Skocz do zawartości

pierwotny czy wtórny

rynek pierwotny rynek wtórny mieszkanie wrocław kredyt ogłoszenia inwestycje mieszkaniowe nowe mieszkanie deweloper

73 odpowiedzi w tym temacie

#21 AnetaZ

AnetaZ

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 09:05

ja kupiłam na pierwotnym

#22 Guest_ada

Guest_ada
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 13:37

moim zdaniem jak najbardziej tak, mieszkałam już w starej kamienicy i nie polecam. kupiłam z mężem mieszkanie  na Grochowie, buduje inwestplan, dobre ceny, myślę że to dobry wybór, okolica piękna, nowoczesne budownictwo

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 11:10

Widziałam ten budujący się apartamentowiec i plany mieszkań, super inwestycja, zazdroszczę kupującym, na razie jestem na etapie namawiania męża na nowe mieszkanie bo teraz mieszkamy w komunalnym...brrr

#24 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 13:49

W najbliższy weekend ROBYG zaprasza na Dni Otwarte! Szczególne atrakcje w Ursusie i na Mokotowie. Szczegółowe informacje podaje na FB: https://www.facebook...61209274193338/

#25 Guest_patis

Guest_patis
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2016 - 18:25

To zależy w jakim stanie kupi się to mieszkanie. Bo jeżeli trzeba będzie zrobić generalny remont, to chyba lepiej jest kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. 

#26 Guest_atka

Guest_atka
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:13

Ja osobiście wolę pierwotny, w tej chwili deweloperzy mają dobre promocję, myśmy na Czapelskiej kupili w dobrej cenie, w stanie surowym, duży balkon i okolica zielona , w pobliżu planowane metro Wiatraczna smile.png Także wszędzie będzie blisko.

#27 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 07 październik 2016 - 11:54

Jak mieszkanie z rynku wtórnego nadaje się do wprowadzenia, bez konieczności wykonywania zmian/remontów, to z reguły cena jest zatrważająca... Już wolę zrobić po swojemu, ale z mieszkaniem z rynku wtórnego.

#28 Guest_hopla

Guest_hopla
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 19:33

Może się wydawać, że mieszkanie z rynku wtórnego jest tańsze, ale jak dojdą koszta remontu, to chyba jednak czasami bardziej się opłaca kupienie mieszkania z rynku pierwotnego. 

#29 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 20 październik 2016 - 11:22

Dokładnie. Mieszkanie w rynku wtórnego wykończysz tak jak chcesz. A w mieszkaniu z rynku pierwotnego, owszem można wiele, ale z reguły jak nam pasuje rozkład mieszkania, to wykończenie trzeba zmienić. A wiadomo, że to wyższy koszt.

#30 Guest_polianka

Guest_polianka
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 09:15

Kto co woli, ja w stanie surowym kupiłam (od InwestPlanu) trochę w trakcie budowy plan rozkładu ścian zmieniałam , bo można smile.png Nawet mogłam wskazać gdzie chcę mieć gniazdka , gdzie ma być oświetlenie i tak panowie mogli ciągnąć kable wink.png

#31 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 08:07

Łapcie namiary - https://tabelaofert....zkania/warszawa

To zdecydowanie nowe mieszkania najlepiej stoją, mają dobre lokalizacje, ale problem w tym, że jednak wymagają one potężnych budżetów... Macie takie?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#32 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 13:14

Czasem nowe mieszkanie w stanie deweloperskim wychodzi taniej niż mieszkanie z rynku wtórnego (mam tutaj na myśli zakup mieszkania + remont). No i w nowym mieszkaniu, jak już było wspomniane wyżej, można dokonać zmian aranżacyjnych!

#33 Krasnal

Krasnal

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 11:42

Jak dla mnie zdecydowanie pierwotny. Deweloperka interesuje mnie najbardziej, szczególnie jeśli chodzi o Wrocław. Podobają mi się Krzyki, a szczególnie oferta http://www.blockpol.pl/ ale właśnie nie wiem, czy w okolicy nie ma jakiś innych konkurencyjnych ofert.

#34 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 14:21

ROBYG zorganizował konkurs, w którym można wygrać bilety na Targi Mieszkań i Domów, które będą w pierwszy weekend lutego: https://www.facebook...?type=3

#35 Guest_arnie

Guest_arnie
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:34

W naszym przypadku bardziej opłacał się remont mieszkania z rynku wtórnego niż kupno nowego. No i nie darzę jakoś zaufaniem deweloperów, kiedyś budowano lepiej. Nasz remont nie wyszedł dużo, mieliśmy materiały z sklepu Zajkowska, jak na Białystok mają bardzo dobre ceny.

#36 Guest_arciusz

Guest_arciusz
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:55

Uważam, że lepiej kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Sam jestem na etapie szukania swojego wymarzonego m i muszę przyznać, że rynek wtórny bardzo mnie rozczarował. Dlatego przerzuciłem się na szukanie na rynku pierwotnym. Zdecydowanie jest z czego wybierać. Z masy dostępnych możliwości wybrałem dwie lub trzy m. in. mieszkanie na os. Chełmońskiego w Mosinie. Teraz tylko muszę się na jedno konkretne zdecydować, a nie jest łatwo. Każde z nich ma wiele zalet, jasne najważniejsza jest dla mnie cena, ale jeśli kupuję mieszkania na lata to jestem w stanie zapłacić trochę więcej. Mam nadzieję, że niedługo podejmę ostateczną decyzję.

#37 Guest_amik

Guest_amik
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 12:07

Można znaleźć naprawdę dobre oferty i na pierwotnym i na wtórnym, trzeba tylko dobrze szukać. Polecam nieruchomosci-mikrol.pl tam znajdziecie oba, ja mam dzięki nim swoje mieszkanie, udało się znaleźć w naprawdę dobrym stanie z rynku wtórnego. Polecam

#38 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 28 luty 2017 - 13:22

Nadal pozostaję, że lepiej z rynku pierwotnego.A brać agencję nieruchomości? Po co pośrednik... lepiej iść prosto do dewelopera np. na dni otwarte lub wybrać się na targi - a tych teraz cały czas wiele.

#39 Korek1

Korek1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 20:21

no chyba zależy, kto jaki ma budżet i oczekiwania. ja wybrałam mieszkanie z rynku wtórnego, bo...wszystkie nowe mieszkanie, jakie oglądały miałe malutkie kuchnie, albo co gorzej wnęki kuchenne. taka moda. dlatego, wybrałam mieszkanie wtórne i nie żałuje. zwłaszcza, że faktycznie duzo mniejszy mnie kredyt wyszedł. A problemów nie miałam żadnych, wszystkie formalności konsultowałam z http://wojciechkwitowski.pl

#40 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 604 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 14:13

Opłaca się obecnie kupować mieszkania z rynku pierwotnego, ponieważ wcale nie są takie drogie jakby się mogło wydawać, a można je urządzić po swojemu. Tutaj http://dsdevelopment.pl są namiary na dewelopera, który ma ciekawe propozycje mieszkań.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rynek pierwotny, rynek wtórny, mieszkanie, wrocław, kredyt, ogłoszenia, inwestycje mieszkaniowe, nowe mieszkanie, deweloper

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych