Skocz do zawartości

Wypowiedzenie umowy

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mariolka

Guest_Mariolka
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2016 - 21:39

Witam was serdecznie mam ogromne pytanie. Posiadam umowę z agencja modelek na czas 2 lat po czym jeśli żadna ze stron nie złożu wypowiedzenia przed upływem 180 dni przed końcem trwania umowy to ona przedłuża sie na rok. A w chili obecnej juz mam 4 mies do terminu przedłużenia na rok. Nie wiem w jaki sposób mogę zerwać umowę proszę o pomoc pozdrawiam.

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:24

Nie znam dokładnie zapisów, ale oględnie mówiąc: nie możesz. 180 dni to ok. 6 mies, a Tobie zostało 4, więc umowa się już przedłużyła na kolejny rok.

Zawsze możesz pogadać z drugą stroną i rozwiązać umowę za porozumieniem.

#3 ula77

ula77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:27

Witam, mam pytanie. Zaczęłam uczęszczać na kurs jezyka angielskiego, zapłaciłam dwie pierwsze raty, ale nie chciałam dalej kontynuować nauki i przestałam chodzić na zajęcia. Nie powiadomiłam o tym szkoły. Nie podpisałam umowy ze szkołą, a teraz szkoła domaga się zapłacenia kolejnej raty. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:45

Podpisałaś umowę? Jak brzmi jej zapis w tym akurat aspekcie?

#5 ula77

ula77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:54

Nie podpisałam umowy. Rozmowa była tylko przez e-mail. Wysłano mi pierwszą ofertę, na którą odpisałam że nie jestem zadowolona ale zapłaciłam zaliczkę bo to była gwarancja miejsca. Cały czas trwały zapisy więc ofera mogła sie zmienić jeszcze i tak się stało. Jakieś dwa tygodnie potem rozpoczęły się zajęcia i dostałam nową ofertę korzystniejszą. zapłaciłam drugą ratę i wysłałam e-mailem potwierdzenie zapłaty.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 14:12

Tylko ty wiesz, co było w ofercie, a może tam jest wzmianka na jak długo przed, w jakim terminie można zrezygnować z kontynuacji kursu i przestać wpłacać raty.

Napisałaś, ze szkoła "domaga się" , co to znaczy? w jakiej formie się domaga?

Musi mieć podstawy, aby się domagać, jeśli ich nie ma poinformuj grzecznie, ze rez6ygnujesz z kursu i nie dokonasz wpłaty

#7 ula77

ula77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 14:50

W ofercie było tylko napisane ile zajęć po ile minut, kiedy się kończy kurs, jaka jest kwota kursu i do kiedy należy wpłacać kolejne raty kursu.

Kurs zaczął się 3 listopada, 5 listopada zapłąciłam pierwszą ratę, 10 grudnia drugą ratę a ostatni raz na zajęciach byłam 15 grudnia. Z moich obliczeń wynika, że obie raty pokrywają koszty wszystkich zajęć, które odbyły się w okresie od rozpoczęcia kursu do końca grudnia. Szkoła wysłała maila, żebym zapłaciła styczniową ratę kursu, ale ja nie byłam na żadnych zajęciach, które były w styczniu. 

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:10

Niestety, to sprawa, którą możesz wyjaśnić z uczelnią, napisałam wyżej jak można to rozwiązać

#9 ula77

ula77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:13

Tylko czy jak napiszę, że rezygnuję z kursu to nie będzie oznaczało, że skoro rezygnuję to znaczy, że umowa była zawarta mimo, że nie podpisałam jej?

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:14

Kobieto, skąd mam to wiedzieć?

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:15

A jak uczelnia się domaga wpłaty, czy to oznacza, że ma podstawy i umowa została nawiązana?

Odpowiedz sobie

#12 ula77

ula77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:21

Nie studiowałam prawa, dlatego pytam. Miałam nadzieję, że wypowiadają się tu osoby, które mają pojęcie w tym temacie i chcą pomóc tym, którzy się nie znają.

Dzięki

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:29

To o co pytasz jest akurat pozbawione wszelkich znamion zawierania jakichkolwiek umów, czy porozumień.

Wnosiłaś opłaty "z góry", nie masz terminów do kiedy wpłat należało dokonywać, nie wiesz, czy zwrócono by ci kwotę wpłaty jeśli nie chodziłabyś na całą sesję, za która zapłaciłaś, płacisz, bo ktoś się "domaga", więc o jakim prawie piszesz?

Wszystko zadziało się na zasadzie dobrowolności, strony nie przyjęły zobowiązań nie określiły praw.....

Bez znaczenia pozostaje fakt studiowania prawa, bądź np. geografii, wystarczy ostrożność w dysponowaniu swoimi pieniędzmi - tzw. pojęcie i wyobraźnia.

Najlepszy prawnik nie odpowie ci na pytania typu "jak wybrnąć z sytuacji" - tylko jakiej?

#14 ula77

ula77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:39

Nie chcę zwrotu wpłat. Wpłacałam raty, bo uczęszczałam na zajęcia. Teraz nie chcodzę i nie chce płacić. Sytuacja dotyczyła tego czy rozmowy e-mail z zapytaniem ofertowym i przedstawieniem oferty, a następnie potwierdzeniem wpłat mogą być dowodem na to, że umowa jest ważna mimo, że nie jest podpisana. Istnieją przypadki kiedy umowa nie musi być sporządzana na piśmie, wystarczy ustna umowa.

A terminy były podane, nie czytasz uważnie to co jest napisane. 

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:51

No masz ci los.....i po co ja się odzywałam.....jeszcze sama jestem winna bo nie czytam terminów, które też z niczego nie wynikają, jedynie z twoich wpisów, a nie z umowy czy ofertywink.png

Radź sobie sama

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20728 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:56

terminy:tongue.png
"Kurs zaczął się 3 listopada, 5 listopada zapłąciłam pierwszą ratę, 10 grudnia drugą ratę a ostatni raz na zajęciach byłam 15 grudnia" ....i co z nich wynika? chciałaś to płaciłaś

A ja napisałam tak:"nie masz terminów do kiedy wpłat należało dokonywać"

czytaj ze zrozumieniem, zanim innym zarzucisz brak uwagi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych