kontofirmowe

kontofirmowe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 maj 2016 - 17:12

Bloger Rekina prowadzi na bieżąco ranking darmowych kont bankowych bez kruczków: http://rekinfinansow...kowe-bez-oplat/

PKO to największa porazka, nie wiem jakim masochstą swojego portfela trzeba byc żeby tam trzymac konto - opłaty za wszystko a lokat 1,5%.

Zajrzyj także na mojego nowego bloga dotyczącego zakładania i zamykania kont bankowych :)

http://jakzalozyckontowbanku.pl/

#7 AnnaR

AnnaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 09:49

To, w jakim banku założymy konto ma spore znaczenie. Powinniśmy brać pod uwagę nie tylko wysokość opłat, ale przede wszystkim udogodnienia i opcje dodatkowe, oferowane przez bank, np. dostępność przelewów Express Elixir. Jest to system przelewów natychmiastowych, dzięki któremu w czasie liczonym w sekundach przekażemy pieniądze z jednego konta na drugie, prowadzone w innym banku. Tutaj więcej informacji http://www.expressel...express-elixir/

#8 Katana

Katana

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:09

Osobiste mam w mBanku. Polecam. Konto działa. Koszty to 6 albo 8 zł jeżeli nie wyrobi się określonego obrotu kartą. Wszystkie problemy załatwiam przez telefonu lub czat na stronie. 

#9 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 21:27

Musisz na bieżąco obserwować jakie są oferty w poszczególnych bankach, generalnie nowi klienci zazwyczaj otrzymują bardziej atrakcyjne warunki na start na tzw. zachętę. Ciekawe opcje znajdziesz np. w Idea Bank - http://www.ideabank....-kont-bankowych , sprawdź sobie, może akurat coś będzie Ci odpowiadać :) 

#10 Guest_somebodyy

Guest_somebodyy
  • Goście

Napisano 06 październik 2016 - 12:29

Posprawdzaj różne oferty bo banki mają dość podobne oferty. Obsługa klienta dużo robi, ja dzięki temu wybrałem raiffeisen polbank, mieli dobrą obsługę i z chęcią podpisałem z nimi umowę.

#11 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 14:16

Ja mam w PKO, nie ma szału ale większość rzeczy jest za darmo, a to dla mnie ważne. Na razie nie czuję potrzeby zmiany.

Kiedyś byłem w PKO i jeśli masz nieregularne wpłaty, to płacisz praktycznie za wszystko. Potem byłem w Getin Banku... Przemilczę sprawę. Teraz mam dwa konta. Jedno w Orange Finanse (mobilne), a drugie w mBanku. mBank? Jest ok. Orange Finanse? Lepsze. Więcej korzyści i darmowe.

#12 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 422 postów

Napisano 20 październik 2016 - 22:01

Jeśli studiujemy, to niewątpliwe najlepiej założyć konto studenckie. W ten sposób na pewno otrzymamy lepszą i korzystniejszą ofertę. Poza tym plusem jest to, że możemy również skorzystać z dodatkowych usług. Tutaj jest ranking kont studenckich. Warto tam zajrzeć.

#13 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 10:50

Tak, tak. Te porównywarki można sobie wsadzić między buty. Cały czas to samo, tylko kontekst inny - albo konto dla seniora, albo studenta, albo kierowcy żurawi samojezdnych, albo... <tu wstaw dowolną grupę społeczną>...

Osobiście postawiłbym na bankowość mobilną

#14 Guest_dickens

Guest_dickens
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 00:16

Porównywarki jednak mogą być przydatne (szczególnie te większe), bo dają jakieś większe rozeznanie. Ja zwykle wchodzę na porównywarkę a potem maszeruję do oddziału żeby się dowiedzieć o szczegóły jak np karta debetowa czy oprocentowanie. Tak wypadło mi na raiffeisen polbank (polecam swoją drogą bo niezła oferta) i nie żałuję.

#15 Guest_nieznany

Guest_nieznany
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 07:45

Zaskakuje mnie, że nikt (albo mało kto) poleca PKO, konto nie jest tak złe. Szczególnie, że można w PTE założyć sobie jeszcze IKZE i od razu odkładać na emeryturkę.

#16 Guest_manunkind

Guest_manunkind
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 18:53

Ja miałem kiedyś w PKO, ale teraz mając w raiffeisenie jest mi dużo lepiej. jest oprocentowane, bankowość elektroniczna jest lepsza, ogólnie mam wrażenie, że bank jest "lepszy" ale to może być kwestia indywidualna.

#17 Guest_parvati

Guest_parvati
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 00:01

Konto wymarzone w raiffeisen ma chyba jedną opłatę - karta debetowa za bodajże 3 zł w przypadku spełnienia jakiś założeń. Nie jest złe. z pewnością warte rozważenia. Sam obecnie jestem na etapie przechodzenia do tego banku i czekam już tylko na zamknięcie starego rachunku

#18 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 411 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:25

Dla wszystkich studentów tutaj http://www.konto-stu...l/millenium.php jest ciekawe rozwiązanie. Warto sobie zajrzeć na stronę i sprawdzić ofertę. W ten sposób można mieć dostęp do wysokiej jakości usług.

#19 Guest_Zofija

Guest_Zofija
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 20:25

Warto też zainteresować się wyceną funduszy.Mnie pko takie przedstawiło dzięki czemu mogłam sobie dokładnie zaplanować i "rozrysować mapę" swoich oszczędności emerytalnych

#20 Guest_Rolek

Guest_Rolek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 17:39

Moim zdaniem najlepsze konto bankowe w banku to w takim, któe dba o klienta, nie wprowadza dużych zmian, a jak już to te, które uprzyjemniają przetrzymywanie środków przez klienta. W Raiffeisen Polbank odkąd jestem nic a nic się nie zawiodłem, tyle, że muszę płacić 3zł za posiadania karty, ale to nadal tylko 3 zł. A cała reszta jest znakomita, czyli:
- bezpłatne prowadzenie konta
- rosnące oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie !!!
- darmowe prowadzenie konta
- damrowe wypłacanie pienędzy ze wszytskich bankomatów w polsce
- darmowe ubezpieczenia w przypadku posiadania konta 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych