Skocz do zawartości

pierwotny czy wtórny

rynek pierwotny rynek wtórny mieszkanie wrocław kredyt ogłoszenia inwestycje mieszkaniowe nowe mieszkanie deweloper

77 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_arka88

Guest_arka88
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 11:06

My też znaleźliśmy fajną ofertę w nieruchomosci-mikrol.pl a co ważniejsze w naprawdę dobrej cenie:) Mogę szczerze polecić, takie rozwiązania jedne z najlepszych i jaka oszczędność czasu!

#42 Guest_me0wn

Guest_me0wn
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2017 - 11:59

My z mężem przy kupnie mieszkania też się nad tym zastanawialiśmy, ale w końcu zdecydowaliśmy na mieszkanie z rynku pierwotnego u nas akurat od lubicz apartament. Jednak bycie pierwszym właścicielem i urządzania mieszkania po swojemu a nie naprawiania cudzych błędów i remontowania po kimś, to była dla nas bardziej kusząca opcja. Poza tym wyszliśmy też z założenia, że mieszkanie jest na dłuższy okres życia jak i nie czasem na całe życie i że warto dołożyć do swoich czterech ścian trochę wiecej pieniędzy niż później żałować.

#43 Rosa3434

Rosa3434

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 16:33

Patrząc na ceny to rzeczywiście wygląda to podobnie, ale ja myślę, że zakup lokalu z rynku pierwotnego jest lepszym rozwiązaniem. Nowe budownictwo daje dużo większa możliwości aranżacyjne, i nawet przy nieco mniejszym metrażu można stworzyć fajne, przytulne mieszkanie. Poza tym wszystkie instalacje nowe, wszystko solidnie wykonane i jeszcze deweloperzy pomagają w sprawach papierkowych. Moja znajoma kupiła np. mieszkanie tutaj w Bartyckiej Residence III Bis i jest bardzo zadowolona, teraz już tylko czeka na klucze

#44 Guest_woreczka3

Guest_woreczka3
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2017 - 12:16

Ja też bym nie ryzykowała kupna mieszkania na rynku wtórnym. Tzn jeszcze zależy pewnie od jakości, roku budowy etc, ale mimo wszystko. Mury przeważnie są już troszkę "zużyte", do tego dochodzą koszty remontu, bo nawet jeśli mieszkanie nie wymaga choćby drobnego odświeżenia, to niekoniecznie muszę mieć taki gust jak poprzedni właściciele. Jestem właśnie na etapie kupowania mieszkania, po obejrzeniu chyba miliona, doszłam do wniosku, że nie ma sensu. Lepiej pójść do jakiegoś dewelopera. Też się naoglądałam sporo, ale to inna estetyka, no i bardziej nowoczesne, ustawniejsze, w większości w fajniejszych lokalizacjach. Szukałam w Toruniu, mam już nawet zarezerwowane mieszkanie w Przystani Wiślanej. Wysoki standard, ale głównie przemówiło do mnie to, że tak na uboczu, jednocześnie do centrum nawet spacerkiem blisko, poza tym zaraz przy Wiśle. Ponoć zimą trochę wywiewa, ale widoki będą rekompensować 
Także jeśli ktoś szuka, to po stokroć polecam deweloperów, nigdy "z drugiej ręki".

#45 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:53

Jestem podobnego zdania, co Guest_woreczka3, od razu jak szukałem mieszkania, wiedziałem, że to musi być mieszkanie deweloperskie.

#46 Guest_klaudyna

Guest_klaudyna
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:40

Jestem podobnego zdania, co Guest_woreczka3, od razu jak szukałem mieszkania, wiedziałem, że to musi być mieszkanie deweloperskie.

Ciągle mnie dziwią ludzie kupujący mieszkania w tych sypiących się wieżowcach z wielkiej płyty. Tzn wiem, że one mogą mieć lepszą cenę, ale przecież nie jest to duża różnica tylko deweloper tutaj są namiary na dobrego: dompol . pl

#47 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 10:59

Jestem podobnego zdania co poprzednicy opowiadający się za rynkiem pierwotnym. Podstawowa przewaga mieszkania deweloperskiego nad lokalem z rynku wtórnego wyraża się w tym, że możemy je urządzić po swojemu. Nawet w przypadku małego metrażu odpowiednio zaaranżowane wnętrze będzie przytulne i przestronne. Sama niedawno kupiłam mieszkanie na osiedlu "Promenady wrocławskie" (wrocławianom szukającym mieszkania polecam tę stronę - https://vantage-sa.p...eszkaniowe.html) i bardzo sobie chwalę tę decyzję. Nie dość, że jestem na "swoim", to jeszcze urządziłam mieszkanie tak, jak chciałam.

#48 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 10:51

Widzę, że teraz jest moda na mieszkania z rynku pierwotnego. Każdy woli mieć nowe mieszkanie niż urządzać je po kimś, wiadomo. Moja siostra też teraz szuka takiej nieruchomości. Sam zainteresowałem się tematem i zacząłem przeglądać oferty deweloperów z Wrocławia w atrakcyjnych lokalizacjach i widzę, że spory jest wybór na rynku.

Always look on the bright side of life!

#49 Kajkoo

Kajkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:45

Zdecydowanie rynek pierwotny, lepiej jest troszkę dopłacić, ale przynajmniej mamy nowe mieszkanie. Ja znalazłem ciekawe porównanie ofert w biurze nieruchomości Gliwice http://www.czaplaiczapla.pl/ . Za tą cenę nie dostałem nic tańszego :)

#50 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:13

Sam teraz jestem w trakcie podejmowania bardzo trudnej decyzji, więc rozglądam się uważnie. Akacjowa Aleja w Radzyminie to jedna z możliwości jakie biorę pod uwagę. Byłoby fajnie, gdyby się ktoś znalazł z poradą bazującą na osobistym doświadczeniu z nimi. Są tu takie osoby w ogóle?

#51 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 21:37

Wg mnie i taka i taka opcja ma swoje wady i zalety. My z żoną zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania z rynku wtórnego na Mazurach, a pomagał nam w tym agent z viva-pol nieruchomości. Szybko znalazł dla nas ciekawą i korzystną cenowo ofertę :)

#52 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 14:15

Widzę więcej zalet rynku pierwotnego, raz urządzasz jak chcesz, dwa jeśli kupujesz mieszkanie, które jeszcze nie zostało wybudowane lub, które jest w trakcie budowy - możesz wprowadzić zmiany aranżacyjne, trzy - masz gwarancję i rękojmię. Wydaje mi się, że to takie najważniejsze rzeczy!

#53 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 18:58

mysle że jednak warto brac deweloperskie, plusy sa takie że masz wybór co do kazdego szczegolu np mi sie bardzo spodobały mieszkania w Wawrze, osiedle Miasteczko Wawer, mieszkania z widokiem na las i ogromnymi tarasami, nigdzie wczesniej nie widzialem takich ladnych meiszkan

#54 MonikaMonika

MonikaMonika

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 16:45

Byłabym skłonna zdecydować się na rynek wtórny, gdyby nie fakt, że często oferuje on mieszkania o wiele droższe. Nie wiem, dlaczego tak jest, ale zauwazyłam taką tendencję obecną na naszym rynku od kilku lat. Osobiście jednak wolałabym (już nawet nie patrząc na te różnice w cenach) mieszkanie z rynku pierwotnego. Głównie dlatego, że miałabym ten komfort ze świadomości, że nikt przede mną tam nie mieszkał i mam zupełnie świeże lokum. Z takim myśleniem wyruszyłam na poszukiwania ofert w internecie. Jedna z lepszych inwestycji, jaka rzuciła mi się w oczy jest w Warszawie na Woli - jestem pasjonatką sztuki, dlatego sama nazwa już mnie zaciekawiła - Art Deco - jeden z najpopularniejszych stylów poczatkow XX w. A inwestycję można obejrzeć tu: http://artdecowola.pl/

#55 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 03:13

Ja tak prawdę mówiąc trochę nie rozumiem ludzi, którzy ograniczają się do szukania mieszkania z rynku wtórnego, bo przecież one wcale nie są tańsze i mało tego często są nawet droższe od tych z rynku pierwotnego nie wspominając nawet już o dużo niższych opłatach za mieszkanie. Koleżanka niedawno znalazła świetne mieszkanie na tej stronie https://www.wyszukiw...awa/bialoleka/5 i ja też mam nadzieje, że znajde mieszkanie w dobrej cenie, bo w nowym roku chce zamieszkać na swoim.

#56 Guest_kikooos

Guest_kikooos
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:03

Pierwotny bo wszystko nowe i można urządzić jak się chce nie wchodząc w duże koszty remontu. My wybraliśmy  brwinowskie osiedle Pszczelin budowane przez Eko-Bud. Moim zdaniem to osiedle ma same plusy -  jest ciekawie położone, ma własny park i staw, ogródki, do Warszawy bardzo szybko można  dojechać bo blisko jest stacja WKD i PKP, czynsz jest nizszy niż w Warszawie, ogólnie ceny mniejsze no i powietrze jest inne a dookoła zieleń i cisza.

#57 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:19

I jeszcze jedna rzecz mi przeszła do głowy, kupując z rynku wtórnego nie otrzymasz żadnych upustów, jak np. w ROBYG Club. Dostajesz kartę, masz listę sklepów (zarówno z artykułami do wykończenia, jak i do łazienki, kuchni czy meble do pokoi).

#58 Guest_jamelia

Guest_jamelia
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:42

Moim zdaniem tylko rynek pierwotny! Polecam wyszukiwarkę www.amitamieszkania.pl

#59 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 640 postów

Napisano 28 luty 2018 - 20:28

Sprawdźcie sobie koniecznie te http://front-park.pl apartamenty nad Motławą na sprzedaż. Nie da się ukryć, że propozycja jest naprawdę ciekawa i godna uwagi. Poza tym takie kameralne osiedle, to same plusy.

#60 Guest_Zenek4

Guest_Zenek4
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 16:53

Ja jednak stawiam na rynek pierwotny. Sam zakupilem niedawno mieszkanie, a własciwie apartament Lubicz w nadmorskiej miejscowości Rowy. To była dla mnie duża inwestycja, ale bardzo rentowna. Po kilkunastu latach nieruchomośc sie zwróci, a poźniej sama zacznie na siebie zarabiac, poniewaz chciałbym ją wynajmowac. Rowy to miejscowość turystyczna, więc jest duży popyt na wynajem.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rynek pierwotny, rynek wtórny, mieszkanie, wrocław, kredyt, ogłoszenia, inwestycje mieszkaniowe, nowe mieszkanie, deweloper

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych