Skocz do zawartości

Jazda środkami komunikacji miejskiej bez dokumentów

wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 09:59

Hej,

Orientujecie się może czy mam prawo odmówić przyjęcia mandatu jeżeli mam kartę miejską, ale akurat jej nie wezmę i złapie mnie kanar? Przecież formalnie mam kartę, tylko nie przy sobie. Czy taka odmowa może mieć jakieś konsekwencje finansowe, których nie byłoby, gdybym mandat przyjęła?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2016 - 12:03

Możesz nie przyjąć mandatu, a i tak Ci go wystawią i przyślą do domu. Nie chodzi o to, co masz w domu, bo ważną kartę na przejazd musisz posiadać przy sobie, w trakcie kontroli w pojeździe komunikacji miejskiej. Ty chyba dzieckiem jesteś, że tłumaczysz kontrolerowi w autobusie, że kartę masz w domu. Strasznie to naiwne i nie licz, że ktoś łapie się na takie tłumaczenie.

#3 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 12:25

Uważam, że kary powinny być wyższe niż są aktualnie - ludzie powinni zacząć szanować pracę innych. A jeśli nie miejskie, to niech sami wynajmują busy i zapewniają innym transport. Policzą jak fajnie to wychodzi i jak dobrze jest być oszukiwanym, to zrozumieją o co w tym chodzi.

#4 tito

tito

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 11 wrzesień 2016 - 10:08

Prawdopodobnie będziesz musiała udać się do ich siedziby i przedstawić bilet. Natomiast mandat za nieokazanie dokumentu wyniesie około 5 złotych, więc to mniejsze zło...

#5 vianooo

vianooo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 listopad 2016 - 10:24

Taka sytuacja wiąże się tylko z kosztami manipulacyjnymi kilkanaście zł ale trzeba to zrobić w określonym czasie. Konsekwencje jakieś trzeba ponieść ale nie są to wysokie koszty. Inaczej gdy jedziemy bez ważnego biletu z małym przewoźnikiem, sporo firm prywatnych też wysyła kontrolerów do busów a tam bywa już różnie.

#6 kamilm11

kamilm11

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 12:19

nie wiem czy możesz nie przyjąć, na pewno możesz się odwołać 

_________________________________________________________________________________________________________

hds katowice

#7 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 19:47

Ja miałam nieco inną sytuację, ale również związaną z komunikacją miejską, stąd moje pytanie:

Co jeśli chciałam kupić bilet w biletomacie mobilnym (takim jak ten opisany tutaj ) ale był zepsuty i dostałam mandat...? Czy powinnam go przyjąć? Czy mogę się jakoś odwołać? W końcu to nie moja wina, że biletomat nie działał...

#8 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 13:10

Ja miałam nieco inną sytuację, ale również związaną z komunikacją miejską, stąd moje pytanie:

Co jeśli chciałam kupić bilet w biletomacie mobilnym (takim jak ten opisany tutaj ) ale był zepsuty i dostałam mandat...? Czy powinnam go przyjąć? Czy mogę się jakoś odwołać? W końcu to nie moja wina, że biletomat nie działał...

A dlaczego miałabyś go nie przyjąć?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy