Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doprecyzowanie zwolnienia ogródków działkowych z podatku od nieruchomości

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198558 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:47

Od 30 kwietnia wchodzi w życie zmiana przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych w zakresie zwolnienia z podatku od nieruchomości rodzinnych ogrodów działkowych. W porównaniu do obecnego brzmienia ustawy od 30 kwietnia zwolnione z podatku od nieruchomości będą położone na terenie rodzinnego ogrodu działkowego: grunty, altany działkowe i obiekty gospodarcze o powierzchni zabudowy do 35 m2 oraz budynki stanowiące infrastrukturę ogrodową.

Powrót do artykułu: Doprecyzowanie zwolnienia ogródków działkowych z podatku od nieruchomości

#2 Guest_działkowiczka Sosnowiec

Guest_działkowiczka Sosnowiec
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:47

Dwa razy do roku wsypuje popiół w 2 reklamówkach do kubła opłata roczna 90zł czy moge zakupic kosz na smieci gdy go napełnie zgłosze po odbiór a nie płacic characz jak do tej pory inni wsypują liscie patyki nie wiem czemu bo obowiazek jest że kazdy działkowiec ma mieć kompostownik

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2016 - 19:02

ja już zainwestowałam w węża gumowego w firmie agro-hurt z warszawy, nomen omen dobrego, nie wiem czy jest sens, czy mnie będzie stać na takie kompostowniki i inne wymysły, ech

#4 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2020 - 06:00

Podatek od nieruchomości w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych. Autor pisze "Doprecyzowanie zwolnienia ogródków działkowych z podatku od nieruchomości" Od 30 kwietnia wchodzi w życie zmiana przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych w zakresie zwolnienia z podatku od nieruchomości rodzinnych ogrodów działkowych.Którego roku dotyczy ten przepis ?? W dalszej części artykułu podane są wykładnie przepisów z 2015 i 2013 ,więc pytam czy z zachowaniem zabudowy do 35 m2 oraz o wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich, przy czym do powierzchni zabudowy nie wlicza się tarasu, werandy lub ganku, o ile ich łączna powierzchnia nie przekracza 12 m2 ,jestem w roku 2020 od 30 kwietnia zwolniony z opłaty podatku od kupna (przeniesienia własności) działki?? czy mam płacić podatek zarządy PZD w biuletynie i ROD twierdzą że tak . Pozdrawiam

#5 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Podatek od nieruchomości w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych. Autor pisze "Doprecyzowanie zwolnienia ogródków działkowych z podatku od nieruchomości" Od 30 kwietnia wchodzi w życie zmiana przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych w zakresie zwolnienia z podatku od nieruchomości rodzinnych ogrodów działkowych.Którego roku dotyczy ten przepis ?? W dalszej części artykułu podane są wykładnie przepisów z 2015 i 2013 ,więc pytam czy z zachowaniem zabudowy do 35 m2 oraz o wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich, przy czym do powierzchni zabudowy nie wlicza się tarasu, werandy lub ganku, o ile ich łączna powierzchnia nie przekracza 12 m2 ,jestem w roku 2020 od 30 kwietnia zwolniony z opłaty podatku od kupna (przeniesienia własności) działki?? czy mam płacić podatek zarządy PZD w biuletynie i ROD twierdzą że tak . Pozdrawiam

#6 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych