Skocz do zawartości

pierwotny czy wtórny

rynek pierwotny rynek wtórny mieszkanie wrocław kredyt ogłoszenia inwestycje mieszkaniowe nowe mieszkanie deweloper

73 odpowiedzi w tym temacie

#61 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 825 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 07:36

Kwestia pieniędzy, bo rynek pierwotny zazwyczaj wychodzi drożej

#62 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 334 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 22:44

My szukaliśmy mieszkania na rynku wtórnym, bo ograniczały nas finanse, ale muszę powiedzieć, że początki były bardzo trude... Żadna oferta nam się nie podobała, a nie chcieliśmy kupować na siłę. Znajomi polecili nam na całe szczęście biuro nieruchomości Abc Dom z Krakowa - znaleźli dla nas idealną ofertę, która spełniała nasze wymagania i jednocześnie była w naszym zasięgu finansowym.

#63 Guest_peterka

Guest_peterka
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 17:11

czesto zdarza sie że deweloper czegos nie dopatrzy ale raczej na duzych osiedlach wszystko jest juz robione profesjonalnie i nie ma miejsc na drobne błedy. Miasteczko Wawer nowe osiedle w Warszawie jest budowane juz w wysokim standardzie i mocno zastanawiam sie wlasnie nad kupnem takiego mieszkania

#64 Michał MAkuszynski

Michał MAkuszynski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 30 maj 2018 - 15:27

Kwestia pieniędzy, bo rynek pierwotny zazwyczaj wychodzi drożej

Oj bywa różnie. Poza tym, trzeba pamiętać, że jest dodatkowy podatek - 2% wartości rynkowej mieszkania. Największe zalety wtórnego - "jaki jest koń każdy widzi" - można dokładnie obejrzeć i ocenić mieszkanie i okolicę, i takie mieszkanie jest najczęściej od razu dostępne. Jak się kupuje nowe, to jeśli ma być najtaniej, to na etapie dziury w ziemi, więc trzeba czekać aż wybudują, a później urządzanie też swoje trwa. Plus dla wtórnego to też najczęściej lokalizacja, wiadomo w centrach nowe inwestycje raczej nie powstają. 

W pierwotnym za to jesteś pierwszym właścicielem, a to jest istotne dla wielu. No i urządzasz sobie jak chcesz. To są te najważniejsze i często decydujące czynniki. Co kto lubi.

Jeżeli ktoś wie gdzie mogę znaleźć mieszkania na sprzedaż w Warszawie to będę wdzięczny za informacje

#65 Justyna21

Justyna21

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 13:18

Ceny na rynku wtórnym i pierwotnym jest bardzo różne i można znaleźć bardzo atrakcyjne mieszkania nowe w niskiej cenie.

#66 PaveloS

PaveloS

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 21:05

Jak dla mnie nowe mieszkanie jest lepsze niż z rynku wtórnego. Wszystko jest  nowe, nie będziemy się szybko bawić w remonty. Siostra kupiła mieszkanie w Brwinowie pod Warszawą na osiedlu Pszczelin http://ekobud.com/i uważam, ze to fajne miejsce, bo wokół zielono, jest park ze starodrzewem i staw. Do tego mają dobry dojazd do Warszawy bo chwila moment i już są na stacji WKD.

#67 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 637 postów

Napisano 24 czerwiec 2018 - 12:21

Zdecydowanie rynek pierwotny. Chodzi głównie o to, aby wykończyć takie mieszkanie po swojemu. Poza tym można wybrać metraż, rozkład i w ogóle. Tutaj https://www.eurostyl...ebeauforta.html jest ciekawa propozycja. Nowe mieszkania Kosakowo prezentują się naprawdę ciekawie. 

#68 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 10:45

Jak ktoś szuka mieszkania na warszawskiej Woli, to właśnie ogłosili wprowadzenie III etapu Forum Wola do sprzedaży. Prawie 300 mieszkań, rozkładowe, opcja zamkniętej lub otwartej kcuhni!

#69 AnetaDzikiiiii

AnetaDzikiiiii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 12:53

Dla mnie zdecydowanie rynek pierwotny. Zawsze kiedy myślałam o własnym mieszkaniu wiedziałam, że to będzie stan deweloperski, żebym mogła urządzić wszystko po swojemu. Już niebawem mam nadzieje uda mi się wybrać mieszkanie. Celuje w Gdańsk. Na tą chwilę rozważam 2 inwestycje, ale chyba bardziej przekonuje mnie Fotoplastykon.

#70 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 02 październik 2018 - 09:49

Jest coś takiego na Wawrze jak Willa Międzylesie, budują już od jakiegoś czasu (o tym mówie - http://www.willa-miedzylesie.pl/).Kumpel mi dał na nich namiar i byliśmy już tam z żoną obejrzeć co i jak. Okolica jak najbardziej na plus, mieszkania na sprzedaż 80 metrowe 3 pokojowe z ogrodem (jeśli na parterze) albo z poddaszem (jeśli na piętrze).

#71 Guest_balicka

Guest_balicka
  • Goście

Napisano 26 październik 2018 - 07:05

Znam tą dzielnicę ale wolałabym lewobrzeżną Warszawę, poza tym mam za mało kasy żeby kupować nowe mieszkanie dlatego się zwróciłam do Lebiedź Nieruchomości żeby mi wyszukali coś równie atrakcyjnego ale na rynku wtórnym

#72 asari

asari

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 02:47

Ja z pewnością wybrałabym rynek pierwotny. Zobaczcie chociażby te mieszkania z ogrodem wrocław Z pewnością nie znalazłabym takiego na rynku wtórnym. Poza tym w tej sytuacji mamy pewność, że poprzedni właściciel nie ukrył przed nami jakichś trudnych do usunięcia wad, które generują tylko koszty.

#73 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 21:46

Oczywiście, że rynek pierwotny! Teraz jest naprawdę mnóstwo pięknych i nowoczesnych osiedli :) Moi rodzice ostatnio kupili sobie nowe mieszkanie w http://przyjaznysmolec.pl/i powiem Ci, że aż im zazdroszczę. Mają naprawdę wielkie, dwupoziomowe mieszkanie a do tego przestronny taras. Taka opcja podoba mi się o wiele bardziej niż mieszkanie w dużym, starym domu.

#74 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 13:22

Jak w temacie co bardziej się opłaca kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Ja kupiłem mieszkanie z rynku pierwotnego od tego dewelopera Osiedle Poznańskie, bo lokalizacja bardzo mi odpowiada. Blisko do centrum, ale zielono. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rynek pierwotny, rynek wtórny, mieszkanie, wrocław, kredyt, ogłoszenia, inwestycje mieszkaniowe, nowe mieszkanie, deweloper

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych