Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obniżenie limitu transakcji gotówkowych niekorzystne dla przedsiębiorców

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198317 postów

Napisano 27 luty 2016 - 10:14

Zmiana ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zakłada znaczne obniżenie wartości transakcji gotówkowych - z równowartości 15 000 euro do 15 000 złotych. Zdaniem pracodawców proponowane regulacje stanowią ograniczenie swobody działalności gospodarczej.

Powrót do artykułu: Obniżenie limitu transakcji gotówkowych niekorzystne dla przedsiębiorców

#2 Guest_mowa

Guest_mowa
  • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 10:14

Obniżenie limitu obrotu gotówkowego nie jest żadnym ograniczeniem w rozwoju przedsiębiorczości. Argumenty tutaj przedstawione są wyłącznie obroną łatwizny do przekrętów i płacenia pod stołem. Bardzo dobrze że wprowadza się to ograniczenie. Uważam, że limit powinien wynosić max 10 tys.zł. Bo gotówką powinno się regulować drobne płatności sporadyczne.

#3 Guest_ppp

Guest_ppp
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 20:50

zamiast fv na 60 000 wystawią 4 fv po 14 999 - co za różnica?

#4 w świecie absurdow

w świecie absurdow

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 21:17

Mam pytanie z zakresu prawa,chodzi o udzielanie przepustkę, nagród w zk typu otwartego.Moj mąż jest już pół roku na p3, wszystko było pięknie, wychodził juz nawet raz na tydzień, raptem wszystko się zmieniło. Półtorej miesiąca siedzi za murem. Jedyne wytłumaczenie od wychowawcy usłyszałam to,że może mieć udzielona przepustkę, ale nie musi. Mąż jest na finiszu szkoły, został mu ostatni semestr,a właściwie trzy zjazdy, do szkoły również go nie wypuszczają. Potwierdzają, że ten stan rzeczy nie jest z winy skazanego. Mowa była, że gdy zostaje więcej niż 3 lata do końca wyroku to przepustkek nie udzielają, albo też zworza do zk zamkniętego. Mam pytanie,jak długi jest czas od ostatniej odbytej przepustki do następnej i czy stan obecny związany z nowym ministrem sprawiedliwości może przyczynić się do tak drastycznego obrotu sprawy?Cały czas słyszę, że zawirowania te są związane ze zmianą kadrową w zk,uzbroić się w cierpliwość, nie pisać skarg,bo go zwioza na zamknięty. Ale ja już mam tego dosyć, coś tu jest nie tak.prosze o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych