Skocz do zawartości

Urlop wychowawczy a dodatkowa praca i dziecko w przedszkolu

Urlop wychowawczy prawo pracy opieka nad dzieckiem prawo rodzica dodatkowa praca

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 21:30

Witam jestem obecnie na urlopie wychowawczym i chciałabym dla prawidlowego rozwoju psychofizycznego mojego dziecka puścić go do przedszkola by zaczął poznawac rowniesnikow i zaczął przygode z edukacja. Znam zasady urlopu wychowawczego i wiem że rodzic po to na nim jest zeby zajmowac sie dzieckiem jednak wiem rowniez ze mozna podjac prace dodatkowa pod warunkiem nie zaprzestania opieki nad dzieckiem. Stad moje pytanie czy istnieje formalny zapis ile godzin można spedzic w takiej dodatkowej pracy badz na ile mozna dziecko pozostawic pod opieka osoby trzeciej oraz co oznacza dokladnie i kiedy zachodzi zaprzestanie opieki? Mysle o przedszkolu państwowymi dlatego chcialabym wiedziec jakie mam prawa na urlopie wychowawczym, czy oddanie dziecka i praca dodatkowa nie spowoduje zlamania przeze mnie zasad bycia na urlopie wychowawczym dajac tym samym pracodawcy prawo do wezwania mnie do pracy badź zwolnienia. Dziekuje za pomoc :)

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 12:20

Pracodawcy przysługuje prawo odwołania pracownika z urlopu wychowawczego wtedy, gdy udowodni mu korzystanie z tego urlopu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Art. 186 par.2 kodeksu pracy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Urlop wychowawczy, prawo pracy, opieka nad dzieckiem, prawo rodzica, dodatkowa praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych