Skocz do zawartości


Okres wypowiedzenia po zmianach


wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 12:47

Witam

Pracownik od 01-01-2016 r do 31-03-2016 ma umowę na okres próbny 

Od 01-04 chcemy podpisać umowę na czas określony na 6 miesięcy jaki bedzie okres wypowiedzenia tej umowy.



#22 larysa.

larysa.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 19:33

do końca czerwca 2 tyg, od lipca 1 m-c


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   


#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2016 - 08:26

Fajnie dziękuję za odpowiedz ale proszę mi powiedzieć jak mam wpisać w umowie umowa na czas określony od 01-04-2016 do 31-09-2016 (6 miesięcy) a okres wypowiedzenia mam wpisać 2 tygodnie czy od razu 1 miesiąc???



#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2016 - 08:46

do końca czerwca 2 tyg, od lipca 1 m-c

A nie od 21.08.2016 bedzie okres wypowiedzenia 1 miesiąc?



#25 larysa.

larysa.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 13:29

A nie od 21.08.2016 bedzie okres wypowiedzenia 1 miesiąc?

no nie, bo dla umów zawartych po 22.02 br. okres stażu u danego pracodawcy sumujemy, czyli w tym przypadku liczony od 01.01br.


Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   


#26 PaniFani

PaniFani

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 00:03

Fajnie dziękuję za odpowiedz ale proszę mi powiedzieć jak mam wpisać w umowie umowa na czas określony od 01-04-2016 do 31-09-2016 (6 miesięcy) a okres wypowiedzenia mam wpisać 2 tygodnie czy od razu 1 miesiąc???

Napisz w umowie, okres wypowiedzenia zgodnie z art. 36 kp, a jak trzeba będzie wypowiadać to się będziesz martwił



#27 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 29 marzec 2016 - 17:59

Dzień dobry,

Mam pytanie odnosnie wypowiedzenia umowy pracodawcy bo nie wiem jaki okres mnie obowiązuje. Pierwsza umowe mialem na czas okreslony od 26.03.2012 do 31.09.2012, nastepna tez na czas pkreslony od 01.10.2012 do 31.12.2020. W umowie ostatniej mam zapis o wypowiedzeniu 2 tygodniowym. Czy w mysl nowych przepisów po 22.02.2016  jesli przepracowalem juz ponad 3 lata w tej firmie musze miec 3 miesiace wypowiedzenia?



#28 Guest_ZUZA

Guest_ZUZA
  • Goście

Napisano 29 marzec 2016 - 18:11

Witam, 
Pracuję w firmie od 23.03.2015 r.

Od tego czasu podpisałam już 3 umowy:

-na okres próbny od 23.03.2015 r.- 22.06.2015

-na czas określony od 23.06.2015-22.07.2015

- na czas określony od 23.07.2015- 30.06.2017r.

Planuję zakończyć współpracę z tą firmą. Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia?

 



#29 PaniFani

PaniFani

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 18:21

Witam, 
Pracuję w firmie od 23.03.2015 r.

Od tego czasu podpisałam już 3 umowy:

-na okres próbny od 23.03.2015 r.- 22.06.2015

-na czas określony od 23.06.2015-22.07.2015

- na czas określony od 23.07.2015- 30.06.2017r.

Planuję zakończyć współpracę z tą firmą. Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia?

 

na dzień dzisiejszy 2 tyg,  ponieważ dla umów trwających w dniu wejścia w życie nowelizacji, czyli 22 lutego 2016 r. –staż pracy do ustalenia okresu wypowiedzenia liczy się od tego dnia (na podstawie przepisów przejściowych);



#30 PaniFani

PaniFani

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 18:26

Dzień dobry,

Mam pytanie odnosnie wypowiedzenia umowy pracodawcy bo nie wiem jaki okres mnie obowiązuje. Pierwsza umowe mialem na czas okreslony od 26.03.2012 do 31.09.2012, nastepna tez na czas pkreslony od 01.10.2012 do 31.12.2020. W umowie ostatniej mam zapis o wypowiedzeniu 2 tygodniowym. Czy w mysl nowych przepisów po 22.02.2016  jesli przepracowalem juz ponad 3 lata w tej firmie musze miec 3 miesiace wypowiedzenia?

 

Pracodawca powinien poinformować o zmianie długości okresu wypowiedzenia, na dzień dzisiejszy tak jak wyżej, dodatkowo w listopadzie 2018 r umowa przekształci się z mocy prawa w umowę na czas nieokreślony.



#31 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 29 marzec 2016 - 18:56

Czyli mam rozumiec ze 2 tygodnie?



#32 PaniFani

PaniFani

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 19:16

Czyli mam rozumiec ze 2 tygodnie?

 

Na dzień dzisiejszy tak, ale okres wypowiedzenia umowy na czas określony będzie wydłużał się proporcjonalnie do długości tzw. stażu zakładowego, czyli okresu zatrudnienia u danego pracodawcy na podstawie dowolnej umowy o pracę i wynosił odpowiednio:

- 2 tygodnie, przy stażu zakładowym krótszym niż 6 miesięcy;

- 1 miesiąc, przy stażu zakładowym wynoszącym co najmniej 6 miesięcy lecz mniej niż 3 lata;

- 3 miesiące, przy stażu zakładowym wynoszącym co najmniej 3 lata.

Przy czym w okresie przejściowym zastosowanie znajduje art. 16 noweli, zgodnie z którym przy ustalaniu długości okresu wypowiedzenia umów o pracę na czas określony, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, których wypowiedzenie następuje, począwszy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, nie uwzględnia się okresów zatrudnienia u danego pracodawcy, przypadających przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy.

W stanowisku wydanym w dniu 7.10.2015 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opowiedziało się za dosłowną interpretacją przytoczonego przepisu uznając, że ma on zastosowanie wyłącznie w odniesieniu do umów o pracę na czas określony trwających w dniu 22.02.2016 r. Jedynie w przypadku takich umów do ustalania długości okresu wypowiedzenia nie uwzględniamy stażu zakładowego wypracowanego przed wejściem w życie nowych przepisów. Jeżeli więc strony umowy na czas określony trwającej w dniu 22.02.2016 r. w przeszłości zawarły pomiędzy sobą jedną lub więcej umów o pracę (dowolnego rodzaju), to dla ustalenia długości okresu wypowiedzenia umowy trwającej w dniu 22.02.2016 r. nie uwzględniamy ani okresu zatrudnienia na podstawie tychże umów, ani okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę trwającej w dniu 22.02.2016 r. przypadającego przed tą datą. W konsekwencji, na poczet stażu zakładowego, od którego uzależniona jest długość okresu wypowiedzenia omawianej umowy o pracę zaliczać będziemy wyłącznie okres zatrudnienia na jej podstawie przypadający od 22.02.2016 r.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych