Skocz do zawartości

Projekt pokoju dla nastolatki

projekt aranżacja pokój nastolatki

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 28 luty 2016 - 08:59

Szukam w Warszawie (zielony Ursynów)projektanta/architekta wnętrz, który zaprojektuje tylko jeden (ok 14m2) pokój dla 13-letniej córki, czyli pokój młodzieżowy w domu jednorodzinnym.

Pokój jest bardzo ciekawy architektonicznie - poddasze, skosy, z alkową. Właścicielka zgodnie z obecnymi trendami chciałaby wystrój w bieli

Z tego co się dowiadywałem oferta powinna mniej więcej obejmować:
1. Projekt przestrzenno-funkcjonalny z ustawieniem wyposażenia + widoki wybranych ścian.
2. Projekt instalacji elektrycznej (gniazda i włączniki) - jeśli będzie taka potrzeba wg projektanta (nie zamierzam burzyć, przesuwać ścian bo nie ma takich możliwości.
3. Dobór/projekt mebli - łóżko, kanapa i krzesło do biurka zostają, resztę trzeba dobrać/zaprojektować.
4.  Dobór materiałów wykończeniowych np. oprawy oświetleniowe, tkaniny, dodatki) - przy wykorzystaniu już istniejących
5. Dobór kolorystyki wnętrza.
6. Wizualizacje.

Chodzi mi o kogoś kogo można z czystym sumieniem polecić i podejmie się zaprojektowania tylko 1 pomieszczenia, a nie całego mieszkania za rozsądną stawkę
Jeśli ktoś z Forumowiczów może polecić taką osobę//firmę, która podejmie się takiego pojedynczego wyzwania, to z góry dziękuję. jeżeli odezwie się Pani/Pan projektant/architekt to proszę o podanie orientacyjnej ceny i namiaru gdzie mógłbym zobaczyć portfolio na ww. lub poprzez maila.

#2 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 543 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 10:29

Na Homebooku jest sporo inspiracji wnętrzarskich.

Always look on the bright side of life!

#3 Guest_Marrek

Guest_Marrek
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 13:58

Na Homebooku jest sporo inspiracji wnętrzarskich.

Patrzyłem, ale trudno się zdecydować, dlatego szukam niedrogiej pomocy w stworzeniu projektu, akceptowanego przez młodzież i ... rodziców

#4 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 11:57

Ja sam wolę podpatrzeć inspiracje i wykonać oraz umeblować samemu.

#5 Guest_Paulla

Guest_Paulla
  • Goście

Napisano 26 marzec 2016 - 18:32

Slyszalam ze firma z Gliwic designoff.com.pl jest dobra, realizuja projekty na terenie calego kraju. Ja sama mam do urzadzenia salon z kuchnia i zastanawiam sie czy z Nich nie skorzystac

#6 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 10:43

Teraz meble młodzieżowe dostępne są w tak szerokiej palecie kolorów czy wzorów, że chyba nikt nie ma problemów z aranżacją takie pomieszczenia. Tym bardziej, że nastolatek raczej będzie chciał mieszkać w swoim wnętrzu, a nie w pokoju, który zaprojektował ktoś inny. Dlatego aranżację pokoju młodzieżowego najlepiej zostawić samym zainteresowanym.

#7 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:23

Ja sam wolę podpatrzeć inspiracje i wykonać oraz umeblować samemu.

Dokładnie. Czyż nie lepiej zamiast wydawać majątek na projekty poszukać inspiracji w sklepach czy katalogach i stworzyć coś własnego? Myślę, że i taniej i satysfakcja większa :)

#8 Karlow82

Karlow82

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 22:23

Osobiście nie znalazłem lepszych pomysłów na aranżację pokoju dla dziecka, jak na DZP - http://www.domzpomys...ziecka,ta7.html - niezliczona liczba niesamowitych pomysłów. Zdjęcia niby prezentują "dużo pracy i pieniędzy", ale to zupełnie nieprawda. Jak się bliżej człowiek przyjrzy, to wcale nie są to tak kosztowne inspiracje, a jest się na czym opierać. Tam się na pewno znajdzie pomysł dla dziecka.

#9 anka.87

anka.87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:27

Mnie się bardzo podoba ten projekt http://4-style.pl/re...a-nastolatki-2/ - wydzielona strefa do odpoczynku i zabawy oraz do nauki. Jest przestrzeń garedroby, no i elementy nawiązujące do pasji, myślę, że to bardzo ważne, choć nie ukrywam, że osobiście nie rozumiem fascynacji piłką nożną :) W każdym razie pokój urządzony modnie - farba tablicowa, cegiełka, grafika z New Yorkiem. Jednym słowem super! 

#10 wanda321

wanda321

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 13:55

Moim zdaniem koniecznie trzeba zadbać o jakieś porządne łóżko (najlepiej z pojemnikiem). Dość ciekawa oferta jest np. tutaj http://www.meble-var...-z-pojemnikiem/:)

Bóg pisze prosto po liniach krzywych.

#11 donntlike

donntlike

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 00:11

jak Warszawa i dobry projektant wnętrz to polecam ludzi z http://iprojektywnetrz.pl/ :)

Nie zawiedziesz się, jak i ja się nie zawiodłem.

Pozdrawiam! 

#12 AnnaR

AnnaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 09:49

i na jakim etapie jesteś?

#13 Guest_Monika51

Guest_Monika51
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 19:43

Czy nie lepiej zamiast wydawać pieniądze na projektanta samemu poszukać w sieci, jeszcze dla nastolatki, przecież ona wie doskonale czego chce i lepiej jej zapytać o zdanie. Podobnie było z moją córką jak zobaczyła w Ola Mebluje szafę z fototapetą z białymi tulipanami to nie było po miłuj, tak nam dziury w brzuchach wierciła, że odpuściliśmy, dobrała sobie komody i półki, ale dziś przyznaję jej sama rację, te meble i mnie urzekły i co najśmieszniejsze też będziemy zamawiać taką szafę do naszej sypialni, oczywiście z innym motywem. 

#14 kaja87

kaja87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 28 listopad 2016 - 11:40

Weź córkę do salonu meblowego MEBLO DOM II na Armii Krajowej 24 w Rzeszowie. Jest taki wybór mebli, że na pewno wybierze dla siebie jakiś fajny zestaw i koszt projektanta odpadnie. Zawsze możesz doradzić się osób, które tam pracują, mają fachową wiedzę i doradzą. Mnie samej to miejsce pokazała bratowa i teraz każdy jeden mebel w domu pochodzi właśnie z MEBLO DOM .

#15 Rjulia

Rjulia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 12:08

wszystko fajnie, ale czy nastolatce się podoba, może lepiej niech sama zaprojektuje

#16 Guest_artka

Guest_artka
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2016 - 09:41

Moim zdaniem też lepiej razem popatrzeć na różne gotowe aranżacje niż płacić za coś co może się później nie spodobać. Przecież w sieci jest tego tyle, nasza syn sam znalazł sobie meble na bestmeble4you.pl, w pierwszej chwili w ogóle mi sie nie spodobały, ale jak siadłam tak na spokojnie poczytała o nich i obejrzałam, to zmieniłam zdanie. Meble stoją już prawie dwa lata i jakoś nic się z nimi nie dzieje, a i ta grafika na frontach wygląda fantastycznie.

#17 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 17:55

Faktycznie w sieci można znaleźć dziś całe mnóstwo ciekawych inspiracji. Przy czym sam postawiłbym najchętniej na fototapety na wymiar do pokoju dla nastolatki. W decoboo możemy znaleźć wiele ciekawych wzorów, które będą idealnie pasowały do tego pomieszczenia i bez wątpienia świetnie je ożywią. 

#18 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:17

Vox ma świetne kolekcje mebli dla młodzieży. Jestem pewna, że każdej nastolatce się spodobają.

#19 magnolia32

magnolia32

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 10:48

Pokój mojej 12-letniej córki urządzała Pani Magdalena z Miśkiewicz Design. I uważam, że to był znakomity wybór. Najpierw mniej więcej zorientowała się jakie córka lubi kolory i czym się interesuje. Pokój jest w jasnych barwach urozmaicony złotymi akcentami. Córka lubi grać na gitarze także na jednej ścianie jest fototapeta na której gra. Na podłodze leży puchaty dywan i stoją jasne plecione pufy. Pokój nabrał bardziej młodzieżowego uroku. Córka była zadowolona z projektu. Na stronie pani Magdy jest dużo inspiracji, można samemu zobaczyć -https://www.miskiewiczdesign.pl/

#20 Kornelia33

Kornelia33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 luty 2017 - 19:47

Pokój dla nastolatki - na pewno w jasnych, radosnych kolorach. Może słoneczny? Zmieniałam teraz pokój mojej córki i właśnie jest w takim kolorze, jak słońce. Do tego, żeby podkreślić delikatność i subtelność chciałabym jeszcze dodać oprawione rodzinne zdjęcie. Przeglądałam oferty ramek i uważam, że ta: https://aluramy.pl/ramy-drewniane jest najkorzystniejsza. Tylko zamówić i mam już prezent na jej urodziny - pięknie wykończony pokój.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projekt, aranżacja, pokój nastolatki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych