Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odzyskiwanie danych z różnych nośników – ile to kosztuje?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103236 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 20:11

Utrata danych związanych z firmą, na których zapisane są ważne faktury czy dokumenty to ogromne zamieszanie i niekiedy spora panika. Na szczęście na rynku funkcjonują specjalne firmy, które zajmują się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych nośników. Jak to wygląda w praktyce i na jaki wydatek musimy się przygotować?

Powrót do artykułu: Odzyskiwanie danych z różnych nośników – ile to kosztuje?

#2 Guest_Kaleron

Guest_Kaleron
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 20:11

Ciekawe, dlaczego niektóre firmy uzależniają koszty np. od wielkości partycji. czy nośnika? Są przypadki, gdy uratowanie dużej ilości danych z dużej partycji na dużym nośniku jest stosunkowo proste, a są awarie, gdzie wyciągnięcie jednego małego pliku z małego nośnika wymaga wiele wiedzy i pracy. Podejrzewam, że jeśli ktoś wycenia odzyskiwanie danych w oparciu o ich objętość, to albo ma bardzo małe doświadczenie w tej dziedzinie albo przyświeca mu cel jak najdokładniejszego oskubania klienta. Wszak klient, który się nie zna, na ogół jest skłonny zapłacić o wiele więcej za odzyskanie dużej ilości skasowanych plików ze sprawnego fizycznie dysku niż za odzyskanie kilku zdjęć z uszkodzonej karty pamięci, choć to drugie jest o wiele trudniejsze.

#3 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 14:11

Najlepiej kontaktować się bezpośrednio z konkretną firmą, bo każda ma inne ceny. Jak porównywałem, to dość dobrze wyglądała oferta SGdata. Kiedyś potrzebowałem pilnie odzyskać dane z dysku i raz dwa się uwinęli.

#4 Barbara78

Barbara78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:36

Ceny zależne są od rodzaju uszkodzonego nośnika - tj. dysku twardego, dysku SSD, pendrive, czy pamięci flash oraz od stopnia uszkodzenia - czyli uszkodzenia logicznego lub uszkodzenia fizycznego, na tej stronie www znajduje się przykładowy cennik - http://www.odzyskiwanie.pl/. Ale tak jak mówicie, jeśli dane, które utraciliśmy są dla nas ważne, to jedynym sposobem jest zwrócenie się z tym problemem do tego typu firm.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2021 - 13:32

odzyskiwanie danych z dysku Wrocław www.labmedia.pl

#6 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 01 marzec 2021 - 13:32

odzyskiwanie danych z dysku Wrocław www.labmedia.pl

#7 Guest_Rafał

Guest_Rafał