Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty dla niepełnosprawnego dorosłego dziecka

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672382 postów

Napisano 17 luty 2016 - 17:59

W obecnym stanie prawnym nie ma żadnych przepisów, które określają granicę wieku, do której rodzice mają obowiązek płacić alimenty na dziecko. Zdarzyć się może, że rodzic dożywotnio będzie zobowiązany spełniać świadczenie alimentacyjne na dorosłe dziecko, np. w sytuacji ciężkiej, nieuleczalnej choroby dziecka.

Powrót do artykułu: Alimenty dla niepełnosprawnego dorosłego dziecka

#2 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 17:59

Miałam duży problem jak zostałam z niepełnosprawnym dzieckiem, na szczęście pomógł mi prawnik z portalu www.prawos.pl był super kompetentny i wygrał dla nas duże alimenty

#3 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 15:04

Miałam duży problem jak zostałam z niepełnosprawnym dzieckiem, na szczęście pomógł mi prawnik z portalu www.prawos.pl był super kompetentny i wygrał dla nas duże alimenty

#4 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 15:08

Jestem niepełnosprawnym dzieckiem i potrzebuje alimentów od mojego ojca. Proszę mi podać nazwisko prawnika, który Pani pomógł. Będę bardzo wdzięczny..

#5 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 07:36

A czy niepełnosprawne pełnoletnie dziecko to nie otrzymuje renty i zasiłku pielęgnacyjnego?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 11:26

A czy niepełnosprawne pełnoletnie dziecko to nie otrzymuje renty i zasiłku pielęgnacyjnego?

Jeśli otrzymuje rentę, to nie ma prawa do alimentów. Tu akurat rozmawiamy o takich przypadkach, kiedy dziecku renta nie przysługuje. A zasiłek pielęgnacyjny to zaledwie 153 zł, więc trudno byłoby utrzymać się z takiej kwoty.

#7 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 13:52

Jestem niepełnosprawnym dzieckiem i potrzebuje alimentów od mojego ojca. Proszę mi podać nazwisko prawnika, który Pani pomógł. Będę bardzo wdzięczny..

Człowieku, nie wierz w te bzdury - znajdź sobie normalną kancelarię a nie te internetowe fatamorgany.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 09:47

Po ciężkiej chorobie i wielu operacjach martwiczo-krwotoczne zapalenie trzustki chcę wystosować pozew o alimenty moim rodzicą, którzy pozostawili mnie na pastwe losu, mam 27 lat i jetem żonaty posiadam znaczny stopień niepełnosprawności z dopiskiem nie zdolny do pracy, otrzymuje pomoc z GOPS w postaci zasiłku stałego i pielegnacyjnego ponieważ nie przysługuje mi renta ( za krótki okres składkowy). Czy mogę ubiegać się o pomoc bezinteresownych rodziców za pomocą alimentów??

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 10:22

Po ciężkiej chorobie i wielu operacjach martwiczo-krwotoczne zapalenie trzustki chcę wystosować pozew o alimenty moim rodzicą, którzy pozostawili mnie na pastwe losu, mam 27 lat i jetem żonaty posiadam znaczny stopień niepełnosprawności z dopiskiem nie zdolny do pracy, otrzymuje pomoc z GOPS w postaci zasiłku stałego i pielegnacyjnego ponieważ nie przysługuje mi renta ( za krótki okres składkowy). Czy mogę ubiegać się o pomoc bezinteresownych rodziców za pomocą alimentów??

Możesz o wszystko ubiegać się i od kogo tylko zechcesz, masz do tego prawo. A czy otrzymasz, to już inna sprawa, my tego na forum nie przewidzimy.

#10 Guest_SYN

Guest_SYN
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2021 - 18:36

Pytanie:alimenty zasądzone przed osiągnieciem pełnoletności,(po 18 r/ż orzeczenie stopień umiarkowany od urodzenia-uposledzenie umysłowe).Czy po zakończeniu nauki i braku mozliwości podjęcia pracy alimenty j/w są automatycznie przedłużone?Czy tzreba ponownie składać pozew o ich zasądzenie?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:22

Pytanie:alimenty zasądzone przed osiągnieciem pełnoletności,(po 18 r/ż orzeczenie stopień umiarkowany od urodzenia-uposledzenie umysłowe).Czy po zakończeniu nauki i braku mozliwości podjęcia pracy alimenty j/w są automatycznie przedłużone?Czy tzreba ponownie składać pozew o ich zasądzenie?

Alimenty są nadal zasądzone i żeby przestać je wypłacać, zobowiązany do płacenia musiałby wystąpić do sądu o ich zniesienie. Jeśli nie wystąpi, alimenty nadal będą wypłacane. Jeśli wystąpi o ich zniesienie, wtedy opiekun prawny lub sam zainteresowany podejmie kroki w sądzie, żeby alimenty nadal były wypłacane, przedstawiając stosowne zaświadczenia o stanie zdrowia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych