Skocz do zawartości

Nadpłata w jednostce budżetowej

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 05 marzec 2016 - 12:16

Jednostka budżetowa, dokładnie przedszkole. 31 grudnia rodzic wpłacił drugi raz opłatę za pobyt w przedszkolu. W których pozycjach sprawozdań rocznych (Rachunek Zysków i Strat, Bilans, Zmiany w funduszu) wykazać nadpłatę. Proszę o pomoc!

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 05 marzec 2016 - 13:43

w żadnym wpłatę nadpłaty powinnaś zaksięgować 221/130

#3 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 05 marzec 2016 - 19:58

Gabi tak właśnie zaksięgowałam. Wykazałam w sprawozdaniu rocznym Rb 27 S w kolumnie11 nadpłaty.  Na koniec roku na koncie 221 po stronie Ma mam stan zobowiązań z tytułu nadpłaty. Czy tę nadpłatę wykazuję w Bilansie  jako pozostałe zobowiązanie (C. II. 5.)?

#4 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 06 marzec 2016 - 12:36

w żadnym wpłatę nadpłaty powinnaś zaksięgować 221/130

a dlaczego tak. Nie zauważyłam wcześniej i napisałam, że właśnie tak zaksięgowałam. Ja wpłatę nadpłaty zaksięgowałam 130/221 i  przekazałam  do Urzędu 222/130. Czyżbym coś źle zrobiła? 

#5 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 14:09

masz rację złe podałam księgowanie powinno być 130/221 ale bez przekazywania do jednostki nadrzędnej 

#6 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 06 marzec 2016 - 16:04

masz rację złe podałam księgowanie powinno być 130/221 ale bez przekazywania do jednostki nadrzędnej 

a przecież ostatniego dnia miesiąca bank sam przekazuje wszystkie dochody oczywiście za pisemną prośbą złożoną wcześniej w banku.

#7 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 20:52

to trzeba było zaksięgowac tą wpłatę na wpłaty do wyjaśnienia przez 245 i w styczniu przeksięgować na 221

#8 ELZBIETA

ELZBIETA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 10:31

Ja taką nadpłatę daję w bilansie CII.5 pozostałe zobowiązania i też przekazuję do jednostki jako dochód

#9 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 22:01

Ja taką nadpłatę daję w bilansie CII.5 pozostałe zobowiązania i też przekazuję do jednostki jako dochód

Elu dzięki.  Gabi dlaczego miałabym zaksięgować to na 245? Chyba mnie sprawdzasz....wink.png

#10 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 06:30

a dlatego że przypis za opłaty będziesz mieć w styczniu 2016 za styczeń a wplata na koniec grudnia nie jest dochodem roku 2015 a facet może 2 razy wpłacił za to samo i skad pewność że nie będzie chciał zwrotu bo np. zerezygnuje z przedszkola

#11 Guest_ewa66

Guest_ewa66
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 08:12

ja też w zeszłym roku nadpłatę za żywienie dałam w bilansie w C II.5 - pozostałe zobowiązania

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19820 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 marzec 2016 - 08:23

Ja tez tak uważam jak Gabi.

#13 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 20:06

a dlatego że przypis za opłaty będziesz mieć w styczniu 2016 za styczeń a wplata na koniec grudnia nie jest dochodem roku 2015 a facet może 2 razy wpłacił za to samo i skad pewność że nie będzie chciał zwrotu bo np. zerezygnuje z przedszkola

Gabi pewnie, że przypis miał w styczniu w pełnej wysokości a nadpłatę mu zwróciłam. Pomniejszyłam dochody w miesiącu styczniu. I wszystko gra. Dalej rozpatrując sytuację którą zaproponowałaś to co z kwotą na koncie 245? Dalej uważasz że w bilansie nigdzie nie powinna być uwzględniona kwota nadpłaty?

#14 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 22:54

w twoim zadnym pytaniu nie przeczytałam że chodzi ci o bilans również ,uważam ze jako księgowa to powinnaś wiedziec że nadpłaty lub wpływy do wyjaśnienia czyli twoje zobowiązanie wobec kontrahenta wykazujesz w pasywch jako zobowiązania krótkoterminowe

#15 Guest_kaska

Guest_kaska
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 23:13

Ho,Ho.....jaką teraz jesteś mądra. Myślałam,że...Co zrobić wiedziałam od początku tylko chciałam się upewnić. Mimo wszystko dziękujęsmile.png

#16 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 06:38

widocznie jestem mądrzejsza od ciebie bo nie zadaję tak głupich pytań jak ty, a sprawdzać wiedzę to powinnaś swoja a nie moją bo robisz błedy chociaż z odprowadzeniem nadpłaty do jednostki nadrzędnej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych