Skocz do zawartości


abonament rtv w szkole


wróć do serwisu Księgowość 47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 08:44

za ile odbiorników powinna płacić szkoła? tyle ile ma, czy tak jak osoby indywidualne za jeden?



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 08:53

Tyle ile posiada odbiorników.

Bez znaczenia szkoła czy nie, każda jednostka sektora fin.publ. powinna płacić za tyle odbiorników ile posiada.

Kontrola poprosi sobie ewidencję twoich odbiorników i sprawdzi za ile płacisz, a ile masz na stanie, jak nie zobaczą tego w ewidencji, to każą napisać ci oświadczenie ile faktycznie posiada jednostka.



#3 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 08:59

Płacisz abonament za ilość odbiorników używanych, które odbierają media.Jeżeli odbiornik nie jest w tym celu wykorzystywany nie płacisz za te sztukę, którą masz na stanie. 



#4 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:01

a czy znaczenie ma czy odbiornik odbiera telewizję, czy tylko ma dvd podłączone?



#5 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:14

dziękuję za odpowiedzi



#6 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:18

Ma znaczenie właśnie. Jak tylko odbiera DVD wówczas nie płacisz abonamentu za ten telewizor



#7 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:32

Gosia, nie wprowadzaj w błąd, OK?

Jak chcesz udowadniać czy odbiornik jest "używany" czy tylko stoi "do ozdoby"?



#8 ELZBIETA

ELZBIETA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:37

Zosia ma rację, płacimy za każdy odbiornik jaki mamy w ewidencji



#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:02

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych oraz regulacjach zawartych w rozporządzeniach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obowiązek uiszczania opłat za abonament RTV ciąży na osobach, które korzystają z odbiorników radiowych i telewizyjnych. Jednocześnie ustawodawca przyjął domniemanie, że każda osoba posiadająca odbiornik, który umożliwia natychmiastowy odbiór sygnału radiowo-telewizyjnego – używa go.

Abonament RTV zobowiązane uiszczać są zarówno osoby fizyczne, jak również przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, domy pomocy społecznej oraz prywatne i publiczne szkoły.



#10 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:30

właśnie zerknęłam do ustawy, którą podałaś Zosiu i zgodnie z  art. 2 ust. 5 szkoły płacą niezależnie od liczby odbiorników, czyli jak dobrze rozumiem, za 1 ?



#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:48

Iga jak to wydedukowałaś? Oświeć mnie proszę



#12 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:16

Jak udowodnić? Normalnie. Mam telewizorek na holu w szkole . Nie jest podłączony do anteny telewizyjnej. Więc nie może odbierać np. programów telewizyjnych, to chyba jasne. Służy tylko to korzystania z DVD.  Domniemanie ustawodawcy mnie nie interesuje, ja wiem do czego jest używane te pudełko.



#13 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:19

Telewizor nie ma sygnału radiowo-telewizyjnego- więc nie używamy go. Jak ustawodawca uważa,że korzystam z mediów bez podłączania anteny, to niech ustanowi ustawę o bajkach i cudach nadprzyrodzonych.



#14 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:20

Domniemanie ustawodawcy cić nie interesuje? nawet jeśli w ustawie jak wół stoi? Powodzeniawink.png



#15 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:21

"cię"



#16 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:22

Domniemanie kogokolwiek mnie nie interesuje. Mnie interesują fakty



#17 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:25

Ok, olej ustawętongue.png



#18 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:28

Kto chce niech płaci, ja się obronię. Nie zamierzam wydawać środków publicznych bez celu.



#19 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:31

bez celu?...to dam ci przykład: dlaczego ubezpieczać sprzęt jednostki jeśli od 10 lat nic się takiego nie wydarzyło, aby otrzymać odszkodowanie? płacenie tych składek jest bez celu



#20 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:36

Piszemy o płaceniu abonamentu za korzystanie z sygnału, a nie odszkodowaniu. 

Abonament płaci się za korzystanie z sygnału, a nie pudełka. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych