Skocz do zawartości

abonament rtv w szkole

wróć do serwisu Księgowość 47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:38

A jeżeli już chodzi o ubezpieczenie, to tak samo ubezpiecza się wszystko łącznie z cyckami, które ja noszę nie od 10 lat , ale od 50 i jedno nie ma nic do rzeczy.

#22 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:40

jedno do drugiego

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:49

Pisałyśmy o abonamencie, zgadza się, ale kwestię celowości ty poruszyłaś, więc dałam ci przykład ubezpieczenia.

Nie wierzę, że nie rozumiesz związku jednego z drugim w kontekście celowości.

W twój sposób można podważać prawie każdy zakup i brak jego celowości udowadniać.

A kończąc powiem tak, postępuj jak uważasz i przekonuj kontrolujących, że ta antena nigdy nie jest podłączana do "pudełka", przekonuj nawet wtedy jeśli kontrolujący stwierdzi, że z pewnością przed chwilą sama sygnał odłączyłaś, żeby pudełeczko sobie było bez sygnału i że w jego ocenie telewizor jest odbiornikiem za który abonament należy zapłacić. 

#24 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:50

no jesteś w błędzie Gośka przeczytaj sobie to fakt dotyczy to osób fizycznych ale ma zastosowanie również to prawnych http://wiadomosci.ga...elewizora_.html

"5. Czy jeśli mam telewizor, ale mieszkam w miejscu, w którym telewizję można odbierać jedynie przez satelitę, i tak muszę płacić abonament?

To, czy możemy odbierać telewizje, czy też mieszkamy w miejscu, w którym "nie ma zasięgu", nie ma znaczenia. Istotne jest tylko to, czy mamy odbiorniki. Jeśli tak, musimy je zarejestrować i płacić abonament."

#25 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:53

Nie przeszkadza mi to,ze ktoś płaci. Jak uważa to za stosowne i celowe to OK , ja uważam inaczej. Trzeba udowodnić winę, a nie udowadniać,że jest się niewinnym.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:53

My w szkole płacimy za jeden odbiornik zgodnie z art. 2 ust. 5 ustawy o opłatach abonamentowych

#27 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:12

twoja księgowość Gośka i ty za nia odpowiadasz a nie my ale nie pouczaj innych jak mają robić niezgodnie z prawem

#28 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:14

A, gdzie ja pouczałam, możesz wskazać post mojego autorstwa, gdzie to robiłam?

#29 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:16

Płacisz abonament za ilość odbiorników używanych, które odbierają media.Jeżeli odbiornik nie jest w tym celu wykorzystywany nie płacisz za te sztukę, którą masz na stanie. 

oprócz tego mozna przytoczyć post 6,12 ,13 jeszcze mam wypisywac

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:18

#31 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:19

#3 Zosiu zacytowałam jej

#32 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:21

Gosiu, nie nadużywaj też słowa "celowość" bo na tej zasadzie jak już wyżej napisałam, każdy wydatek można podważyć.....no bo czy jest celowe opłacania składki wypadkowej pracownika? przecież w waszej jednostce wypadek się nigdy nie przytrafił (co tam, że ustawa zobowiązuje).

Przykładów można namnożyć, tych o braku celowości, więc używaj innego sformułowania na własną niechęć do stosowania prawa.

#33 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:22

Wiem Gabi, w tym samym momencie odnalazłyśmy, ty zacytowałaś a ja ograniczyłam się do podania numerusmile.png

#34 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:25

Gabi

W w/w przez Ciebie poście mojego autorstwa nie napisałam,że ktoś ma płacić, zapłacić.. Użyty czasownik jest w czasie teraźniejszym i nie ma nic wspólnego z pouczaniem. 

Natomiast jest post, w którym zaznaczyłam,że jak ktoś chce płacić to niech to robi.

#35 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:29

Ale teraz jest inna sprawa. Hmmmm? Po przeczytaniu artykułu przesłanego przez Ciebie Gabi zaczynam wątpić w to,że miałam rację. Kurcze, muszę to przemyśleć

#36 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:30

mamy się licytowac na słówka? proszę bardzo już w cytowanym poscie 3 napisałaś "płacisz"  "nie płacisz" wg. mnie to pouczasz co dana osoba ma zrobic

#37 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:37

Może wobec tego podsumuję. Założony temat dotyczy szkoły, wobec tego bez względu na ilość płacimy tylko za jeden w swoim rodzaju. Tak jak wskazała inna użytkowniczka w jednym z postów.Podając podstawę prawną

#38 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20271 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:40

Bo jak od początku napisałam, że płacisz za sztukę to Gosiu, mnożysz posty zamiast zastanowić się od razuwink.png

#39 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:01

Też źle na pisałaś Zosiu. Pytająca pracuje w szkole i nie płaci od sztuki.

#40 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:02

Napisałaś,że tyle ile posiada odbiorników w pierwszym Twoim poście, a to nie dotyczy szkół

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych