Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaniżone odszkodowanie?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 sorena

sorena

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 luty 2016 - 12:33

Witajcie. Kilka miesięcy temu miałam wypadek z winy innego kierowcy. Uszkodzeniu uległ cały przód mojego samochodu Opla Astry (zderzak, maska, lampy itp). Rzeczoznawca wycenił szkodę na 5 tys. razem z naprawą, ale cały czas mi się wydaje, że to jest bardzo niska wycena, w dodatku były użyte zamienniki, a nie części oryginalne. Jest możliwość się od tego odwołać, żeby dostać wyższe odszkodowanie?

#2 malinaa

malinaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 luty 2016 - 19:04

Z tego co kojarzę, to nie. W ogóle wojna z ubezpieczycielem to zazwyczaj droga przez mękę, i to w większości przypadków skazana na niepowodzenie.

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 19:14

Ależ tak! Tylko w momencie szacowania szkody należy powiedzieć, że NIE interesuje Cię gotówka, lecz wpłata na rzecz warszatu, który będzie naprawiał samochód. Prawdopodobnie trzeba wybrać ASO, które wykokuje naprawy w sposób bezgotówkowy - w razie dodatkowych szkód, nie wycenionych przez ubezpieczyciela - wołają sobie sami do dodatkowych oglądzin. Jeśli zgadzamy się na wypłatę gotówki to praktycznie zawsze jest niedoszacowana.

Przykład? Pani wjechała mi w tył. Rzeczoznawca zobaczył, wycenił na 500zł. W protokole wskazałam bezgotówkowy sposób rozliczenia i wskazałam ASO, gdzie samochód będę naprawiać. Ostawiłam auto do ASO, dałam im zgodę na występowanie w moim imieniu. Po tygodniu odebrałam naprawione auto, faktury nie dostałam (bo jest wysyłana ubezpieczycielowi), faktura opiewała na 1500zł... Ubezpieczyciel bez zająknięcia zapłacił. NIE jest to żadna droga przez mękę jak pisze poprzedniczka - tak się standardowo występuje.

Jednak jeśli autorka posta miała wypadek kilka mies. temu i przyjęła kasę to tym samym zaakceptowała wycenę. Auto zostało naprawione? Faktura jest na wyższą kwotę niż odszkodowanie? Wysłano fakturę do ubezpieczyciela? Bo na hasło "wydaje mi się" to trudno się wypowiedzieć

#4 sorena

sorena

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 marzec 2016 - 12:36

Ja rozumiem, że to droga przez mękę, ale może warto. Ok, Auto zostało naprawione bo było mi potrzebne. Nie chciałam przedłużać trzymania samochodu w warsztacie, bo zaraz zabraliby mi samochód zastępczy zapewnie. To co teraz już nie mogę się odwołać? A jakieś dopłaty do odszkodowań czy coś? Przepraszam, za moją niewiedzę, ale nie mogę nigdzie tego znaleźć - Guest_j23 co to jest ASO?

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 marzec 2016 - 12:44

Przecież to reklama......

#6 sorena

sorena

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 marzec 2016 - 11:08

jaka reklama?

#7 Mazer

Mazer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 12:04

W takiej sytuacji możesz wnioskować o dopłatę do odszkodowania, tak jak w moim przypadku. Nie mogło minąć jedynie 3 lata i wypadek nie mógł być z Twojej winy, a z tego co czytam to akurat sytuacja pasuje. Samemu ciężko coś osiągnąć więc dostałem namiar na Cito, fajni ludzie, pomocni i mają dobrych fachowców. Wystarczyło, że wysłałem im kosztorys, a oni się zajęli całą resztą. Ja korzystałem z ich biura w Gdańsku, bo w Gdyni nie mają, ale widziałem że jesteś z Poznania i z tego co widziałem na ich stronie to tam też mają placówkę. Sprawdź sobie ich stronę www.cito.org.pl, powinnaś znaleźć tam wszystko czego potrzebujesz :) 

#8 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 487 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 21:36

Prawda jest taka, że najlepiej udać się do rzeczoznawcy, który wskaże rzeczywiste koszty naprawy. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ wcale wiele nie kosztuje. Tutaj
http://autowyceny.pl jest ciekawa propozycja w tym zakresie.

#9 dodretl

dodretl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 20:12

Trzeba odwoływać się do rzecznika ubezpieczonych. Sam wywalczyłem podwójną kwotę, jaką na początku proponował ubezpieczyciel.

Najlepszy ranking chwilówki na raty dostępnych przez Internet.

#10 Guest_elza

Guest_elza
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2016 - 18:59

EuCO dopłaca do odszkodowań. Warto do nich zadzwonić czy wejść na stronę i zapoznać się z ofertą. Można praktycznie za nic dostać kasę.

#11 Guest_wolti

Guest_wolti
  • Goście

Napisano 25 marzec 2017 - 23:17

Jakby ktoś szukał kontaktu do naprawdę dobrego agenta z tego EuCO, to tutaj a.kita@euco.pl podaję adres mailowy. Obsługa na najwyższym poziomie! Facet ma bardzo merytoryczne podejście do sprawy.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:51

To niewiarygodne, że użytkownicy pojazdów są zobowiązani do płacenia składek a Towarzystwa Ubezpieczeniowe bezkarnie zaniżają wypłatę odszkodowania. Można próbować samemu dochodzić swoich praw ale z doświadczenia wiem, że Towarzystwo zrobi wszystko, żeby przewlekać sprawę itd. Z polecenia skorzystałam z pomocy firmy Crash Plus. Załatwili sprawę za mnie, szybka wpłata. Kontakt do pracownika 570-660-868. Polecam.

#13 karolinka777

karolinka777

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:41

Warto odwoływać się, mój znajomy dostał na początku 3.5 tyś, a po ponownym rozpatrzeniu, wezwaniu rzeczoznawcy 8 tyś. To trochę potrwa ale warto się ubiegać, bo to są ich metody.

#14 Guest_kasma

Guest_kasma
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 22:12

Nie każdy ma czas na taką zabawę z ubezpieczycielem. Lepiej żeby się to EuCO tym zajęło

#15 Guest_jj89

Guest_jj89
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 22:20

Nie każdy ma czas na taką zabawę z ubezpieczycielem. Lepiej żeby się to EuCO tym zajęło

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych