Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rachunek firmowy w banku - gdzie założyć?

wróć do serwisu Księgowość 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 11 luty 2016 - 12:25

Planuję uruchomienie działalności gospodarczej. Które banki mają obecnie najkorzystniejsze oferty jeżeli chodzi o rachunek firmowy? Będę wdzięczny za podpowiedź w tej sprawie.

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 458 postów

Napisano 11 luty 2016 - 13:07

W sieci jest wiele porównań oraz rankingów. Na przykład tutaj jest ranking na ten miesiąc:

http://www.tanie-kon...kont-firmowych/

Ewentualnie tutaj jest artykuł o tym gdzie są najlepsze konta firmowe

http://www.moja-ostr...nking-kont-2015

Do niedawna jeszcze najlepsze konto firmowe miał mbank ale słyszałem o tym, ze podniósł opłaty. Ja mam w smart banku. Konto tam zakładasz w kilka minut i równiez jest darmowe. 

#3 Guest_Londonmen

Guest_Londonmen
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 22:26

Widzę, że ktoś poleca rankingi, często są one kupione i pokazują niekorzystną ofertę banku na 1 miejscu gdzie ten spoko jest na ostatnim. Więc no pachnie mi tu $;$.  Ja sam mam konto w Raiffeisen wcześniej miałem w ING i miałem problemy, z płatnościami kartą sad.png

#4 Guest_Melort

Guest_Melort
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 22:35

Widzę, że ktoś poleca rankingi, często są one kupione i pokazują niekorzystną ofertę banku na 1 miejscu gdzie ten spoko jest na ostatnim. Więc no pachnie mi tu $;$.  Ja sam mam konto w Raiffeisen wcześniej miałem w ING i miałem problemy, z płatnościami kartą sad.png

Byłem ze 2 dni temu u doradcy w sprawie konta firmowego, i wymienił mi min. raiffeisen właśnie. Na razie się zastanawiam jeszcze. Przejdę się tam i zobaczymy co z tego wyjdzie.

#5 jagoda343

jagoda343

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 19:44

Fajna i pomocna jest strona porównywania banków, cenne informacje na temat nich można znaleźć tutaj. Jeśli chodzi o mnie to mam konto w WBK i nie narzekam. Ale dużo pozytywnych opinii słyszałam o Smart Banku, konto zupełnie darmowe. Przejrzyj sobie i zobacz co Ci najbardziej odpowiada.

#6 An_na

An_na

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 22:44

Rzecz w tym, że wiarygodnych rankingów nie szuka się na blogach. Są rzetelniejsze źródła. ;) Wiem, bo sama się na takim blogowym rankingu przejechałam, jak zakładałam firmę. Potem przeniosłam się do Idea Banku, który nomen-omen też w tym czasie w rankingach stał dość wysoko. Na szczęście... tych wiarygodnych właśnie. 

#7 2016axas99

2016axas99

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2016 - 19:38

Ze swoje strony mogę polecić mBank - korzystam bezproblemowo już od 5 lat. ranking można najbardziej aktualny: http://www.najlepsze...-kont-firmowych

Dajcie znać jakie są wasze preferencje?

#8 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 11:27

Ja polecam bank Millenium. Bardzo miła obsługa i dobre warunki.

#9 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 16:08

Najlepsze konto firmowe na dzień dzisiejszy ma Smart Bank. Na stronie są warunki korzystania z konta:

http://www.tanie-kon...t-biznes-konto/

0 zł za prowadzenie

0 zł za wypłaty z bankomatów

0 zł za przelewy do innych banków w Polsce i za granicą

I co najważniejsze nie ma tam żadnych warunków tego darmowego konta w stylu konieczności wykonania iluś tam przelewów w miesiącu czy wpływów na konto. 

#10 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 29 marzec 2016 - 09:45

Ja mam konto w Ideabanku i jestem z niego zadowolona. Mam teraz też szanse na dofinansowanie działalności. 

#11 kontofirmowe

kontofirmowe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 maj 2016 - 16:39

Pojawiły się tutaj wypowiedzi że niektóre ramki są kupione. Zajrzyj może na ranking prowadzony przez blogera rekina: http://rekinfinansow.pl/ranking-kont-firmowych/ Facet jest znany w biznesie także jego blog to nie jakiś galll anonim, jak te badziewne rankingi wymianione wczesniej prowadzone przez niewiadomo kogo. Z tego co czytałem na jego blogu i są przeznaczone dla jednoosobowej działalności gospodarczej rzeczywiście możesz mieć je za darmo, a są także dla konta dla większych firm spółek, stowarzyszeń

#12 HelenaWilla

HelenaWilla

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 maj 2016 - 19:35

dobra informacja

#13 Michallo

Michallo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 maj 2016 - 19:43

Ja mam w PKO BP ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Trochę kosztów jest, no ale bank i konto przynajmniej pewne :)

#14 HelenaWilla

HelenaWilla

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 maj 2016 - 19:30

Myślę, że będzie otworzyć konto tam

#15 Kasiak82

Kasiak82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:31

Mój znajomy prowadzi firmę i ma konto firmowe w Credit Agricole i nie narzeka na bank. Wszystko może załatwić przez internet lub telefon tylko w ostateczności chodzi do placówki. 

Biuro rachunkowe AZAS - księgowość w Olsztynie

#16 galaretka22

galaretka22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 11:00

Mój znajomy prowadzi firmę i ma konto firmowe w Credit Agricole i nie narzeka na bank. Wszystko może załatwić przez internet lub telefon tylko w ostateczności chodzi do placówki. 

Przerabiałem już dużą ilość banków firmowych i polecam BZ WBK.

#17 malwinas

malwinas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 19:15

Ciekawą ofertę dla firm ma też Deutsche Bank, polecam sprawdzić wszystkie dostepne opcje na ich stronie www. https://www.deutsche...ozliczenia.htmlJa korzystam z oferty dbNet Biznes ale to jest opcja dla osób z działalnością gospodarczą.

#18 pola111

pola111

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 23:33

ja posiadam konto w ing. jestem zadowolona.

#19 awelko

awelko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:54

jak chodzi o konto bankowe to na pewno najlepsze sa rankingi. Ja szukałem dla spółki i znalazłem tu https://6krokow.pl/r...kowych-sp-zoo/

#20 Mikko1

Mikko1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOsielsko

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:08

nie ma sensu wchodzić w te rankingi przejdź się osobiście i sam zweryfikuj oferty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych