Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki zastosować okres wypowiedzenia, jeżeli 3-letni staż pracy upływa pracownikowi w ostatnim dniu okresu wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516182 postów

Napisano 29 luty 2016 - 16:35

Zatrudniamy pracownika od 1 kwietnia 2008 r. Obecnie pracuje na podstawie umowy na czas nieokreślony. W lutym br. chcemy mu wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę. Okres wypowiedzenia rozpocznie się 1 marca 2011 r. Czy w takim przypadku powinniśmy zastosować 1-miesięczny czy 3-miesięczny okres wypowiedzenia?

Powrót do artykułu: Jaki zastosować okres wypowiedzenia, jeżeli 3-letni staż pracy upływa pracownikowi w ostatnim dniu okresu wypowiedzenia

#2 Guest_WTK

Guest_WTK
  • Goście

Napisano 29 luty 2016 - 16:35

Witam, Mam pytanie odnośnie powyższego wyjaśnienia ale na przypadku odwrotnym: Pracownik został zatrudniony w dniu 01.04.2013 (data początku obowiązywania umowy, data podpisania: ostatni dzień miesiąca poprzedniego). W dniu 29.02.2016 pracownik wręcza jednomiesięczne wypowiedzenie. Czy w takim przypadku okres wypowiedzenia jest poprawny? Zgodnie z kodeksem pracy 3-miesięczne wypowiedzenie obowiązuje po przepracowaniu przynajmniej trzech lat. W tym przypadku: [okres zatrudnienia do wypowiedzenia] + [okres wypowiedzenia] = 2 lata 11 miesięcy bez jednego dnia + 1 miesiąc = 3 lata bez jednego dnia czy nie ma pełnych 3 lat, więc powinien obowiązywać jednomiesięczny okres wypowiedzenia, czy tak?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8702 postów

Napisano 29 luty 2016 - 18:17

to umowa na czas nieokreslony ? =  3 m-ce

#4 Guest_Luke

Guest_Luke
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 14:06

Mam pytanie odnośnie okresu wypowiedzenia. Jeśli pracodawca wręcza pracownikowi aneks z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia do umowy po przepracowaniu 1 roku, czy pracownik moze po podpisaniu zachować 1 miesiąc wypowiedzenia jeżeli nie upłynęły jeszcze 3 lata pracy w firmie?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2017 - 10:45

Mam pytanie odnośnie okresu wypowiedzenia. Jeśli pracodawca wręcza pracownikowi aneks z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia do umowy po przepracowaniu 1 roku, czy pracownik moze po podpisaniu zachować 1 miesiąc wypowiedzenia jeżeli nie upłynęły jeszcze 3 lata pracy w firmie?

Tak, może.

#6 Guest_I hate HR

Guest_I hate HR
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:51

przydal by sie update bo rzecznik praw obywatelskich mowi zupelnie co innego pozdrawiam wszystkie boty z HR-ow ktore znalazly ta strone przez gooogle :)

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:48

A co z okresem wypowiedzenia jeśli. Umowa zawarta 29.02.16 - wypowiedzenie 01.01.19 - zakończenie (w tym 1 m-c) wypowiedzenia) 28.02.19 Miesiąc czy 3?

#8 Guest_Bridgetj

Guest_Bridgetj
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 09:20

Mam następujące pytanie. Chciałabym teraz (sierpień) złożyć wypowiedzenie gdyż mam ofertę pracy od innego pracodawcy. Aktualnie wypowiedzenie trwałoby 1 miesiąc jednak 15.09 wejdę już w okres 3 miesięcznego wypowiedzenia. Nie wiem więc czy będąc na miesięcznym okresie wypowiedzenia nie wejdę już w trzymiesieczny?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 09:23

Nie wiem więc czy będąc na miesięcznym okresie wypowiedzenia nie wejdę już w trzymiesieczny?

Wejdziesz, obowiązuje cię trzymiesięczny okres.

#10 Guest_Bridgetj

Guest_Bridgetj
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 09:37

Wejdziesz, obowiązuje cię trzymiesięczny okres.

#11 Guest_Bridgetj

Guest_Bridgetj
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 09:46

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych