Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów?

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49084 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 13:49

Dokładna lokalizacja auta w danym momencie, informacje o jego prędkości czy próbie włamanie - to jedne z wielu korzyści jakie daje monitoring pojazdu. Jakie są główne zalety tego rozwiązania?

Powrót do artykułu: Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów?

#2 Guest_Mariusz_Wanecki

Guest_Mariusz_Wanecki
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2016 - 13:49

Bardzo ciekawy materiał. Jako pracownik zajmujący się rozporządzaniem flotą pojazdów w firmie muszę powiedzieć, że monitoring pojazdów może być naprawdę bardzo efektywnym narzędziem do redukcji zbędnych kosztów i do zwiększania efektywności pracowników. W naszej firmie korzystamy z lokalizacji GPS ikol i jesteśmy bardzo zadowoleni.

#3 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 02 luty 2016 - 15:42

W naszej firmie korzystamy z monitoringu GPS ikol i już teraz widać obniżenie kosztów związanych z flotą. Kierowcy nagle mogą w jeden dzień objechać 5 klientów więcej, spalanie paliwa też się zmniejszyło (ale tu chyba najbardziej pomogły szkolenia i uświadamianie, jak powinni jeździć), bardzo łatwo jest dopasować konkretnego pracownika do konkretnego pojazdu i wykonywanej trasy podróży. GPS do samochodu to rozwiązanie bardzo przydatne - nawet w firmie posiadającej tylko kilka samochodów.

#4 Guest_Szaker

Guest_Szaker
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 14:34

Jako szef firmy transportowej, muszę powiedzieć ze monitoring floty pojazdów jest naprawdę dobrym narzędziem. A wiadomo co za tym idzie, zmniejszenie kosztów i dopasowanie do kierowcy pojazdu. GPS do auta serdecznie polecam, my mamy flotis

#5 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 12:05

Racja, najlepiej to widać z punktu widzenia osoby, które z tego korzysta i niekoniecznie jest kierowcą, bo wiadomo, że kierowcy w firmie nie do końca będą z tego zadowoleni, bo są kontrolowani. U nas samochody firmowe mają założone lokalizatory z Data System Group z firmy z Poznania, głównie służy to do rozdzielenia jazdy służbowej i prywatnej przedstawicieli handlowych, bo wcześniej byłz tym problem jak to rozliczyć.

#6 Guest_HenRyk

Guest_HenRyk
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2016 - 14:12

My mamy w firmie Flotis i szczerze mówiąc od tego momentu wałki już nie przechodzą :D

#7 Guest_Marek - przewóz osób

Guest_Marek - przewóz osób
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:57

Rozwiązaliśmy umowę z Flotis - fatalna obsługa klienta. Przeszliśmy do CMA Monitoring, póki co działa bez zarzutów, pełne gama funkcjonalności, łatwa w obsłudze platforma, również na mobile! Ja mogę polecić CMA Monitoring. Mam małą firmę, kilka aut osobowych, ale znajomy z firmy transportowej też jest zadowolony z usług dla samochód ciężarowych. Polecam CMA.

#8 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:05

Dlaczego warto inwestować w taki system? Z prostej przyczyny, aby mieć kontrolę nad funkcjonowaniem firmy. Koniec z nieporozumieniami, tłumaczeniami pracowników czemu tak a nie siak. Teraz mam wszystko pod kontrolą. Dzięki Flota Online zminimalizowałem ilość przejechanych pustych kilometrów.

#9 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:07

Co za tym idzie, oszczędza się na paliwie. 

#10 Guest_RobertK

Guest_RobertK
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 11:42

Ja sporo oszczędzam dzięki takiemu systemu monitoringu od lokalizuj.com , cenowo jest to przystępne a można sporo czasu i pieniedzy zaoszczędzić dzięki takiemu systemowi. Sczególnie jak ktoś ma do ogarnięcia większą flotę pojazdów.

#11 Guest_AndriiK

Guest_AndriiK
  • Goście

Napisano 17 luty 2018 - 17:09

Zgadzam się z kolegą powyżej. Również korzystam z usług Lokalizuj.com , bardzo fajnie dzięki temu można śledzić swoje pojazdy. Cena abonamentu także przyzwoita, śmiało mogę polecić :)

#12 Guest_tomo41

Guest_tomo41
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 14:31

Korzystam z systemu do monitoringu od tej firmy i w sumie jest ok, bardzo funkcjonalna rzecz, koszty na paliwie i czas pracy zmniejszone. A to chyba najważniejsze. Ważne, by coraz więcej rzeczy usprawniać :)

#13 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 13:28

Nie wygląda przekonująco, a strona internetowa strasznie nieczytelna :/

#14 Guest_RomekKiepur

Guest_RomekKiepur
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 11:21

A o której firmie mówicie? Lokalizuj.com ? W ich zakładzie "oferta" jest wszystko czytelnie ładnie wyjaśnione. Księgowa mi poleciła kiedyś taki system bo jej mąż ma firmę transportową i mówiła, że dobrze takie coś sprawdza. Miała rację, oszczędności są dzięki temu a i szybsza praca.

#15 Guest_Sławomir

Guest_Sławomir
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 12:19

Z moich doświadczeń wiem, że jakość idzie w parze z doświadczenie. Zainwestowaliśmy w firmie - mamy kilka samochodów dostawczych  - w system firmy CMA MONITORING. Teraz są częścią jakiejś włoskiej firmy, ale dalej robią polskie urządzenia, obsługa super, bez zarzutów. Udało nam się zweryfikować kto jak jeździ. Od razu koszty są mniejsze. Monitorujemy trasy no i towar jest bezpieczny. 

Cena może nie jest najlepsza na rynku, ale jeśli coś się sprawdza, to nawet nie myślimy o zmianie. 

#16 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 135 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 20:11

Jak widać są różne opinie na ten temat. Sama więc postanowiłam poszukać jakichś pewnych źródeł, które podałyby mi dokładnie jakie zalety i korzyści może przynieść zainwestowanie w taki monitoring GPS. Strona https://www.gannet.p...wania-ganfleet/ podaje, że dzięki zastosowaniu GANFLEET koszty otrzymania floty można obniżyć nawet o 30%. Nie da się ukryć, że ostatecznie daje to naprawdę pokaźną sumę. Dzięki takim rozwiązaniom mamy na bieżąco wgląd w statystyki i takie parametry jak na przykład trasy, miejsca i liczby postoju, stan licznika, czy poziom paliwa (a nawet miejsc, gdzie pojazd był tankowany). Czy dzięki temu można zwiększyć wydajność pracy? Z pewnością, wpłynie to mocno pozytywnie na sprawne działanie i co za tym idzie naszą konkurencyjność.

#17 Guest_kubasilski

Guest_kubasilski
  • Goście

Napisano 06 maj 2018 - 14:31

Warto zainwestować w monitoring pojazdów. Zawsze to jakieś zabezpieczenie w firmie. Pomaga to zoptymalizować koszty eksploracji pojazdów i dodatkowo podnieść jakość obsługi klientów. Ja od dłuższego czasu korzystam z usług firmy konsalnet i wiem dobrze gdzie uciekają moje pieniądze. Zdecydowanie polecam. 

#18 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 01:52

Prowadzę własną działalność rolniczą i korzystam z systemów jakie oferuje Transmobil. Współpracujemy ze sobą już od kilku lat i wiem, że każda nowość jaka jest mi oferowana spełni wszystkie wymagania. Te systemy pozwalają mi sprawdzać na bieżąco jakie zadania wykonuje dana maszyna, gdzie się znajduje, ile zużywa paliwa itd. Poza tym jest też dodatkowo zabezpieczona przed kradzieżą a ja za pomocą systemów mogę komunikować się ze swoimi pracownikami. Wiem, że działalność rolnicza to nie to samo co transport drogowy, ale myślę, że cechą wspólną obydwu typów firm, dla których transmobil ma indywidualne rozwiązania są standardy i jakość usług więc myślę, że będziesz zadowolony. 

#19 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 15:25

To prawda - odkąd zamontowałem w swoich autach lokalizator gps firmy transmobil, udało mi się uratować dwa auta przed kradzieżą i złapałem trzech podkradaczy paliwa.

#20 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 13:36

W celu zarządzania samochodami firmowymi jak najbardziej warto pójść w kierunku ich monitoringu, ponieważ znacząco ogranicza to koszty utrzymania samochodu, a w szczególności paliwa. My jesteśmy bardzo zadowoleni, że poszliśmy w tym kierunku bo jest to znaczące odciążenie finansowe w porównaniu do wcześniejszych lat, szczególnie że paliwo stale drożeje. Jeżeli szukasz sprawdzonego sytemu to z naszego doświadczenia mogę polecić Ci FlotMan https://www.flotman....hody-ciezarowe/najlepiej jak dokładnie poznasz ich ofertę już na stronie, bo też nie wiem na jakiej formie działań dokładnie Ci zależy :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych