Skocz do zawartości

pierwotny czy wtórny

rynek pierwotny rynek wtórny mieszkanie wrocław kredyt ogłoszenia inwestycje mieszkaniowe nowe mieszkanie deweloper

55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 20:55

Jak w temacie co bardziej się opłaca kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

#2 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 11:24

Wg mnie lepsze jest mieszkanie w rynku pierwotnego, cenowo wychodzi podobnie, ale "mniejszy" remont. Poza tym wykańczanie mieszkania jest łatwiejsze, niż zmiana aranżacji.

#3 Guest_Miśka

Guest_Miśka
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 11:55

Ja również wybrałabym nowe mieszkanie. Wiadomo co i jak, tylko urządzić i przeprowadzka, a ze starym gorzej, bo z reguły remont wcześniej trzeba wykonać i też ta druga opcja bardzo często wychodzi drożej. 

#4 Guest_Olka

Guest_Olka
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 21:09

Wraz z mężem kupiliśmy nowe mieszkanie. Zastanawiamy się nad jego aranżacja, bo budowa trwa. Ważną rolę podczas wyboru mieszkania odgrywała lokalizacja, dobry dojazd, komunikacja miejska i takim sposobem wybraliśmy nowe żerniki osiedla rodzinnego. Jakbyś coś wybierał to polecam parę razy przejechać się na budowę, żeby zobaczyć jaki faktycznie jest dojazd i jak z hałasem :) 

#5 Werona

Werona

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 15:16

Nie będę wyjątkiem - rynek pierwotny, zdecydowanie :) Oczywiście każdy ma inne wymagania... Ja niedawno podjęłam decyzję, że kupuję mieszkanie na Osiedlu Moko na Mokotowie od Ronson Development. Rzut berem do metra Wierzbno, więc dojazd do centrum idealny :)

#6 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 12 marzec 2016 - 14:57

Mieszkałem jako dziecko na Wierzbnie, było fajnie, ale gdzie tam upchnęli jakąś inwestycję? Pomimo, że sporo bloków w tej okolicy pochodzi z prlu oraz wcześniejszych lat, to nie wyobrażam sobie gdzie jest jeszcze miejsce na budowę kolejnych bloków...

#7 Guest_Sułtan

Guest_Sułtan
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 11:21

z wielu powodów lepiej kupić mieszkanie deweloperskie. Ceny na rynku wtórnym i pierwotnym juz się zrównują, a wiadomo standard nowych mieskzań zdecydowanie lepszy. Urządzasz pod siebie i nie masz problemu z patologicznymi sąsiadami. Ja właśnie się rozglądam za mieszkaniem w Poznaniu i zwróciło moją uwagę nowe osiedle od dewelopera Erigo na Strzeszynie. Może jest tutaj ktoś, kto wie coś o tym deweloperze? Bo samo osiedle bardzo mi się podoba.

#8 Guest_Wianka

Guest_Wianka
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 14:15

Dużo przeglądałam ogłoszeń i wolałam zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego, nie muszę się martwić remontami a tylko zaaranżowaniem mieszkania. Cześć nowych mebli, część starych mebli i jakoś się urządzę. Ja akurat wybralam mieszkanie we Wrocławiu, a jestem spod Wrocka. Jakoś tak zawsze to bliżej do pracy, ciągnie mnie od zawsze do centrum więc w sumie u mnie ta decyzja stanęła że wybrałam mieszkanie na Ołtaszynie na całkiem nowym osiedlu na Agrestowej.

#9 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2016 - 10:41

Jak pierwotny - to trzeba się dziś lub jutro wybrać na Targi na Torwar w Warszawie!

#10 Guest_justy

Guest_justy
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2016 - 08:31

Ceny się w tej chwili tak bardzo zrównały że raczej postawiłabym na rynek pierwotny. Stare mieszkania to zwykle wymagające remontu skarbonki o takim sobie standardzie bez garaży i często bez wind, a na osiedlu Zielona Dolina nowe mieszkania są o 2tys tańsze niż w starym bloku na Mokotowie.

#11 coco-71

coco-71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 20:29

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań, jak dla mnie wygrywa rynek pierwotny, łatwiej stworzyć miejsce, w którym można poczuć się "u siebie". Co więcej, czasami wychodzi korzystniej cenowo. Zajrzyj na przykład tu: dopoznania.pl/ A jak trafisz na atrakcyjną promocję deweloperską, to w ogóle. ; )

#12 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2016 - 11:16

Na promocje można trafić cały czas, np. teraz w Wilanowie można mieć garaż za 1zł w Królewskim Parku albo komórkę lokatorską w Młodym Wilanowie, również za 1 zł.

#13 Guest_old

Guest_old
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 12:32

Mieszkania z rynku pierwotnego są ładniejsze, nowoczesne, położone na osiedlach z bogatą infrastrukturą dla mieszkańców, dla mnie to są niepodważalne atuty takich osiedli jak Bernadowo Park w Gdyni, a nie można zapomnieć też o atrakcyjniejszej lokalizacji, mnie przekonują.

#14 HSDArrow

HSDArrow

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:45

Kupno mieszkania z rynku wtórnego ma jedną podstawową wadę - jest nieco inaczej opodatkowane. Należy zapłacić podatek od czynności cywilno-prawnych w wysokości 2% wartości nabytej nieruchomości. W przypadku mieszkania od dewelopera taki podatek nie występuje, ponieważ deweloper jest płatnikiem VAT (lub jest z niego zwolniony, ale to nie zobowiązuje klienta do zapłaty PCC). Jako developer dajemy także rękojmię czyli gwarancję na 5 lat na wszystkie instalacje i części wspólne budynku.

#15 kuros

kuros

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 10:46

o, a co do tego to nie mialem swiadomosci… no a 2% wartosci to bardzo duzo ;/ chociaz ja tez bym wolal od dewelopera - przynajmniej wszystko sobie urzadze po mojemu. mam tylko jednka watpliwosc - te na wtornym sa juz zbudowane, a jaka gwarancje mam ze deweloper zbuduje to co obiecal?

#16 HSDArrow

HSDArrow

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 12:40

Zdarzają się nieuczciwe firmy, niemniej jednak zwłaszcza banki starają się zabezpieczyć przed utratą pieniędzy - kredyty zaciągnięte pod kupno mieszkania od dewelopera są finansowane w nieco inny sposób, tak, żeby taki kredyt miał jak najmnijesze ryzyko - więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: http://hsd-arrow.pl/s,6,kredytowanie-mieszkan-z-pierwotnego-rynku.html

#17 Guest_nowy

Guest_nowy
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 15:10

Nowe mieszkanie od dewelopera ma niewątpliwie więcej zalet, teraz osiedla są nowoczesne, świetnie wyposażone  siłownie plenerowe, place zabaw a bloki też mają wszystko co potrzeba, windy, garaże itp, mnie takie osiedla jak Bliska Wola przekonują

#18 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:26

Przy obecnej liczbie różnych promocji, zdecydowanie lepiej brać nowe. A to 10% zniżki, a to komórka lub garaż za 1 zł smile.png

#19 Guest_brzózka

Guest_brzózka
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 12:30

mi się wydaje że z wtórnego jednak taniej, z resztą najlepiej to iść do jakiegoś biura nieruchomości i zobaczyć w realu jakie są ceny, ja kiedyś korzystałam z NowodworskiEstates i pamiętam że agent był bardzo pomocny 

#20 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 18:30

Z wtórnego jest taniej ale to nie jest znacząca kwota, na rynku pierwotnym są mieszkania ładniejsze, wygodniejsze i o wyższym standardzie i za to warto dopłacić, zwłaszcza jeśli masz do wyboru takie osiedle jak Śródmieście Wilanów, składa się ono z prestiżowych budynków jednorodzinnych z przestronnymi balkonami i widnymi kuchniami, osiedle jest strzeżone i wyposażone w wideodomofony.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rynek pierwotny, rynek wtórny, mieszkanie, wrocław, kredyt, ogłoszenia, inwestycje mieszkaniowe, nowe mieszkanie, deweloper

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych